Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyit kért el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyit kért el a fotós esküvőre, ha hivatásos volt nem barát/ismerős? Eléggé elakadtam.

Figyelt kérdés

Írtam jópár fotósnak és sajnos ha azt szeretném hogy a szertartások,kreatív illetve lagzin is fotózzon mindegyiktől megkaptam a minimum 120 ezres ajánlatot. Én meg hülye fejjel laikusként 80 körül számítottam de abba nincs benne a lagzi amiről kellenek fotók de őszintén nagyon nagyon soknak találom a 120 ezret. Nem akarok királykisasszony lagzit, 50-en leszünk egy szép étteremben hagyományokhoz illően,tehát nem egy kastélyszálló stb. Értem hogy a fotósnak rámegy a napja meg hát utána még retusálgathat de akkor is sokallom. Próbálkoztam hobby fotósokkal de mindegyik korrekt volt,mondták egyszer van a "nagy napom" és nekik meg nincs olyan felszerelésük mint egy hivatásosnak tehát rendesek voltak hogy előre szóltak.

Ha ennél olcsóbban nem lehet akkor beletörődök, de nekem furcsa hogy drágább lesz egy ember mint a ruhám.



2014. szept. 12. 11:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/115 anonim ***** válasza:
Itt pont arról volt szó, hogy nem értette miért "van annyiba" a fotósnak. A kérdésben megjelölt ár kb. az alja amiből főállásúként ezt a szolgáltatást tisztességesen ki lehet hozni. Ha a megrendelő nem érti miért, arra a költségek kifejtése a válasz mert azt érti meg.
2014. szept. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/115 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon sokan leírták már, de nem lehet elégszer mondani, a fotósnak nem az aznapi munkáját fizeted meg. Ha olyan szeretnél, olyat találsz 30e-ért is. A nap végén kiírja neked a kártyát CD-re és elköszön.


Érdekes, hogy ha hívsz egy kazán szerelőt télen (és szerencséd van, azaz kijön) akkor nem kérdezed meg, miért számol 15eft-t óradíjnak + anyag + kiszállás. Hidd el, jóval kevesebb képzéssel jóval többet keres mint egy fotós :(


Azon pedig gondolkodj el, ha a kocsidat a munkádhoz használod, hogy az neked mennyibe kerül... nem, az üzemanyag csak töredéke a költségednek. 15000km-enként olaj/szűrő csere, autópálya matrica, téli/nyári gumi (kiszámolhatod, 1 dumi kb hány km-t tud futni és leoszthatod ezáltal, mennyibe kerül 1km) nekem olyan 60-70Ft / km körül jött ki egy 10l körüli fogyasztású autónál a közvetlen költség, de már láttam olyan árajánlatot, ahol a fotós standard óradíját számolta a kiszállásra is, elvégre a dugóban állással is megy az ideje...


Szóval azon gondolkodj el, mennyit ér neked meg az esküvőd emléke. Ha nem fontos akkor kérj meg valami rokont, ha viszont szeretnéd évek múltán is nézegetni a képeket, akkor ne ár hanem képek alapján keress profi fotóst, akit viszont nem kapsz meg 150 alatt egy egész napra.

2014. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/115 anonim ***** válasza:
25%

"Hidd el, jóval kevesebb képzéssel jóval többet keres mint egy fotós"


A fotós hiábjából viszont nem fog felrobbanni a házad, nem kapsz szén-monoxid mérgezést, vagy nem maradsz a -20ban fűtés nélkül két hétre. Azért hagyjuk már ezt a fotós sajnáló szöveget, hogy jaj szegénynél még egy kazán szerelő is többet keres, pedig kevesebb képzése van. Mi vagy te kazán szerelő? Még márkánként is képzésekre kell járniuk, különben gyakorlatilag nem szerelheti azt a szaros kazánt, ami nem is olyan nagy szám szerinted, alkatrészt se rendelhet hozzá, meg semmi.


Ha választanom kéne, hogy mi a fontosabb az esküvői képeim, amiket jó fotós csinált 140-ért, vagy a kazánom, amit a szerelő 140-ért csinált meg, akkor inkább a képek mennének a levesbe, a fűtés és a BIZTONSÁG sokkal többet ér.

2014. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/115 A kérdező kommentje:

Hmm ezaz meg is lett a 100. válasz ami ugyanazt mondja el :D vagyis 99.dik. De akkor leírom még egyszer KI FOGOM FIZETNI, vagyis fogjuk, csak SOKALLTAM miért ennyi és nem azt vártam hogy dicsekedjen valaki hogy részletesen leírja hogy forintra pontosan mennyi hanem mint egyik válaszadó(tudja kiről van szó) leírta kedvesen és érthetően így már érthető miért ennyi. Csütörtökön le is foglalózom, biztos sokaknak viszket már hogy hogy döntöttem és milyen jók lesznek a mobilos képek.

ÉS azért nem mindegy egy szerelő vagy egy fotós,mert tudom mennyi egy alkatrész mondjuk egy csőtörésnél vagy mennyi egy új wc tartály mint hogy mennyi egy objektum vagy mik kellenek nektek. Ti se tudjátok mennyi egy tapper olló és nem is kell és nekem se kell tudnom nektek mennyibe kerülnek a költségek,ez magánügy de marhára.

2014. szept. 16. 21:42
 115/115 anonim ***** válasza:
22%

Objektum. :DD

Mondjuk direkt ostobának lenni szerintem elég ciki, de te tudod.

2014. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!