Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Máshol is divat az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol is divat az esküvői cinematográfia, vagy csak nálunk lett ilyen felkapott?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állunk, és elkezdtük keresni a videóst. Most látom csak, hogy mennyire nagy divat ez a cinematográfia, ami ugye az egyedi esküvői filmet jelenti, összevágott jelenetekből, aláfestő zenére a készülődéstől a lakodalom végéig. Találtam sokféle filmet, az egész egyszerűtől a túlzottan csöpögősig.

Nektek mi a véleményetek ezekről a videókról?

Kértem árajánlatot is pár helyről, de nekem kicsit soknak tűnik, hogy átlagosan 400 ezer ft-tól indulnak az árak...

Nálatok milyen videós/cinematográfus volt vagy milyen lesz? Mennyit szántok rá?

Keresgéltem kíváncsiságból a youtube-on ilyen cinematography filmeket, de igazából magyarokon kívül nem is nagyon találtam más országokból. Csak nálunk ilyen nagy divat? Nagyzolás lenne ez is? Mi a véleményetek?



2017. szept. 17. 20:57
 11/95 A kérdező kommentje:

#9

Igen, nekem is valami ilyesmi véleményem van... Hogy igazából már nem tudják, min nyerészkedjenek... a fotósok is basszus olyan rohadt drága ajánlatokat adtak, hogy csak lestünk... ott is volt, aki 3-400 ezres ajánlatot adott egy esküvő fotózására, hát teljesen el voltunk képedve... ha ehhez hozzá adjuk a 4-500 ezres videót, ott tartunk hogy majdnem 1 milla csak az, hogy legyen képünk és videónk az eseményről... mondjuk a fotóssal végül szerencsénk lett, mert kaptunk egy 130 ezres ajánlatot egy olyan valakitől, akinek nagyon tetszenek a képei és nem is gondoltuk volna, hogy ilyen jó áron dolgozik, szóval le is csaptunk rá. De videóstól még nem kaptunk 300 alatti ajánlatot. :(

2017. szept. 17. 21:59
 12/95 anonim ***** válasza:
88%
Én fölöslegesnek érzem ezeket.
2017. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
81%
Az jutott eszembe, hogy 15 éve házasodtam, és még egyszer se láttam a videót. Tuti, hogy nem adnék ennyit érte.
2017. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem máshol is, de ebben az országban most nagyon nagy divat. Pont házasodós korosztály vagyok, ki sem látszom a facebookon ezekből a videókból.


Nálunk videós nem is volt. Végül egyik rokon felvette telefonnal a polgári szertartást és megkaptuk a videókat. Nem volt rossz visszanézni, de egyszer megnéztem a jeleneteket, és pont elég volt. Nem érem azt, hogy hiányozna valami összevágott giccs egy fél kocsi áráért...

2017. szept. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
53%
Felesleges pénzkidobás. Mi sosem vettük elő az esküvői képeket nézegetni, de más képeket se nagyon, csak a gyerekekről néha. A kollegáim szintén nem, akkor mi a fenének toronyóra láncostól. Egy elég az utókornak vagy kettő. Ha elmúlik az ember, meg belökik egy nájlonzacskóba és ott rohad el...
2017. szept. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
18%
Egy esküvő eleve kib*szás a rokonságnak is mert egy 4 tagú családnak aki közeli rokon, elég durva összeg, az ifjú párnak is mert ha nem elég pofátlanok és nem lessz menyasszonytánc, amiből visszatarhálják a lagzi árát, akkor beérhetik 120db kínai faliórával, meg 30 taiwani turmixgéppel a piacról, és egy ház árát felzabált a csőcselék....
2017. szept. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
98%

Az a baj, hogy nem látjátok, hogy milyen anyagi háttér, mennyi munka, mennyi tanulás húzódik egy ilyen kisfilm vagy egy igazán jó esküvői fotósorozat mögött és úgy alkottok véleményt az árakról. Ha számotokra nem fontos, ha nyerészkedésnek gondoljátok, akkor felesleges erre költeni, jó lesz a százezer alatti/körüli is, de azt azért fontos megemlíteni, hogy valahol százötvenezer környékén húzódik az a határ amiért már van rá némi szikrányi esély, hogy minőséget kaptok. Aki ez alatt filmez vagy fényképez egész napos esküvőt azzal valami, valahol nem kerek, vagy megfelelő felszerelése, vagy rutinja és tudása vagy megfelelő vállallkozói háttere nincs, vagy veszteséges. Egy esküvői képanyagban egy igényesebb fotósnak 100-120 munkaórája van, emellé jönnek a költségek (80-100e Ft/ esküvő). Számoljátok ki, hogy mennyit kell kérnie egy két fős filmes/fotós csapatnak, ha legalább annyit szeretne keresni mint egy diák aki a Tescoban éjszaka árufeltöltéssel szedi össze a tandíjra valót.


Amúgy a cinematográfia nem itthon “divat”, hanem egy külföldről jött új irány ami leváltja a vállkamerával mindent rögzítő középiskolai informatikatanár által átadott 4-6 órás retteneteket, és a filmkészítés eszközeit felhasználva, azok számára is emészthető formában meséli el az esküvőt, akiket annyira azért nem érdekel, hogy erre rászánjanak egy délutànt.


Azt egyébként csak halkan súgom meg, hogy az esküvői szolgáltatások árai messze itthon a legalacsonyabbak, az általatok említett szolgáltatásokért bármelyik környező, vagy legalább is európai országban a többszörösét kérik, sőt, nálunk jóval szegényebb országokban is (pl.: Moldova).


Nekünk egyébként nem volt esküvői flmünk, viszont a fotósra összesen kb. 400e Ft körül költöttünk, mert esküvői fotósként számunkra az volt a legfontosabb.

2017. szept. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
97%

Ja és egy gyorstipp egy átlag háromszázezer forint környékén esküvőket fényképező fotóstól:

Ha szerintetek ez akkora tuti biznisz, akkor kezdjétek el csinálni! Aztán amikor rájössz, hogy nincs hétvégéd, áprilistól októberig akkor is dolgozol amikor mások pihennek (napi 16-20 óra), éjszakázol, vezetsz, szétesik alattad az autó, minden ruhád és cipőd tönkremegy pár hét után, sorban veszed az eszközöket amikre még szükséged van, hogy jobbat és biztonságosabban tudj adni annak aki rád szánja ezt az összeget akkor rájössz, hogy az átlagbér környéke ha nálad marad havi lebontásban, akkor már szerencsésnek mondhatod magad. ;)

2017. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
72%
Én elhiszem, hogy így van. Viszont ez minden vállalkozásról elmondható nagyjából, könyvelőtől a villanyszerelőig.
2017. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
96%

Ott mégsem kérdőjelezi meg senki, hogy miért annyi amennyi, nem hisztizünk a fogorvosnál, hogy miért százezer a fogpótlás, az autószerelőnél, hogy miért százezer egy turbófelújítás, vagy háromszáz egy dízeladagoló javítása és lehetne hozni ezeregy példát erre, sehol máshol, csak az esküvői fotós és filmes árán problémázunk és sokan azonnal lehúzást kiáltanak, csak mert azt gondolják, hogy ez nekik automatikusan jár, mert kislánykoruk óta erről álmodnak. A valóság ezzel szemben az, hogy nem az esküvő drága magában, hiszen be lehet menni egy hétköznap délelőtt kettő darab tanúval, meg a közeli rokonokkal, ingyen összeházasodni, aztán elmenni ebédelni a közeli étterembe és az egész nem kerül majd százezer forintba. Viszont ha valaki szeretne (fél)száz embert étteremben vendégül látni, akik aztán hajnalig bulizhatnak a népszerű partyzenekar/DJ játszotta talpalávalóra, drága designer ruhát, menő esküvői öltönyt és méregdrága eszközökkel dolgozó fotósokat és filmeseket hív, akkor annak megvan az ára. Nem azért mert a fotósok szemét lehúzós, majmok akik pár óra munkáért százezreket kérnek, hanem azért mert bár alapvetően egy emberibb és barátibb viszony kialakítására törekszünk és az érzelmeké a főszerep, ez mégis csak egy munka, egy vállalkozás, amit fent kell tartani és amiből a költségek levonása után (amik amúgy bazimagasak) kenyeret, áramot és ruhát kell vennünk.


Egy dolgot tudomásul kell venni: van egy határ (150-200e Ft/ egész napos esküvői megbízás) ami alatt már bőven a nyújtott szolgáltatás minőségének rovására megy az, hogy az adott szolgáltató jóval kevesebbet kér mint egy másik. Ez jelenthet számtalan fontos vagy kevésbé fontos részletet, lehet, hogy a felszerelése olcsóbb, lehet, hogy nem tárolja tovább/több helyen a képeket, lehet, hogy nem adózik (nem lennék annak a párnak a helyében akinek a képeivel együtt foglalja le a NAV az adott fotós felszerelését még az átadás előtt), lehet, hogy jóval kevesebb képet ad át és így kevesebb az utómunka, lehet, hogy kevesebb időt tölt az utómunkával, lehet, hogy egyedül dolgozik és lehetne sorolni ezeket a végtelenségig. Ezek egy része nem ütközik ki soha, egy része csak akkor ütközik ki ha baj van, egy része pedig már az adott fotós portfoliójában is meglátszik, ha hozzáértő szemekkel nézi valaki. Egy dolog viszont biztos: csodák nincsenek.


Ne gondolja tehát senki, hogy a fotósok az esküvőfotózásból keresett pénzükből vesznek X6-ost amivel lehúzhatják a jachtjukat az Adriára. Aki kevesebbet kér, nem jótékonyságból teszi, valahol megspórolja azt amivel olcsóbb, abban pedig mindenki biztos lehet, hogy ezzel összességében a pár kap majd tőle kevesebbet.

2017. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!