Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Máshol is divat az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol is divat az esküvői cinematográfia, vagy csak nálunk lett ilyen felkapott?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állunk, és elkezdtük keresni a videóst. Most látom csak, hogy mennyire nagy divat ez a cinematográfia, ami ugye az egyedi esküvői filmet jelenti, összevágott jelenetekből, aláfestő zenére a készülődéstől a lakodalom végéig. Találtam sokféle filmet, az egész egyszerűtől a túlzottan csöpögősig.

Nektek mi a véleményetek ezekről a videókról?

Kértem árajánlatot is pár helyről, de nekem kicsit soknak tűnik, hogy átlagosan 400 ezer ft-tól indulnak az árak...

Nálatok milyen videós/cinematográfus volt vagy milyen lesz? Mennyit szántok rá?

Keresgéltem kíváncsiságból a youtube-on ilyen cinematography filmeket, de igazából magyarokon kívül nem is nagyon találtam más országokból. Csak nálunk ilyen nagy divat? Nagyzolás lenne ez is? Mi a véleményetek?



2017. szept. 17. 20:57
 81/95 anonim ***** válasza:
100%
Azzal érdemes kezdeni ami fontos számukra, amiben nem akarnak/tudnak kompromisszumot kötni. Ha ez a fotós, akkor azzal, ha a hely akkor azzal, ha a zenekar/DJ akkor azzal, ha a vőfély/ceremóniamester akkor azzal. Akinek a fotós a legfontosabb azt nem érdekli a szalvéta színe, akinek meg a zenekar, azt nem érdekli a fotós, csak kattintgasson valaki. Nem vagyunk egyformák.
2017. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:

Köszi.

És olyan lehet vajon, hogy nyár, szezon, de mondjuk hétköznap elvállalja a fotós? Mondjuk szabadtéri fotózást? (Legfeljebb újra kirittyentik magukat az ifjak, ha ez ennyire fontos.)

2017. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek sincs akadálya. Sima ügy, még örülnek is neki. :)
2017. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
87%

Ez az egész kérdés annyira de annyira felesleges volt. Egyrészt összegyűjtötted a magyarság színe-javát másrészt adtál egy pofont a szarnak.


Pedig marha egyszerű.


Van 2 milliód autóra. Mit fogsz venni? Bemész a Bugatti szalonba, megkérdezed mennyi az új Chiron, mert neked az tetszik és amikor az arcodba kapod a 700 milliós árat kijössz köpködve, hogy milyen pofátlan sóher lehúzód banda és ez csak nagyzolás és 20 ezret sem adnál érte nem, hogy 700 milliót...

Pedig te mentél be, neked tetszett az az autó. Te kérdeztél rá és te köpködsz utólag mert nem tudod vagy nem akarod kifizetni.


Na de menjünk tovább. Oké akkor Bugatti nem lesz de legyen már egy jó kis német autó, hát bemész a BMW-hez. Kinézed a 2-es bömöt, hát nem egy Chiron de jó lesz, jó az alakja, jó motorja van, na legyen. 12 millió. Anyjukat. Lehúzós köcsög banda. Ennyit elkérni érte, még a Chiron-ért sem adnál ennyit nem, hogy ezért a tragacsért. Ennyiért már házat lehet venni Borsodpusztatarhélyon. Na jó, használtan mennyi lehet? Mi, 8 millió? Büdös kapitalista állat az eladó, még hogy egy használt konzervdobozért 8 millió? És még csak nem is Chiron.


Aztán ha elül az agyadról a vörös köd és felfogod, hogy a piacgazdaság így működik és nem, nem ellened esküdött össze egy egész iparág akkor rájössz: ha két millád van akkor kapsz egy 6-8 éves Mk2 Focust. Nem rossz az sem, elvisz A-ból B-be. Lehet, hogy neked a Budatti tetszett, de erre van pénzed.


Ugyanígy van az esküvői filmmel is. Nem látsz bele, hogy mi kerül ennyibe rajta. Nem látsz bele az adózásba, a felszerelésbe, a háttérmunkába, a szervezésbe, igazából te csak azt látod, hogy 3-15 perces filmért van aki elkér 400-at. A rohadt anyját neki, csak téged akar lehúzni és rajtad akar meggazdagodni.


Pisztolyt tart a fejedhez, hogy vedd meg vagy meghalsz. Ja, igazából nem. Csak egyszerűbb fröcsögni mint szépen azt mondani, hogy akkor keresgélek ott amit megengedhetek magamnak és amire úgy érzem megéri kiadni.


Tudod senkire nem kényszerítenek rá semmit. Vannak párok akik hajlandóak ennyi pénz kiadni egy filmre, mert igénylik ezt a szintet, mert úgy érzik ők napi-heti szinten végignézik, mert szeretnék látni és újra átélni az egészet. És vannak akik nem igénylik mindezt, akiknek nem fontos. Miért egyszerűbb lefröcsögni egy iparágat, mint elfogadni a működését? Ha nem tetszik annyiért, ne vedd meg. Lehet találni videóst 50 ezerért is. Igaz, hogy az elmegy egy handycammal és jó esetben pont nem marad le a fontos dolgokról, de csak 50 ezer.


Biztos ezt is a Soros csinálja, hogy bedöntse a magyar gazdaságot.

2017. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 A kérdező kommentje:

Na, megmondom őszintén, hogy nem gondoltam volna, hogy ilyen indulatokat fogok szítani. Teljesen meglepődtem egy-két hozzászóláson. Az az igazság, hogy én nem is igazából az ár miatt tettem fel a kérdésem, hanem azért, hogy mennyire felkapott ez a cinematográfia és hogy akinek már volt/lesz esküvője, mennyire tartja ezt fontosnak.


Időközben lefoglaltunk egy videós csapatot, nevet nem írnék egyelőre. Viszont a lényeget leírom:

2 operatőrrel dolgoznak, esküvői cinematográfiát készítenek. Van többféle kamera beállításuk és eszközük, készülődéstől lagzi végéig rögzítenek mindent, kapunk egy 7-8 perces highlight filmet, valamint egy másfél-2 órás összevágott filmet. Készítenek drón felvételeket is. A teljes végösszeg 180 ezer Ft lesz.


Az eddig készített filmjeiket megnéztük a neten, és tetszettek nekünk. Kb. olyan szinten készítik el a filmeket, mint azok, akik eddig a 3-400 ezres ajánlataikat adták. Annyi, hogy nem 5-10 éve foglalkoznak ezzel, hanem kb. 2 éve, szóval gondolom, ezért nem kérnek még el olyan magas összegeket.


Én bízom benne, hogy jól döntöttünk.


A szóváltásokra is reagálnék: én egyáltalán nem nézem le sem a fotósok, sem a videósok munkáját. Igen is nagyon fontos egy hozzáértő fotós és videós ahhoz, hogy a képek és a film jól sikerüljön. Mert aki profi, az tudja, hogy mikor, hol kell lennie, milyen pillanatokat kell lefényképeznie, és erre nem elég egy rokon telefonnal.

2017. szept. 20. 13:43
 86/95 anonim ***** válasza:
100%
Azerintem jól döntöttetek, remélem szép filmet, klassz kèpeket kaptok majd! ;) Sok boldogságot!
2017. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 A kérdező kommentje:

#86

Köszönjük szépen! :)

2017. szept. 20. 13:57
 88/95 anonim válasza:

Ha nem titok kérlek oszd majd meg velem/velünk, hogy melyik csapatot választottátok!

A videó az egyik olyan kérdés amiben nem vagyok kompromisszumképes és próbálom a keretünkből a lehető legjobb csapatot megfizetni.

Találtunk egyet akiknek nagyon szép filmejeik vannak és árban is pont mefelelő (200-250 között van üzemanyaggal együtt a teljes napos csomagjuk) nem kezdő csapat nagyon jó technikával és mint írtam szép referenciával de szerencsére nincsenek elszállva az áraikat tekintve.

Viszont nagyon kíváncsi lettem azokra akiket ti felkéretetek. Nem hiszem, hogy váltanék de hajt a kíváncsiság :)

2017. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:

www.lovebirds.hu

Ők is kezdők de sztem bőven nem az elszállt árkategória...

2017. nov. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
Rajtuk az látszik, hogy nagyon az elején vannak még, technikai hiányosságokkal küzdenek, viszont a látásmódjuk és a stílusuk kifejezetten ígéretes, de legalább nagyon-nagyon olcsók. Ilyen árak mellett durván túl kell vállalniuk magukat, ha fejleszteni/fejlődni akarnak, főleg ha ebből még adóznak is.
2017. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!