Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nézik le a háztartásbeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le a háztartásbeli nőket? Főleg ebben a topicban

Figyelt kérdés

Állandóak az olyan kommentek, hogy eltartani a qrvákat szokták, meg hogy egy htb nem ért semmihez, ráadásul lusta is.

Ha a férj keres annyit, hogy a nő megengedheti magának, hogy otthon legyen, akkor miért ne tenné?

Külföldön ez teljesen normális.

Én is otthon vagyok, nyelveket tanulok, olvasok, azt csinálom, amit szeretnék, meg persze háztartás. A párom dolgozik, nem belegebed egy olyan munkába, amit utál, hanem azt csinálja, amit szeret, és meg is fizetik.

Az elkövetkezendő pár évben szeretnék szerezni egy diplomát, olyan szakon, ami érdekel, hogy ne azt kelljen csinálnom egy életen át, amit utálok, és ne gyomorgörccsel járjak be munkába.


2014. aug. 21. 18:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/136 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az egyik probléma a HTB-léttel az, hogy anyagilag teljesen egy másik embertől függesz - persze, az más, ha úgy leszel HTB, hogy eleve módos családból jöttél, vagy időközben elindítottál egy vállalkozást, ami jól megy, mert egy válás esetén van mögötted anyagi háttér.

Szóval, ha te szegényebben kerültél bele egy magasabb életszínvonalba valaki más által, akkor aljas módon a fejedhez vághatja egy durva vita alkalmával, hogy "Én tartottalak el!"


A másik probléma, hogy akarva-akaratlanul leépülsz szellemileg, mert nem töltesz huzamosabb időt felnőtt emberek társaságában; csak gyerekekében, velük meg nyilván máshogyan beszélsz, mint egy felnőttel. Oké, hogy ott van a párod, de ő csak egy ember.... Több emberrel érdekesebb beszélgetni dolgokról.


Külföldi országokat - főleg nyugatiakat - szerintem nem érdemes példaként felhozni ebben a témában (sem), mert a nyugati országokban élők máshogyan szocializálódtak, ezért máshogy is kezelik a nőket. Sorry, ha valaki férfit/fiút megbántok ezzel, de még mindig nagyon erősen jelen van a magyar férfiak tudatának zömében, hogy az asszonynak a konyhában a helye, azon kívül minden másban hallgass a neve.

Nyilván vannak férfiak, akik teljesen normálisan kezelik a nőket, de még sajnos a fentebb írott az elterjedt jelenség.

2014. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/136 anonim ***** válasza:
27%

"utánanéznél, mit takar a "kitartott nő" kifejezés "


Igen. Szexért cserében tartja el a férfi.

Ahogyan téged is eltart!

....és te sem adsz neki mást!

2014. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/136 A kérdező kommentje:

Ellátom a háztartást, elé teszem a reggelit, ebédet, vacsorát, kimosom a ruháit, takarítom a lakását...

Nem csak unottan szétteszem a lábaim ha arra igény van.

2014. aug. 21. 19:15
 14/136 anonim ***** válasza:
90%

12: miért szexért cserébe? Ezen logika alapján csak abban a kapcsolatban van szex, ahol egyik fél eltartja a másikat.

Én is voltam otthon kb 1 évet, de nem csak ebben az 1 évben éltünk szexuális életet a férjemmel.

2014. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/136 anonim ***** válasza:
39%
Ellátod a háztartást? Ja te szegény. Most nem írom le, de már egy jópárszor ki lett itt vesézve, hogy ma már nincs az a klasszikus értelemben vett HTB, mint 50-100 évvel ezelőtt, most már szinte minden gépesítve, automatizálva, modernizálva van. (pl. nem mész le a folyóhoz szappannal kimosni a ruhákat mosóteknőben, hanem elcsavarsz két kapcsolót) Húúúhaaa...
2014. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/136 anonim ***** válasza:
16%

"szétteszem a lábaim ha arra igény van."


Na látod, erre írtam, hogy kitartott vagy!!!

2014. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/136 anonim ***** válasza:
27%
Meg az hogy a pasid pénzén elvagytok egy dolog, de nincs meg benned az a vágy és motiváció, hogy ha te is dolgoznál és keresnél a láblógatás helyett, még jobban is élhetnétek a plusz pénzből? Én tuti semmirekellőnek érezném magam.
2014. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/136 A kérdező kommentje:

ma 19:23

Szövegértésből egyes. "Nem csak szétteszem a lábam, ha arra igény van"


21 vagyok, még dolgozhatok az életben annyit, hogy beleunok.

2014. aug. 21. 19:26
 19/136 anonim ***** válasza:
27%

"Lehet, hogy a sok ember olyan szerencsés volt, hogy a szülei ki tudták neki fizetni azt az egyetemet, ami érdekelte."


Magyarországon gyakorlatilag semmit nem kell fizetni az oktatásért, max a könyvekért. Cserébe annyit vár el az állam, hogy tanulj.

Ha meg csak fizetősre vennének fel az álomszakodból akkor így jártál, hamarabb kellett volna gondolkozni.

2014. aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/136 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező! Lepontozhatsz, de ez a "ribi-státuszodon" nem változtat egy fikarcnyit sem...

:)

2014. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!