Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nézik le a háztartásbeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le a háztartásbeli nőket? Főleg ebben a topicban

Figyelt kérdés

Állandóak az olyan kommentek, hogy eltartani a qrvákat szokták, meg hogy egy htb nem ért semmihez, ráadásul lusta is.

Ha a férj keres annyit, hogy a nő megengedheti magának, hogy otthon legyen, akkor miért ne tenné?

Külföldön ez teljesen normális.

Én is otthon vagyok, nyelveket tanulok, olvasok, azt csinálom, amit szeretnék, meg persze háztartás. A párom dolgozik, nem belegebed egy olyan munkába, amit utál, hanem azt csinálja, amit szeret, és meg is fizetik.

Az elkövetkezendő pár évben szeretnék szerezni egy diplomát, olyan szakon, ami érdekel, hogy ne azt kelljen csinálnom egy életen át, amit utálok, és ne gyomorgörccsel járjak be munkába.


2014. aug. 21. 18:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/136 anonim ***** válasza:
59%

Második hszes vagyok. Visszanéztem ide, és elborzadtam egyes hozzászólásokon. Annyit hozzáfűznék még, hogy érthető, ha vki nem tudja elképzelni az életét úgy, hogy függjön vkitől, és amíg így tehet ne is függjön mástól, elvégre tény, h nem 100 évvel ezelőtti korszakban élünk már, de csak mert vki ilyen, vki meg amolyan. Plusz sok nő van, aki sokkal gyengébb arra, hogy valóban munkát bírjon vállalni, nem beteg, csak pusztán nem rátermett mindenféle munkákra, amire meg esetleg az, ahhoz meg millió egy elvárás is van, amit igen, jól írta a kérdező, nem mindenki tudja azt a sok elvárást idejében elérni.

Ha a kérdező pasija elvállalta azt, hogy legyen a kérdező otthon, tanuljon onnét kezdve az égadta világon senkinek semmilyen joga sincsen ítélkeznie kérdező felett. Valószínűleg a pasi fejéhez nem volt fegyver szegezve, hogy kötelező így tennie!

2014. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/136 anonim ***** válasza:
71%

Ez a háztartásbeli olyan aranyos szó, számomra egy magyar eufémizmus az angol NEET-re.


[link]


Háztartást vezetni annak is kell, aki dolgozik. :)

2014. aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/136 anonim ***** válasza:
32%
Ismét második vagyok: hehe, akkor gondolom itt sokan nem igen szerették nézni a született feleségeket! :D Elvégre abba a soriba szinte mindenki háztartásbeli volt! :D :P
2014. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/136 anonim ***** válasza:
67%

Fájdalom, hogy a többségből hogy fröcsög a rosszindulat… Mert az nem egyszerű véleménynyilvánítás, hogy te szajha, meg szétteszed a lábad pénzért cserébe, meg ostoba vagy, meg élősködő és a többi, hanem szimpla rosszindulat.

Még szerencse, hogy mindenki, aki itt ítélkezik, egytől egyik nyilván mind aranyérmes jellembajnok, és hibátlanul vezeti az életét, csak éppen a hibátlan életvezetése annyi feszültséget gerjeszt benne, hogy azt kénytelen itt a kérdezőre fröcsögni, hogy kicsit kielégüljön.

Én nagyon szeretem a munkámat, de nem nézem le azokat, akik olyan szerencsés helyzetben vannak, hogy választhatnak htb lét és a mindennapi taposómalom között. Ha neki így komfortos az élete, tegye, ha a párkapcsolata ettől jobban működik, de legalábbis nem rosszabbul, ha mindkettejüknek erre van igényük, milyen jogon ítélkeznék felettük, hacsak nem az irigység okán?

Mondom ezt úgy, hogy azt feltételezem magamról, hogy ha választhatnék is szívesebben választanám a munkámat, mert engem ez tesz boldoggá. De ha mást meg az, hogy otthont teremt maguknak és ő ebben tud kiteljesedni, hát akkor tegye, attól még nem lesz feltétlen szajha vagy élősködő.

Aki pedig emiatt lenéz másokat és ebben a stílusban fröcsög, az előbb nézzen körül a maga portáján, mert tuti, hogy valami komoly önértékelési problémája lehet, ha csak ebben a hangnemben tud véleményt nyilvánítani.

(Aki pedig dolgozó nő létére úgy gondolja, hogy a háztartás vezetése az ő kizárólagos feladata, az meg is érdemli. Normális dolgozó nő nem VEZETI a háztartást, hanem a partnerével közösen látják el ezeket a teendőket. A htb viszont ezt a terhet nyilván teljes egészében egyedül viseli.)

2014. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/136 anonim ***** válasza:
60%

34. Köszönjük a szokásos sablon szöveget, az "irigységet", meg az "önértékelési problémát"...ezzel már tele a padlás, mást is kitalálhatnának már azok, akik nem szeretik a negatív kritikát, mert ez már unalmas. :D


És hogy milyen jogon ítélkezünk? Miért, tiltja valami a szabad véleménynyilvánítást? Elvileg gondolatszabadság van, mi meg csak leírjuk, amit gondolunk.

2014. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/136 anonim ***** válasza:
82%
Na előző itt kezdődnek a bajok! A fogalom zavarokkal! A gondolatszabadság, a vélemény nyilvánítás nem egyenlő az ítélkezéssel, fröcsögéssel, lenézéssel! Tudod, illedelmesen, nem lenézően és nem szét kritizálva másokat is lehet olyan véleményed, ami a másik tábornak nem tetszik.
2014. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/136 anonim ***** válasza:
27%

Engedd már meg, hogy azt nézzek le, akit akarok, jó? Megengeded? Köszi! A saját belátásom meg értékrendem szerint. Tiltja bármi is?


Vagy linkelj már valami jogszabályt is, ami a szóbeli ítélkezést ne engedélyezné (Máté evangéliumán kívül, mert nem vagyok hívő).

2014. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/136 anonim ***** válasza:
83%
Nem emlékszem, hogy itt bárki bárkinek megtiltotta volna az ítélkezést meg a lenézést, csak ebben az esetben az ítélkezők és lenézők se lepődjenek meg, ha mások, más értékrenddel pedig az ő viselkedésüket ítélik el/nézik le...
2014. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/136 anonim ***** válasza:
36%
Nyugodtan. Engem nem zavar ha olyanok néznek le, akiket én is lenézek. Szóval nem értem a kérdésfeltevő akkor ezen miért problémázik?
2014. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/136 anonim ***** válasza:
71%

"Engedd már meg, hogy azt nézzek le, akit akarok, jó? Megengeded? Köszi! A saját belátásom meg értékrendem szerint. Tiltja bármi is?"


Senki se tiltja, de a stílusod eléggé tenyérbe mászó! Ha nem tetszenek az íratlan szabályok, mint pl. az alapvető fórum etikettek, amit minden vmire való nem kezdő és normális ember ismer, akkor nagyon egyszerű nem kell fórumozni! Lázongás helyett pl. ezt is megtehetnéd!

2014. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!