Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem a hétvégén közölte,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem a hétvégén közölte, hogy szerelmes valakibe. Hogyan tovább? Innen van még visszaút?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, a nagyobbik lányunk 3 éves, a kicsi 10 hónapos.

Jól megvoltunk, nem volt itthon hangos szó. Semmi jelét nem láttam ennek.


Erre vasárnap elém állt, hogy úgy érzi, beleszeretett az egyik kolléganőjébe. És hogy muszáj gondolkoznia, ezért szerinte jobb lenne, ha egy időt külön töltenénk, ő legköltözik a szülei nyaralójába. Kérdeztem, hogy meddig, vagy mit szeretne, hogyan tovább, de azt mondta, hogy nem tudja. Szeret engem is, minket is, mi vagyunk a családja, de hogy ez már nem ugyanolyan, mint régen és azt veszi észre, hogy nem akar már annyit itthon lenni, velünk lenni.

Rákérdeztem, hogy megcsalt-e, de arra rögtön nemet mondott, viszont hozzátette, hogy alkalma lett volna rá...


Aki volt ilyesmi, vagy hasonló helyzetben, ott hogy végződött a dolog? Sikerült egymáshoz visszatalálni?

Az aggaszt, hogy kolléganőről van szó, tehát ha el is dönti, hogy velünk marad, nap, mint nap látni fogja és ott lesz, mint "kísértés".



2020. okt. 13. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/127 anonim ***** válasza:
84%
Engem érdekelne majd a folytatás, remélem, jól sül el a körülményekhez képest a történet.
2020. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/127 anonim ***** válasza:
32%

Ha ezt elmondta neked akkor: vagy fel szerette volna hívni a figyelmedet vagy már véglegesen döntött. Őszinteség ilyenkor nagyon fontos mindkét fél részéről. Az is fontos hogy egyikőtök se mondjon a másiknak olyat amit később már nem lehet elsimítani ezt a történetet. Kérdezd meg tőle "tulajdonképpen mit szeretnél?" Egyszerű de hatásos kérdés.

Ha egy családos férfi elmondja a kapcsolatát a feleségének az lehet nagyon pozitív is de akár a kapcsolat végét is jelentheti.

És még valami. A férfiak nagyon bepöccennek ha visszahallják mástól az általuk neked őszintén megosztott gondolatokat. Onnantól végleg kampó a házasságodnak. Vagyis ez kizárólag kettőtökre tartozik. Nem a barátnőidre sem anyukádra stb..

2020. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/127 anonim ***** válasza:
39%

Ez rajtad is múlik, neked is van min gondolkodni!

Nekem végtelenül nagy csalódás lenne, ha kötelességből visszajönne, úgy hogy nem boldog. Egyszeri megcsalást könnyebben megbocsátanék.

2020. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/127 anonim ***** válasza:
77%

#23 Megértem, hogy te így gondolkodsz.


Bennem az van, hogy a házasság - gyerekkel együtt pláne - az annyival több, mint egy "sima" párkapcsolat, hogy az 'igen' kimondásával úgy döntünk egymás mellett, hogy tudjuk: ezzel az igennel most minden élethelyzetre vonatkozóan választottuk azt az embert.


Benne van a pakliban, hogy megtetszik valaki? Igen. Szerelmes is lehetek - akár akarom, akár nem? Sajnos igen.

És...?

És semmi.

Itt jön az, hogy a házasság egy mindenkori tudatos döntés a másik mellett. Ezzel együtt a tudatos elengedése minden másnak, ami nem a másik felé visz, mert ez a szövetség erről is szól.

Nagyon meredek? Az. Kutya kemény amikor elérkezik egy olyan helyzet, hogy ezt kell meglépni? Rohadtul, igen.

De ha mindkét oldal pont ugyanezt csinálja, vissza fognak találni egymáshoz, mindig - ha komolyan eltökélik.


Szerintem nem biztos, hogy ehhez mindenki elég éretten gondolkodik, így nem gondolnám ezt elvárhatónak, csak a saját megközelítésem ez, és nem vagyok már tinilány.

2020. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/127 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyen esetben nem akarnám folytatni de biztos, hogy ő sem. Mindenesetre legalább egyenesen eléd állt és megmondta. 19-es válaszolóval egyébként teljesen egyetértek.
2020. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/127 anonim ***** válasza:
94%
#24 Én is értem az álláspontodat, de én sem vagyok mai csirke.. Aki szünetet kér, az kilépni készül! A szerelmet meg igenis lehet irányítani, nem kell elköltözni ahhoz, hogy az ember mérleget tegyen az életében, és azt mondja, hogy ez nekem nem éri meg. Ha ilyen módon beengedsz a szívedbe valakit, akkor otthon nagyon nem stimmelnek a dolgok.
2020. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/127 anonim ***** válasza:
12%
Lehet elhanyagoltad magad a szülések után. Nem minden férfi tolerál egy igénytelen dzsabbát. Ha meg nem, akkor dobd ki. Tudod kivel játszadozzon. Ez már nem egy biztonságos kapcsolat. Ha most nem hagy el, megteheti máskor. Kutyából nem lesz szalonna.
2020. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/127 boma204 válasza:
82%

Nagyon drukkolok neked! Remélem minden úgy alakul, ahogy a te számodra az a legjobb. Még akkor is, ha most úgy érzed összedőlt a világ. Tanulni jöttünk a Földre. Megtapasztalni. Ebbe sajnos a kellemetlen dolgok is helyet kapnak. :(

Minden problémával egy egyenértékű hacsak nem egy sokkal jobb dolog csírája rejtőzik.

Csodálatos dolgok várnak még rád! :)

2020. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/127 anonim ***** válasza:
83%

Azért szerelmes nem úgy lesz az ember, hogy betipeg az új kolleganő és puff, eltalált ámor nyila. Annak, hogy valaki beleszeret a másikba, vannak előzményei.

Ergo tudatosan elkerülhető. Én nem tudnám lenyelni a "nem tehet róla hogy szerelmes" kifogást.

2020. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/127 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy nem olyan, mint régen, a házasság nem egy egyenletes valami, hanem hullámzó. Már nincs benne annyi inger, mint az elején. Te ismered, neked kell tudni, hogy ideiglenes unaloműző fellángolás, vagy tulajdonképpen egy link alak. Mindenesetre az, hogy nem volt egy hangos szó se, nem szinonimája a jó házasságnak, abba a nézeteltérések vígan beleférnek, sőt. Hadd menjen külön, aztán majd kiderül, egy fellángolás jön és lezuhan, amint kiismeri. Én emiatt nem mondanék le róla, különös tekintettel a gyerekekre. Várj.

Aztán egy idő múlva egy párterápia is szóba jöhet.

2020. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!