Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem a hétvégén közölte,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem a hétvégén közölte, hogy szerelmes valakibe. Hogyan tovább? Innen van még visszaút?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, a nagyobbik lányunk 3 éves, a kicsi 10 hónapos.

Jól megvoltunk, nem volt itthon hangos szó. Semmi jelét nem láttam ennek.


Erre vasárnap elém állt, hogy úgy érzi, beleszeretett az egyik kolléganőjébe. És hogy muszáj gondolkoznia, ezért szerinte jobb lenne, ha egy időt külön töltenénk, ő legköltözik a szülei nyaralójába. Kérdeztem, hogy meddig, vagy mit szeretne, hogyan tovább, de azt mondta, hogy nem tudja. Szeret engem is, minket is, mi vagyunk a családja, de hogy ez már nem ugyanolyan, mint régen és azt veszi észre, hogy nem akar már annyit itthon lenni, velünk lenni.

Rákérdeztem, hogy megcsalt-e, de arra rögtön nemet mondott, viszont hozzátette, hogy alkalma lett volna rá...


Aki volt ilyesmi, vagy hasonló helyzetben, ott hogy végződött a dolog? Sikerült egymáshoz visszatalálni?

Az aggaszt, hogy kolléganőről van szó, tehát ha el is dönti, hogy velünk marad, nap, mint nap látni fogja és ott lesz, mint "kísértés".



2020. okt. 13. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/127 anonim ***** válasza:
77%
Két gyerek mellett közölném vele, azon gondlkozzon, veszi vagy kölcsönkéri a bíröndöt a költözéshez.
2020. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/127 anonim ***** válasza:
75%

Uff. Na, az én apukám kb ezt csinálta, mikor én 6 éves voltam, a bátyám meg 10. Halványan emlékszem csak az egészre, a lényeg hogy apu elköltözött egy időre, pár hónap-fél év lehett talán, de a vége az lett, hogy hazajött, és azóta is együtt vannak anyuval, normális, boldog házasságban. Szóval egyáltalán nem reménytelen a dolog. És szerintem érdemes tenni is ezért, főleg, ha a másik fél is hajlandó. Ha jól jöttök ki ebből a válságból, akkor meg is erősödhet a kapcsolatotok. De ahhoz tényleg jól kell kijönni belőle.


Először is, jó lenne, ha elmennétek párterápiára. Ez azért jó, mert ott kiderülhet egy csomó dolog, és az emberi érzések működéséről is megtudhattok dolgokat. Például azt, hogy simán vonzónak tűnhet valaki, akit csak a munkahelyeden, szépen kisminkelve látsz, de sosem látod morcosan reggel, mindig a legjobb oldalát mutatja neked, meg ugye az újdonság varázsa is - na de hosszú távon nem éri meg egy ilyenért föladni a régi, megállapodott kapcsolatot, hacsak nem az a terved az illetőnek, hogy 3 évente új párt keress. És hiába érezd úgy, hogy te most hű de nagyon szerelmes vagy, te döntöd el, hogy mekkora teret engedsz annak az érzésnek. Ha nem adsz neki teret, akkor el fog halni. (Ezeket hiába mondod el most szerintem a férjednek, rossz pozícióban vagy ahhoz, hogy kioktasd. De ha egy szakember szájából hallja, egész másképp hat.)


Ha ez nem megoldható, akkor szerezned kéne egy jó párkapcsolati könyvet, és megesketni a párod, hogy el is olvassa. Sajnos az én kedvencem úgy tűnik, hogy már nem kapható, és nem is tudom, hogy pont erre az esetre vannak-e benne jó gondolatok (amúgy ez a könyv: [link] De ha megkeresel egy párterapeutát, valószínűleg fog tudni jó könyvet ajánlani. Jobb ha rögtön 2 példányt veszel és te is elolvasod, hogy utána közös nyelven tudjatok beszélni.


Drukkolok, sok kitartást kívánok és remélem, hogy minden rendbe jön nálatok.

2020. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/127 anonim ***** válasza:
31%
Nem pont ugyanilyenbe voltam, akkor 8 éves volt a fiúnk, és hogy a párom beleszeretett valakibe, abban én is ludas voltam, mert nem volt könnyű velem, és sajnos csalfa is voltam, amiről tudomása volt, és ami miatt nem tudott bízni. Szóval az ő más iránti szerelme igazából egy indikátor volt arra, hogy a kapcsolatunk nem jó, így vége lett. Nem is akartam bele energiát fektetni, hogy megjavuljon, mert nem volt értelme. De a ti történetetek más lehet, így van esély. A férfiaknak amúgy fontos a szex, a szenvedélyes szerelem a nővel, akivel együtt vannak, így érzik magukat férfinak, hogy ilyen téren is adhatnak a nőnek. Esetleg ha ez lehet a gond nálatok ..., mert emiatt sok kapcsolat megromlik. mármint a jó szex hiánya miatt. Gondolkozz el azon, mi lehet a probléma, mindig két emberen áll a megcsalás, mármint azon is, akit csalnak, engem se véletlen csaltak meg. És én se véletlen csaltam, menekültem valamiből. Ma már nem tenném, sokkal érettebb vagyok, és az előttem szóló illető, aki a házasság szövetségét magasztalta, és bár lepontozták, neki maximálisan igaza van, de tényleg ehhez meg kell érni. 41N
2020. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/127 anonim ***** válasza:
58%
Hogy lehet valakit szerelemből elvenni? Jesszus. Felnőtt férfi. Komolyan azért gondolkodik a váláson, mert már nem szerelmes beléd, hanem egy másik nőbe lett az? :DDDD Miért mentél hozzá egy 15 éveshez?
2020. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/127 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sem okos dolog a ferj reszerol, ha csak a kibe vagyok szerelmes/ kibe nem elv alapjan kepes felrugni otthon mindent. En adnek neki egy idore vonatkozo ultimatumot.
2020. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/127 anonim ***** válasza:
91%
A férjed egy idióta.
2020. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/127 anonim ***** válasza:
33%
Azért ilyen nem sok van szerintem. Tízből kilenc férfi ilyen helyzetben gondolkodás nélkül megcsal. És még utána se mondja el, vagy csak amikor már az összeköltözésnél tart az új barátnővel, és kész tények elé állít. Az, hogy a férjed veled közölte először a dolgot, mindenképpen azt jelenti, hogy a lelke mélyén tisztel nagyon téged. Amúgy ettől függetlenül egy idióta, igen, hogy egy ilyen pillanatnyi fellángolás miatt hajlandó lenne otthagyni egy sokéves házasságot két gyerekkel. Konkrét tippet nem tudok adni, mert nem voltam még ilyen helyzetben, de drukkolok nektek, hogy sikerüljön együtt maradni, mert szerintem mindkettőtöknek ez lenne a jobb.
2020. okt. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/127 anonim ***** válasza:
2020. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/127 anonim ***** válasza:
81%
eh véletlenül hamar küldtem a youtube videót, a lényeg az van benne, hogy az ilyen férfi egy gyökér, mert nem közölte előre hogy baja van, hanem csak a végén odabökte, hogy bocs már nem kellesz. Csináltál gyereket,de most már új széria kell. Ajánlom a fenti hangoskönyv linkjét.
2020. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/127 anonim ***** válasza:
63%
Az ultimátum adóktól kérdezem. Ha nektek ad valaki ultimátumot mi lenne zsigerből a válaszotok? Ez a covid kiakasztja az embereket és felszínre hozza a szőnyeg alá söpört problémákat. Valószínű ez történt nálatok is. Férfiként azt javaslom 1 hétig tartsatok kommunikációs szünetet közös megegyezéssel. Zéró telefon,email,sms csak akkor keressétek egymást ha a gyerekek miatt sürgős.De akkor is csak tömören. Utána beszéljétek meg ezt a történetet. Nagy eséllyel a mosolyszünet után helyre áll a rend. Ha a férjed a szünet után nem tér észhez akkor necces a dolog.
2020. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!