Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok erről? Kínos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok erről? Kínos pénzkérdés.

Figyelt kérdés
A párom nagyon jó anyagi körülmények között él, én az ő cégénél dolgozom.Nekem átlagkeresetem van, neki sokkal több(kb 8x annyi).Együtt is lakunk, az ő lakásában(ami a sajátja).Eddig sosem kértem tőle pénzt.Albérletet, rezsit, stb nem kell fizetnem(szerintem ez evidens), a saját dolgaimat magamnak fizettem(ruha, cigi, telefonszámla, gyógyszerek stb.) és sokszor volt, hogy bevásároltam a hűtőbe.Most úgy alakult, hogy néhány hónapig nem dolgozunk, én nem tettem félre pénzt az elmúlt hnapok alatt.Amióta nem dolgozom, ő vett nekem egy-két dolgot, de csakis olyat, amire tényleg szükségem volt.Tehát nincs lehúzás-szindróma.Tegnap kijelentette, hogy, rendben, ez alkalommal még ok, de szeretné, hogy a jövőben önellátó legyek, magyarul tegyek félre pénzt a téli hónapokra, mert az nekem is jobb, ha nem tőle kell kérnem.Bár ő azt állítja, hogy ezt csak az én érdekemben mondta, iszonyatosan rosszulesett és nagyon megalázó volt az egész szitu.Egyáltalán nem arról van szó, hogy le akarom húzni, vagy ilyesmi, de szerintem nagyon gáz, hogy ezt mondta, annál is inkább, mivel megteheti, hogy eltartson egy pár hónapot, és nincsenek is nagy igényeim- tehát nem kell állandóan vásárolni, ilyesmi, csakis akkor kértem tőle valamit, ha tényleg kellett.Ti mit gondoltok erről???
2011. nov. 23. 13:15
 101/147 anonim ***** válasza:
60%

Ha magadat el tudod tartani nincs köze a barátodnak hozzá,de mivel ez neked most nem megy,igy tisztességesebb lenne ha elmondanád neki.


Egyébként meg tök mindegy mit mondunk.10oldal lement és még mindig azt hajtod hogy a párod kicsinyes és ő a hibás,holott a válaszolók 90%a másként látja.Ugy látszik nem csak a pénzel van bajod.Néha át kell gondolni hogy mit mondanak mások.

Te nem véleményt hanem megrősitést vártál,ez nem jött őssze és most szerinted mindenki aki nem ugy látja mint te a gonosz kicsinyes ember.Feladom.

2011. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/147 anonim ***** válasza:
93%

Pl. azért, mert aki tényleg a saját lábán él meg és fenntart egy lakást meg rezsit fizet, az nem szokott nagy összegeket csak úgy szeretetből odaadni barátoknak se. (tapasztalat.) Azért tehetted meg, mert vele élsz, tehát valamilyen szinten az ő pénze is.


Szerintem csak jót akar neked a barátod, mindenkinek meg kell tanulnia a saját lábán állni. Mit csinálsz, ha egyedül maradsz? (Ne arra gondolj, hogy elhagy, de pl. neadjisten meghal balesetben.) Éltél már valaha egyedül úgy, hogy te tartod el magad? Ez a felnőttség mércéje, nem az, hogy cigizel meg kefélsz. (az külön vicces volt, hogy a szexet neki tett szívességként emlegetted. neked talán nem esik jól? :)

2011. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/147 anonim ***** válasza:
87%

Annyira érzelemmentesen írsz a barátodról! Lehet, hogy csak nekem nem jött le, hogy nem egy gazdasági kapcsolatról beszélünk, hanem párkapcsolatról? Mindent a pénzre, eltartásra-nem eltartásra hegyeztél eddig ki. Azt írtad, ő könyörgött, költözz hozzá. Egy szóval sem írtad, hogy te hozzá akartál volna költözni, mert szereted. Mintha ő erőszakolt volna mindent ki, te pedig belementél volna nagy kegyesen.


Ha szereted, bocsásd meg a hibáit (pl. hogy szerinted önző és kicsinyes)! Ha nem szereted, gondolj arra, hogy mennyire más az értékrendetek, semmi értelme ennek a kapcsolatnak.


Én nő vagyok, mégsem értelek, mi a valódi problémád. Egyik szavaddal ütöd a másikat.

2011. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/147 anonim ***** válasza:
3%

Mi lenne ezzel a sok pénzes faszival, HA MEGSZŰNNE A PÉNZ?


Mivel fognák meg a nőket?

2011. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/147 bánomisén ***** válasza:
68%

Csak halkan szeretném immáron harmadszor elrebegni, hogy a kérdező pasija NEM MAGYAR, és ők NEM Magyarországon élnek. Ezt már a kérdező is leírta néhányszor, én is onnan tudom. Más a kultúra, mások a szokások, amibe ez a viselkedés, amit a pasija tanusít, nem fér bele.


Magyarországon mások a szokások és feltételek, ott nem keresnek a férfiak szinte semmit, nekik szükségük van a nő segítségére, így, ha ott élnének, egyetértenék a többséggel. De mivel külföldön élnek és a srác külföldi, ezért nem. Más itt a világ, máshogy mennek a dolgok, más az értékrend, mások az elvárások oda-vissza egy párkapcsolatban.

Ezt kellene végre megérteni - bár ha itt senki sem olvas, csak ír, úgy bizony nehéz...

2011. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/147 anonim ***** válasza:
19%
Azt nem tudjuk, a pasi milyen nemzetiségű. Nem mindegy, mit takar a "külföld" sem.
2011. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/147 bánomisén ***** válasza:
62%

16:07


Nézz nyugatra, itt a nők nincsenek rászorulva arra, hogy elmenjenek dolgozni.

Ha keletre nézel, ott meg egyenesen ritka.

Marad dél, Afrika és Ausztrália. Az utóbbiban hasonló szokások vannak, mint Nyugat-Európában, Afrikában meg nyilván nem lakik a kérdező, mert akkor nem tanulhatna, hanem neki kellene a pasiját eltartani.

Szóval szinte teljesen mindegy, hol laknak.

2011. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/147 anonim ***** válasza:
32%
Miért lenne evidens, ha ő többet keres, neked nem kell fizetned a rezsi felét? Te nem fürdesz, nem fogyasztasz áramot?
2011. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/147 anonim ***** válasza:
92%

bánomisén

Nem mindegy, hogy pl. egy nyugatra betelepült keleti a pasija, vagy pl. egy olyan, aki nem a saját anyaországa nőkhöz való viszonyulását hordozza magában.


Egyébként belegondolva szerintem felesleges ez a külföld-Magyarország tudományoskodás, mert elég végignézned a válaszokon: a válaszolók zöme Magyarországon élő magyar, mégis hányféle véleményt olvashattál a férfi-női viszonyról. Meghatározó a szocializálódás színtere is, persze, de még meghatározóbb maga a személyiség, a két fél kommunikációja, egymás felé mutatott érzései, és ez nem elsősorban kultúrafüggő. Plusz a te logikádat követve: a kérdező Magyarországon élt, akkor neki melyik értékrend szerint kéne támasztania az elvárásait: amit itthon látott, vagy amit kint tapasztalt x hónapos tartózkodása alatt?

2011. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/147 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező nem említette hogy mennyit keresett, itt csak valaki felvetette hogy 100 ezret! Szerintem meg sokkal többet. Mivel külföldön dolgozik ( ha csak nem tőlünk keletebbre) valszinü hogy többet is keres pláne úgy hogy a párja a főnök. Olyan negyed milla /hó tippelek. Ha így van akkor már más a leányzó fekvése. Most védjék azok akik eddíg is védték. Ja és kiváncsi lennék arra a csekély összegü telszámlára. Ha majdnem naponta hazatelefonál akkor minimum 5 de szerintem inkább 6 jegyú szám jönne ki forintban.

Megkell tanulni nem szórni a pénzt! A pasidnak igaza van!

2011. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!