Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok erről? Kínos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok erről? Kínos pénzkérdés.

Figyelt kérdés
A párom nagyon jó anyagi körülmények között él, én az ő cégénél dolgozom.Nekem átlagkeresetem van, neki sokkal több(kb 8x annyi).Együtt is lakunk, az ő lakásában(ami a sajátja).Eddig sosem kértem tőle pénzt.Albérletet, rezsit, stb nem kell fizetnem(szerintem ez evidens), a saját dolgaimat magamnak fizettem(ruha, cigi, telefonszámla, gyógyszerek stb.) és sokszor volt, hogy bevásároltam a hűtőbe.Most úgy alakult, hogy néhány hónapig nem dolgozunk, én nem tettem félre pénzt az elmúlt hnapok alatt.Amióta nem dolgozom, ő vett nekem egy-két dolgot, de csakis olyat, amire tényleg szükségem volt.Tehát nincs lehúzás-szindróma.Tegnap kijelentette, hogy, rendben, ez alkalommal még ok, de szeretné, hogy a jövőben önellátó legyek, magyarul tegyek félre pénzt a téli hónapokra, mert az nekem is jobb, ha nem tőle kell kérnem.Bár ő azt állítja, hogy ezt csak az én érdekemben mondta, iszonyatosan rosszulesett és nagyon megalázó volt az egész szitu.Egyáltalán nem arról van szó, hogy le akarom húzni, vagy ilyesmi, de szerintem nagyon gáz, hogy ezt mondta, annál is inkább, mivel megteheti, hogy eltartson egy pár hónapot, és nincsenek is nagy igényeim- tehát nem kell állandóan vásárolni, ilyesmi, csakis akkor kértem tőle valamit, ha tényleg kellett.Ti mit gondoltok erről???
2011. nov. 23. 13:15
 111/147 A kérdező kommentje:
nyugat eu-ban lakunk, és tényleg nem lennénk rászorulva, h dolgozzak, de nekem ez természetes, h nem lőgatom a lábam itthon, hanem segítek neki a munkában.És mikor meló van, rengeteget dolgozok, úgyhogy ezzel kapcsolatban nem szolhat egy szót sem(nem is szól).azt még hadd tegyem hozzá, hogy az összes alkalmazott közül én dolgozom a legtöbbet,és én keresek a legrosszabbul.nekem mondjuk ez is furcsa, de mindegy.
2011. nov. 23. 16:25
 112/147 anonim ***** válasza:
63%

"De én nem akarom a legjobb barátnőmet lejáratni, mellesleg semmi köze hozzá a barátomnak.Én se kérdezgetem, h ő mire költi a pénzét, és nyilván neki is vannak olzan dolgai, amikről nekem nem számol be.Ebben semmi különös nincs sztem."


Hát ez érdekes felfogás! Ha én együtt élek vele, pontosan tudnom kell, mit mire költ. Közös kassza van. Én ilyet sosem titkolnék el... Mi az, hogy nincs hozzá köze? de van! Joggal cs*szne le, mert kidobtad azt a pénzt az ablakon. magad írtad, nem fogod visszakapni. szép a jótékonykodás, de nem ilyen világot élünk...

2011. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/147 A kérdező kommentje:
a százezret és egymilliót én mondtam, mert egymáshoz való arányaiban annyi a keresetünk.Persze ennél több a valóságban, de több a kiadás is, nem olyan árak vannak, mint otthon.
2011. nov. 23. 16:29
 114/147 bánomisén ***** válasza:
63%

16:25

Az ember mindig aszerint az értékrend szerint él, ahol él. Magyarországon a magyar értékrend szerint, külföldön, ráadásul egy külföldivel pedig az ottani értékrend szerint. Azt hittem, ez magától értetődő.

2011. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/147 A kérdező kommentje:
lehet, h számodra nem ilyen világ van, nekem viszont magától értetódik, hogy a szamomra egyik legfontosabb embernek igenis segítek, ha tudok, akkor is, ha nehézségeket okoz.Az az én pénzem volt, nem a pasimé.akkor, ha mondjuk az édesanyám kérne tőlem pénzt, ne adjak neki, mert nem olyan időket élünk??hát én pedig olyan időket élek mindig.
2011. nov. 23. 16:31
 116/147 anonim ***** válasza:
71%

bánomisén

Ha magától értetődő lenne, és a külföldi értékrend szerint élnének, fel sem vetődött volna a kérdés.

Szép lenne a világ, ha úgy működne, ahogy te gondolod, de egy nemzeti kultúrán belül is annyi értékrend van szinte, ahány ember. Lásd: válaszok.

2011. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/147 A kérdező kommentje:
lehet, h én vagyok a hülye, de ha engem a legjobb barátnőm sírva felhív, és elpanaszolja, h nem fog tudni hova menni, mert kiteszik az albiból, és nekem van rá lehetőségem, h segítsek, megteszem.Senki nem tud erről, mert 1:nem akarom őt szégyenbe hozni, 2:szerintem gusztustalan, ha vki a jótéteményeivel dicsekszik, 3:senkit nem rövidítettem meg ezzel.és ha én megtudnám, h a pasim nem segített hasonló helyzetben, úgy kivágnám, mint macskát sz.rni.
2011. nov. 23. 16:38
 118/147 bánomisén ***** válasza:
63%

16:34

Igen, tudom, hogy a magyar az egyetlen nép, amelyiknek a tagjai, legalábbis többségükben nem hajlandóak beintegrálódni sehová, inkább megpróbálják magát a befogadó országot megváltoztatni, pedig az lehetetlen, messze földről híresek/hírhedtek vagyunk erről :-) Így természetesen akadhat olyan külföldről érkezett vélemény, ami teljesen a magyar felfogásból indul ki. De ettől még a külföldi felfogás más.

2011. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/147 anonim ***** válasza:
28%

nem olvastam el a válaszokat amikor megláttam mennyi van így lehet írta már valaki


nem kell fizetned a rezsit, a lakbért csak magadra kell költened és néha bevásároltál a hűtőbe.De mégse tudtál félre rakni


na akkor én nem fizetek rezsit se albérleti díjat, mert a páromnál lakom. Én csak a hűtőbe vásárolok de oda kizárólag csak én, a ruhát én veszem a háztartást én vezetem, A gyerek dolgait én állom. És valahogy mégse verem el az egész fizetésem, egy kicsit mindig tudok félre tenni.


A barátodnak valamilyen szinten igaza van, önállósodj egy kicsit, te az ő pénzével ne számolj, vedd úgy mintha nem is lenne, mert ha szétmentek akkor az a pénz bizony nem lesz. Oké ha nagyon meg vagy szorulva akkor segítsen, de ne akard magadat eltartatni.


"megteheti, hogy eltartson egy pár hónapot" ezt sajnos nem így kellett volna megfogalmaznod, hanem úgy, hogy megtehetné, hogy kisegítsen egy kicsit



A legjobb megoldás ilyen eseteben az lenne, ha kérnél tőle fizetés előleget addig amíg nem indul be újra a munka, és ha beindul akkor azt apránként levonogatják majd



Kicsit úgy érzem, hogy te beleültél a tutiba és nagyon csalódtál, mert a számításaid nem úgy jött össze ahogy szeretted volna

2011. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/147 anonim ***** válasza:
87%
Sztem ezt a dolgot megbeszélhetnéd a pároddal. Megígéred neki h ha most kifizeti a fontos(!!!) dolgokat,akk a legközelebbi fizetésednél már raksz félre pénzt. Mellesleg sztem nem hallnál bele ha a fizetésed 10-15%-át félretennéd.Nem is valami sok,de jobb mint a semmi sztem. Sajnos elég sok ember nem tud bánni a pénzével.Jobb most félretenni egy kicsit amíg van miből,mivel nem tudhatod h mi lesz a jövőben. Lehet h becsődül a cég,valami katasztrófa éri a párod(pl.lebénül)vagy valaki bepereli a céget és kemény pénzbírságot fognak ki.
2011. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!