Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha a párod, akivel együtt élsz, nem tudná elviselni a háziállatodat?

Figyelt kérdés
Mindig jön a kifogásaival, hogy szőrös, büdös, holott nagyon sokat takarítok, erőmön felül, hogy a párom minél kevesebb hátrányt szenvedjen abból, hogy nekem macskám van.
2012. máj. 30. 09:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/116 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy milyen sorsa lett a macskának utána, hogy az utcára került vagy egy édes kisgyerekhez vagy idős nénihez, aki tejben-vajban füröszti, hanem hogy egyáltalán elkerült a gazdájától és ez nemcsak a cicának változás, hanem az illető személynek is nagy szívfájdalom.

Szerintem mindenkit boldoggá tennél, ha nem kommentelgetnél ide tovább nagyobbnál nagyobb sületlenségeket pityuka. Ismerjük már a hozzáállásodat, sajnáljuk is a barátnődet. 1 tanácsot fogadj meg: a következő csajodnak ne legyen állata!

üdv

2012. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/116 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell állandóan személyeskedni, nem értem. Te ne pityukázzál, ki vagy te nekem úgy mégis...
2012. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/116 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pityukának is... :)
2012. máj. 31. 09:08
 94/116 anonim ***** válasza:
pityukának mit köszönsz?
2012. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/116 anonim ***** válasza:
81%

Minden kérdésnél előbb-utóbb ez lesz, tipikus magyar hozzáállás egy vitához.

Miből is áll egy vita. Érvekből és ellenérvekből. Egyik fél kifogy mindkettőből, de ahelyett, hogy beismerné, hogy valami csak van abban, amit a másik mond, vagy egyezünk ki döntetlenben, NEM!

Elkezd személyeskedni és a másik személyére gúnyos megjegyzéseket tenni, mert azt hiszi, ettől az ő általa képviselt álláspont nyomatékosabb lesz. A magyarokat nem tanították meg még vitázni sem, ha érvelni már nem tud, támad. Abban mi olyan elfogadhatatlan van, ha azt mondom, én egy régóta tartó kapcsolatot fontosabbnak érzek egy macskánál? Ha megoldhatatlan a macska kérdés, inkább menjen ő a háztól valami jó helyre, mint a kapcsolat menjen tönkre? Én 3 éves és hosszabb kapcsolatról beszéltem, nem 2 hetes épphogy bimbózó románcról.

Nem akartam macskát ölni, nem akartam megtölteni őket kolbásznak, csak egy más álláspontot képviseltem, ami nem feltétlenül rossz, attól, hogy valaki nem ért vele egyet.

Bele lehetne már fejezni a személyeskedést, és a témánál maradni. Ha új érvet nem tudsz felhozni, akkor maradj csöndben és a vitának vége.

2012. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/116 anonim ***** válasza:
56%
Én ebben egyetértek Pistussal, kerüljük a személyeskedést! Amúgy Pistus, az előző oldal legfelső üzenetét neked címeztem, ha már az érvek-ellenérveknél tartunk.
2012. máj. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/116 anonim ***** válasza:
3%

Én Pistussal értek egyet, írtam is már hasonló véleményt, de engem is csak lepontoztak meg leszóltak.

Na, bumm, a véleményem ettől még nem változott.

És én is szeretem az állatokat, de megvan az ő helyük is, meg az embereké is.

2012. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/116 anonim ***** válasza:
0%

Azzal egyet is értek, valahol írtam is, de lehet csak akartam, ne haragudj. Valamennyit enged mindkettő, de ez a kapcsolat minden területén így működik, mindenben engedünk valamennyit a saját kis terünkből.

Ha olyan nagy szerelemről van szó, biztos meg lehet oldani egy macskát, barátoméknál lent van az alsó épületben. Aki macskázni akar, lemegy, kiéli magát és ennyi, a lakótértől el van választva, ezzel a macska is jobban járt, van egy saját kis birodalma.

De ha valahol összeférhetetlenség van mégis és megoldhatatlan probléma elé állítja a párt mert valamelyiküknek átlépi a tűréshatárt, ne a szerelem menjen tönkre emiatt, akkor menjen a macska egy kedves, aranyos nénihez vagy gyerekhez. Szvsz.

2012. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/116 anonim ***** válasza:
18%

Itt nem a macskáról van szó nem értitek? Hanem arról, hogy VALAMIBEN korlátozni akarja akérdezőt. Lehetne ez akármi más amit a kérdező szeret. És a kérdező hozott már kompromisszumot, de a párjának így sem jó.

Aki pedig elviteti a macskát csak mert gyereke születik, annak üzenem, hogy szíve joga, de látszik, hogy nem ért a kérdéshez! A macskák és egyéb állatok ha ápoltak és jólneveltek, akkor bizonyítottan csak jót adnak a gyerek fejlődéséhez. Rengeteg ember tart háziállatot, nagy részük bent is, jól is néznénk ki, ha mind elpaterolnák csak mert jön a gyerek. S láss csodát mégis felnőnek rendesen azok a fiatalok is! Sőt még jobban is járnak. Ez egy elavult felfogás, hogy az állatnak ilyenkor mennie kell. 2012 van, nem a középkor.

2012. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/116 anonim ***** válasza:
0%

ma 10:54, válaszolnék.

Elnézést, de nem érzem magam a középkorban. Én vittem más helyre a fiam születése előtt a cicáimat. Másfél szobás társasházi lakásban, ahol az egyik szoba a másikból nyílik, nem túl sok a hely egyébként sem, nem lehet úgy takarítani, hogy a macsek jelenléte ne legyen nyilvánvaló. A szőre vedléskor csomókban hullik, fésülgetheted 50x egy nap, akkor is látod a beáramló napfényben, ahogy lebegnek a kis szőrök a levegőben. Na egy újszülött ruhájára, kiságyába, cumisüvegére ugyanúgy rászállt volna, pedig nem szobamacskák voltak, nem léphették át a küszöböt. Bevittük mi, a saját ruhánkkal. Ne akard már megmagyarázni, hogy ez hű de nagyon egészséges és természetes. Az teljesen más, amikor egy kinti cica néha-néha bejön, egy-egy órahosszát bent alszik, minthogy egész nap ott van.

Elhiheted, én örültem volna a leginkább, ha a két rossz választás helyett ott egy harmadik, ami mindenkinek, a cicáimnak is tökéletes. De sajnos ez volt az adott szituációban a leghelyesebb. Mindegy, nem neked fogok magyarázkodni, téged pedig megkérlek, ne ítélkezz.

2012. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!