Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha a párod, akivel együtt élsz, nem tudná elviselni a háziállatodat?

Figyelt kérdés
Mindig jön a kifogásaival, hogy szőrös, büdös, holott nagyon sokat takarítok, erőmön felül, hogy a párom minél kevesebb hátrányt szenvedjen abból, hogy nekem macskám van.
2012. máj. 30. 09:26
 81/116 anonim ***** válasza:
100%
Pistus, a másik félnek szintén kompromisszumképesnek kell lennie, tehát ha mondjuk valaki bent tart állatot, de felmehet a bútorokra, a párja meg legszívesebben be sem engedné a házba, szerintem korrekt megegyezés mindkét fél részéről, ha házikedvencnek ezentúl tabu a bútor, a hálószoba és esetleg a konyha is. Szerintem ebbe a legtöbb állattartó beleegyezik a szerelme kedvéért, ha meg nem hajlandó, akkor ő is ugyanolyan "önző", mint az, aki egyből a másik kedvencének eltávolítását követeli. Ebben az esetben az háborította fel a válaszolókat, hogy a kérdező az ő részéről megfelelt a párja által kiszabott feltételeknek, sőt, még a fiatalabb cicájától is megvált, a pasinak viszont ez a jelek szerint nem elég, ígéretével ellentétben már a másik macskát sem tűrné meg. Érted, te megegyezel a pároddal, hogy mondjuk maximum három óráig gépezel, ezt betartod, utána a nő már két és fél, kettő, majd egy órát "engedélyez", végül mondjuk az elektroszmogra hivatkozva a géped eladására kényszerítene téged. Nem pont jó példa, de talán a szemléltetéshez jó...
2012. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/116 anonim ***** válasza:
14%
Megdöbbentő, de itt lassan az derül ki, hogy a macskabarátság egyenlő férfiellenesség? Fognak majd tüntetni tömegek azért, hogy ne csak az azonos neműek, de a különböző fajúak is köthessenek házasságot, vagy lehessen élettársi viszonyuk? Más tipikus esetek: "mit csináljak, ha anyám és a férjem nem jönnek ki jól". Válaszok általában: "Állj ki a férjed mellett, állj ki a szerelmed mellett, anyádnak ehhez semmi köze, nem az ő élete, a tiéd, stb. stb." Tehát anyós kontra férj 0:1. Ha viszont macskákról van szó, akkor "szakíts, dobd ki a pasit, én is a macskát választanám stb." Macskák kontra pasik 1:0. Ne gondoljuk tovább, hiszem egy macska több mint egy pasi vagy férj, egy férj vagy pasi több, mint egy anya, ebből következik, hogy egy macska egy rakomány anyával ér fel.
2012. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/116 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 2 cicám volt, mikor megismerkedtem a férjemmel. Édesanyámmal laktunk, társasház 2.emeletén. A cicáim 10 éve velem voltak már, a lehető leghigiénikusabban voltak tartva, minden nap sétáltak lenn az udvaron. Ők azt szokták meg, a lakásbantartást. A macskaszőr nem kivédhető, ezt tapasztaltam. Többet kell takarítani, ez fix, és még akkor is lehet vele találkozni sajnos.

Úgy történt, hogy váratlanul terhes lettem és még nem költözhettünk saját házba, hát anyukámnál maradtunk. Tudtam, hogy pici baba mellett nem lehet, nem egészséges a macskatartás, így életem egyik legfájóbb döntését kényszerültem hozni: a cicákat elvittük apósom munkahelyére, egy tanyára, ahol tanyasi élet várt rájuk, természetesen kaptak ott is enni, inni, stb. De a mai napig hiányoznak és bánom, hogy nem cselekedhettem másképp. Azóta nem tudok róluk semmit, de igyekszem azt gondolni, hogy jobb életük lett, mint a lakásban volt.

Azóta kertes házban lakunk, van egy másik cicánk, ő néha bejön, de kinti cica. A kisfiunk imádja, őt is az állatszeretetre tanítom.

Szóval ha nem a gyermekem lett volna az indok, akkor más szituációban biztosan nem váltam volna meg tőlük. A párom kedvéért sem, ha csak annyi a baja, hogy rühelli a macskát, és nem allergiás pl. a macskaszőrre.

26/N

2012. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/116 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:18 Téged se az eszedért szeretnek! Kész vicc vagy, hogy nem fogod fel a dolgokat!

A válaszodon nevetek, hogy ilyen nincs, hogy valaki ennyire értetlen legyen! XD

2012. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/116 anonim ***** válasza:
0%
18:45-ös, azt hiszem, téged sem az intellektusodért imádnak! ))) Én nem leszek ilyen kis primitív, hogy lepontozlak azért, mert nem értettél meg valamit... )))
2012. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/116 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:28


Nem én pontoztalak le, úgyhogy nyugodj meg!:D Én nem pontozgatni járok ide.Szóval nem nyert a válaszod.

S még mindig azon a véleményen vagyok, hogy nem érted meg a kérdést, s már túlbonyolítod a dolgot.

Javaslom olvasd el a kommenteket.

Te gondolom simán kitennél egy állatot,akit több éve nevelsz az újdonsült párod kedvéért,akivel lehet csak hónapokat vagy együtt.

2012. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/116 anonim ***** válasza:
35%
Miből gondolod ma 20:57, hogy nem olvastam a válaszokat? Bizony az összeset olvastam, éppen azért vontam le a fenti végkövetkeztetést. Ez egy jellegzetes emberi tulajdonság, és azok az alapproblémák, amiket korábban említettem tipikus tünetegyüttesek a kérdések között és tipikus válaszokat lehet mindig találni rájuk és valóban megdöbbentő, hogy a nyúl, egér, macska, stb. nyer a pár felett. De elárulom, én nem tenném ki az állatomat egy hasonló esetben. Azon egyszerű oknál fogva, mert állatbarátnak tartom magam, tehát nem tartok fogva állatot, csak az okoz felhőtlen örömöt, ha látom a mókusaimat, szajkóimat, sárgarigóimat, denevéreimet a telkemen... nem találkoztam még olyan párral, aki azt mondta volna, hogy vagy a menyétek a padláson, vagy én... :o))) együtt nézzük inkább, hogy hancúroznak este, és nem is félnek a zseblámpától. )) És a rókát is etettük a kertben, de még a siklót is a lépcső alatt, és örülünk a gyíkoknak a falon. )))
2012. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/116 anonim ***** válasza:
18%

Nem nem szívlelem a gyereket, csak nekem nem kell. Amúgy olyan nő eleve nem kéne, akinek van gyereke, alapvető ösztön, hogy egy férfi nem tudja elfogadni másik férfi gyerekét, kb mint az oroszlánoknál, csak én nem tépném szét, hanem odébbállok XD

Ha a macska van ott előbb, de miattam nem lenne hajlandó változtatásokat eszközölni a macska tartásmódján, ergo ledegradál engem egy macska szintje alá, hát azért van büszkeség is a világon!

Ebbe a nagy szerelem témába meg ne menjünk bele, meg nagy ő-be, mert ez fordítva is igaz.

Én vagyok a nagy ő, de egy kis szőrös dög fontosabb, mint én? Akkor, ahogy már előttem is mondták, menjen hozzá XD

Persze, kompromisszum meg blabla...

2012. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/116 anonim ***** válasza:
100%

A párod tudta, hogy a macskád veled jár...Már a másik cicát sem "dobtam el" volna a helyedben...

Nekem fontos, hogy a párom macskástul elfogadjon majd, és tudja, hogy nélkülük nem tudok élni.

2012. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/116 anonim ***** válasza:
17%

A macskát elpaterolniról mindenkinek az jut eszébe elsőre, hogy kivitte valahová a világ végére és otthagyta, vagy megölte, vagy valami gonoszságot tett vele.

Lehet odaadta egy kisgyereknek, aki tökre örül neki.

Vagy egy kedves idős néninek, akinél naponta 3x iszik friss tehéntejet.

2012. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!