Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha a párod, akivel együtt élsz, nem tudná elviselni a háziállatodat?

Figyelt kérdés
Mindig jön a kifogásaival, hogy szőrös, büdös, holott nagyon sokat takarítok, erőmön felül, hogy a párom minél kevesebb hátrányt szenvedjen abból, hogy nekem macskám van.
2012. máj. 30. 09:26
 71/116 anonim ***** válasza:
34%

Ne hidd, hogy ez mindenkiben megvan:)

És pl. abból, hogy hullik a szőre, tényleg csak akkor érzékelsz többet, akkor kezd el zavarni, mikor együtt élsz egy macskával. És aki nem szereti őket, és meglátja az ágyban, ott elszabadulnak az indulatok minden irányba.

Férfi támadja a macskát, nő védi, támadja a férfit, férfi támad utána mindenkit. Nehéz lehet olyan valamivel együtt élni, amivel nem lenne kötelező, de mégis ott van és bosszant. Persze, ez sem kötelező, de akkor az emberi kapcsolatok nagy része ezek miatt a rühös kis szőrcsomagok miatt menne tönkre?

2012. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/116 anonim ***** válasza:
96%
Az a kapcsolat eleve sz.rt sem ér, amelyiket tönkre tehet egy kisállat jelenléte :) És a kérdés továbbra sem arról szólt, hogy mit tehet a cica, mit nem, hanem hogy létezhet-e egyáltalán vagy sem. És ez a nem mindegy. Mert valóban, kompromisszumot lehet kötni, pl hogy összekltözés után nincs a cicának ágyban alvás, sőt, a hálószobába sem mehet be. De az, hogy választás elé kényszeríteni egy embert, az több a soknál és elfogadhatatlan/felfoghatatlan. Valóban nem kötelező egy állattal együtt élni, de akkor célirányosan olyan párt keress, akinek nincsen és nem is akar. Ilyen egyszerű. Ez kis túlzással olyan, mint a gyerek kérdés. Ha valaki nem akar gyereket az ne álljon össze olyannal, akinek minden vágya a családalapítás. Vagy az esküvő is ilyen... van aki soha nem akar majd megházasodni, van akinek fontos volna az a nap. Ezek tipikusan olyan dolgok, amikből kitűnik, hogy az adott pár mennyire nem illik össze. Szerintem az állatszeretet, állatokhoz való hozzáállás is jól tükrözi ezt.
2012. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/116 anonim ***** válasza:
100%

Pistus, motor helyett írhatok bőrdíszművességet is, amitől ragasztószag és a bőrből pici cafatkák lesznek a házban, vagy ott van a virágkötés, növényrészek az asztalon, padlón, tűlevélkék, a ragasztópisztoly olvadt műanyag-szaga... :)

Azzal nincs baj, ha nem szereted az állatokat, ez egyéni döntés, csak keress olyan párt, akinek nincs, vagy nem engedi a házba. Ennyi. De ha valaki kompromisszum nélkül az eltávolításukat követeli, hát...

2012. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/116 anonim ***** válasza:
100%

Nem miattuk, ide sokan kiírták, hogy ők mit tennének, ha választás elé kerülnének, de 1-2 válaszoló kivételével úgy gondolom még egyikőjüknek sem kellett választania.

Viszont a másik dolog, ha te már vagy olyan szinten a macskával, hogy nem undorodsz tőle, ergó rábólintottál, hogy oké költözés, mindenki hozza a kis pereputtyát, akkor azért neked sem csak negatív élményeid vannak a macskával kapcsolatban, különben te sem lettél volna hajlandó költözni - legalábbis én biztos, hogy nem. Innentől, ha van némi pozitívum az egészben, meg lehet szeretni azt a kis állatot.

Persze neked nem fogom tudni megmagyarázni, mert nem fogod tudni ilyen szinten beleélni magad a dologba, mivel te se állatot, se gyereket nem szeretnél...

2012. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/116 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a régi kép nagyon ideillik, csak hogy lazítsunk a hangulaton :))

[link]

2012. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/116 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem fogjátok fel a kérdést kedves kötözködők?


Ez NEM arról szól, hogy milyenek a nők, vagy a férfiak. Arról szól, hogy egy állatot nem dobunk el azért, mert a másik azt akarja.


A sok tájékozatlan idióta meg azt se tudja mit beszél.

Ha normálisan van takarítva, akkor se szőr, se büdös nincsen. Mi is egy nagy lakásban élünk, egy orosz kék cicával, nyugodtan rá lehet keresni, van ám szőre rendesen. Hetente kifésülöm neki, macskakefével, és nincsen sehol szőr. Se a bútorokon, se a földön, de ha ráfekszik egy pulóverre, azon sincs. Nem hullik a szőre, mert jól van tartva, és foglalkozunk vele.

Semmivel nem több kiszedni a sz@rt az alomból, mint levinni egy kutyát sétálni. Aki ezt nem fogja fel, azzal nem érdemes vitatkozni. Vannak értelmes emberek, akiknek sokat jelent az állatuk, és vannak olyanok, akik csak utálni, meg gyűlölködni tudnak.


Én inkább annak örülök, hogy vannak hozzám hasonlók, akik azt válaszolták erre a k.rva kérdésre, hogy ne a macska menjen.

2012. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/116 anonim ***** válasza:
24%
Persze, nem is kell eldobni, "felelős vagy azért, amit megszelídítettél", én csak azzal nem értek egyet, hogy az állat volt velem előbb, nem te, neki ugyanolyan jogai vannak.
2012. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/116 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig van létjogosultsága az ő volt itt előbb-nek. Te mentél bele egy kapcsolatba úgy, hogy tisztában voltál a feltételekkel. Ez olyan, mintha én összejönnék egy férfival, aki motorozik, aztán meg akarnám neki tiltani, mivel én gyűlölöm a motorokat és amúgy sem akarok folyton gyomorgörccsel otthon ülni, mikor ő elmegy motorozni, hogy nehogy baja legyen. Ez így nem járná. Éppen ezért eleve nem jövök össze olyannal, aki motorozik. Ha meg netán mégis összekerülnék olyan emberrel, nem változtathatnám meg, nem lenne jogom hozzá. Viszont ha együtt lennék valakivel, akinek mellettem jutna eszébe motorozni, azt "szabályozhatnám", abba volna beleszólási jogom, hiszen én nem úgy ismertem őt meg, hogy már megvolt az a szenvedélye.
2012. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/116 anonim ***** válasza:
96%

pistus11!


És ha a barátnődnek van gyereke, akkor őt se vigye magával, mert te nem szereted a gyerekeket? Tegyük fel minden harmonikusan működik köztetek, ő az Igazi számodra. Ő lenne a hülye, mert a gyereket választaná helyetted, aki nem fogadja el gyerekestől? (Csak mert írtad, hogy a gyerekeket se szívleled)

Erre írhatod azt, hogy Neked olyan nő nem kell, akinek már van gyereke. Elfogadom. De akkor ugyanott vagyunk, amivel én is érveltem, hogy az elején tisztázza 2 ember, hogy mik az elvárásai,igényei, s ha ezek nem összeegyeztethetőek, akkor nem fordítják komolyra a kapcsolatot.


Kompromisszumot meg lehet kötni.Nem kell az állatnak az ágyban aludni. Nagyon sok alvóhelyet lehet kapni, ahol lehet az állat. Sőt a hálószobába sem kötelező beengedni.

Gondolom nem 1 konyha-szobás házba laknak az emberek, hanem van több másik helyiség, ahol az állat tartózkodhat.

Ha 2 ember szereti egymást ezt meg tudja beszélni. Nem egyből az a megoldás, hogy vagy a macska/kutya vagy én.

2012. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/116 anonim ***** válasza:
100%
Na persze, dobd el a cicát akit hosszú éveken át te neveltél, bízik benned, szeret téged, felelősséggel tartozol iránta, majd jön valaki akinek nem tetszik, szabadulj meg tőle, ő meg lehet, hogy fél, vagy két vagy öt év múlva elhagy vagy megcsal! Ha nem szereti a macskákat, akkor keressen magának olyan nőt aki szintén nem szereti, ne téged akarjon megváltoztatni.
2012. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!