Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, párommal 13 éve vagyunk együtt. Minden jól megy közöttünk, jó a szex, szeretjük egymást. Azonban egyszer sem ajánlotta fel, hogy házasodni akarna, pedig többször utalgattam már rá, hogy milyen jó lenne, mennyire örülnék neki. Beszélni akartam vele erről, de amikor felhozom ezt a témát, mindig ideges lesz, és elmegy itthonról. Azzal indokolja, hogy "nincs kedve semmiféle nagy felhajtáshoz". Tudja, hogy a gyerekkori álmom egy csodás esküvő, sok emberrel, vidám lagzival, de én még azt is felajánlottam neki, hogy jó, legyen csak egy hivatali esküvő, ketten leszünk, összeadnak minket, semmi ceremónia, kész. Neki nincs kedve hozzá. A kapcsolatunk egyáltalán nem nevezhető rossznak, nem hanyagoljuk el egymást, szívesen mutatkozik velem akárhol. Mondtam neki, hogy ha szeretne, képes lenne ezt az "áldozatot" meghozni értem, de ilyenkor mindig összeveszik velem, szinte az összes veszekedésünk csak emiatt van. Segítsetek, mit hiányolhat belőlem a férjem? Miért nem akar engem elvenni?

2016. aug. 17. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
24%

Most mit vársz mégis?

Leírod, hogy igazából tökéletes, évek óta szeret, családot, gyerekeket akar, mégis itt hisztizel vadidegenek előtt, hogy bezzeg neked semmilyen részeg falusi paraszt nem fogja verni a kanalát, hogy "csóóokot".

Mégis ki a rosseb akarna elvenni egy ilyen hisztis tyúkot?

2016. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
25%
Igazából az egyetlen probléma, hogy nő vagy, akinek soha, semmi sem jó.
2016. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szerinted ezt nem tettük még meg? De igen. Leültem vele, nyugodtan megkérdeztem vele, hogy mi a problémája az egésszel. Megkérdeztem tőle, hogy attól fél-e, hogy a házasság egy kötöttséget ad neki, attól majd elromlik a kapcsolatunk, vagy esetleg monotonná válik. Azt mondta, hogy semmi ilyesmiről nincs szó. Megmondtam neki, hogy ha ettől tart, nyugodjon meg, minden marad így, ahogy most van, megmarad a szikra, a tűz, minden jól fog menni. Azt mondta, hogy egyáltalán nem ezzel van gondja, hanem egyszerűen az, hogy idő,-és pénzigényes. Pedig elég jól élünk, tanult emberek vagyunk, jó állásunk van, mondhatni sokat keresünk (nem dicsekvésképpen), szóval nem lenne ezt nekünk anyagilag nehéz megszervezni. És különben is, idáig minden házas embernek valahogy volt ideje összeházasodni...Ő sem egy olyan "húde" elfoglalt ember, hogy a párjára ne legyen ennyi ideje.
2016. aug. 17. 22:53
 14/76 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy Te ezt 2 éve kezdted felhozni, még 13 éve nem sikerült megbeszélni.

Valóban rossz lehet a kommunikáció. A felek általában már az első pár évben tisztázni szokták ezt a kérdést. Hiszen, ha ez az egyiknek fontos, a másik viszont nem akarja, akkor az egy szakító ok.

Szerintem amúgy felesleges azt mondogatni Neked, ahogy itt sokan teszik, hogy de miért akarod. Akarod és kész. Nem vagyunk egyformák.


Én viszont leültetném a párom, hogy beszéljük meg végre. Vagy legalább készüljön fel lelkiekben egy ilyen beszélgetésre. Nem köntörfalazni kell, meg célozgatni, hanem egyértelműen megbeszélni, hogy ki mit akar ettől a kapcsolattól.


Nem tudom ő miért nem akarja, ennek számtalan oka lehet. Lehet egyszerűen csak neki nem fontos a házasság és nyűgnek tartja. Vagy az elköteleződéssel van problémája. Vagy a Ti kapcsolatotokat nem érzi elég szilárdnak hozzá. Ezt mi itt nem tudjuk megmondani, ahogy Te sem. Ezt Ő tudja elmondani.


Szerintem nyugodt hangnemben kérdezd meg tőle és mond el a saját érzéseidet. Ha el akarna menni nyugodtan mond meg neki, hogy nem fogod hagyni a témát addig, amíg meg nem beszéli Veled. Nem menekülhet örökké.


Csak azért szörnyűnek találom, hogy 13 év után egy komolyabb kérdés után elmenekül. Én nagyon haragudnék. Nem arra, hogy nem akar elvenni, arra hogy nem tud felnőtt ember módjára viselkedni. És kivel beszéljem meg a jövőt, ha nem a társammal?

2016. aug. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:
Természetesen nem tisztáztuk az első pár évben a házasságkérdést, hiszen 15 éves voltam, ő pedig 17, amikor elkezdtünk együtt járni, nem komolynak indult a dolog, nem akartam rögtön letámadni, hogy "összeházasodunk?". Direkt nem akartam siettetni a dolgot, hagytam neki időt, úgy éreztem, 26 évesen ideje lenne megkérdezni ezt a dolgot. Nem lennék annyira rákattanva az esküvő témára, ha ő meg nem akarna annyira gyerekeket. Számomra nem megy a gyerekszülés házasság nélkül, kövezzetek meg, de NEM. Nem a ti dolgotok. Annak, aki azt írta, hogy senki sem venne el egy ilyen hisztis libát, mint én: Imádom, amikor az emberek az interneten, látatlanba ilyeneket állapítanak meg egy másik emberről, mikor még a büdös életbe nem találkoztak. Hát, gratulálok, hogy ezt 10 sor írásból leszűrted. Taps, taps. Már megint egy okoskodó...
2016. aug. 17. 22:59
 16/76 anonim ***** válasza:
17%

Nem kellett hozzá 10 sor, már az elsőnél egyértelmű volt.

Ha meg neked ez nem pálya, akkor miért nem hagyod ott a fenébe, minek rabolod az idejét a hülyeségeiddel, amikor ő családot és gyerekeket szeretne.

2016. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
30%
Kiszetetett belőled, csak te még nem vetted észre. Azt mondod, szeretitek egymást, de szerintem már csak te. Még veszekedtek is... Szerintem megváltoztál, és most görcsösen ragaszkodsz
2016. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
0%
...az esküvőhöz.
2016. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
97%
Ezt elmondtad neki, hogy te is szeretnèl gyereket, de esküvő után? Erre mit mondott?
2016. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
9%

Am tudod miért jó NEM megházasodni?

Mert válás után vagy egy válóper után nehezebb újra összejönnötök, mintha csak összebalhéznátok :)

Érted? Hidd el addig jó amíg nincs ásó, kapa, nagyharang, mert azzal mindent elboronáltok...

2016. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!