Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, párommal 13 éve vagyunk együtt. Minden jól megy közöttünk, jó a szex, szeretjük egymást. Azonban egyszer sem ajánlotta fel, hogy házasodni akarna, pedig többször utalgattam már rá, hogy milyen jó lenne, mennyire örülnék neki. Beszélni akartam vele erről, de amikor felhozom ezt a témát, mindig ideges lesz, és elmegy itthonról. Azzal indokolja, hogy "nincs kedve semmiféle nagy felhajtáshoz". Tudja, hogy a gyerekkori álmom egy csodás esküvő, sok emberrel, vidám lagzival, de én még azt is felajánlottam neki, hogy jó, legyen csak egy hivatali esküvő, ketten leszünk, összeadnak minket, semmi ceremónia, kész. Neki nincs kedve hozzá. A kapcsolatunk egyáltalán nem nevezhető rossznak, nem hanyagoljuk el egymást, szívesen mutatkozik velem akárhol. Mondtam neki, hogy ha szeretne, képes lenne ezt az "áldozatot" meghozni értem, de ilyenkor mindig összeveszik velem, szinte az összes veszekedésünk csak emiatt van. Segítsetek, mit hiányolhat belőlem a férjem? Miért nem akar engem elvenni?

2016. aug. 17. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, több oka lehet. 1. nem hisz a papírban, ahogy előttem leírták. Szeret téged, de feleségként, családanyaként nem bízik benne, hogy beválnál. 2. Éretlen a házasságra, fél a felelősségtől. 3. Túl fiatalnak érzi magát, nem élte még ki magát és pánikol emiatt. Azt gondolja ha elvesz, többet rá se nézhet másra és minden elő lesz írva neki.Fél a besavanyodástól, attól, hogy egyből gyereket akarsz és még nem kész az apaságra.

4. Rossz a szülei házassága, vagy elváltak, nem tudja hogy milyen egy jó házasság. Sztem minden lehetőség kimerült ezekkel, Te ismered, neked kell vele nyugodtan megbeszélni. Ha nem hajlandó erről beszélni megmondod, hogy akkor vége lesz ennek a kapcsolatnak, mert lassan gyereket szeretnél, ahhoz pedig házasság kell, mert neked így jó. Ha hagy menni, nem Te vagy neki ideális, ha elgondolkozik, hogy mégiscsak elvenne, akkor meg eléred amit akarsz. Ha más nem megy, marad az ultimátum, ha papír nélkül élni képtelen vagy.

2016. aug. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem hiszem, hogy fél az apaságtól, hiszen ő már nagyon magabiztosan mondogatja a gyerekek vállalását. Szülei boldog házasságban élnek, semmi baj nincs.

Még egyszer mondom, aki azt írta, hogy lekezelő stílusban válaszolgatok: Szerinted a stílusom miatt nem vesz el? Akkor egy "ilyen" nőtől gyereket sem akarna...Meg már rég nem lenne velem együtt, ha valami problémája lenne velem, vagy a stílusommal. Én ide tanácsot kérni jöttem, választ kapni a kérdésemre. Aki képtelen rá értelmes, kézzel fogható választ írni, az menjen el anélkül, hogy hozzászólna. Egyáltalán nem vagyok kíváncsi arra, hogy az észt osztják nekem a saját személyes véleményem miatt. Az lehet, amit többen mondtak, fél az elköteleződéstől. Megpróbálom neki javasolni az élettársi kapcsolatot, az valamilyen szinten nekem is egy alapot jelent, neki pedig úgymond szabadságot. Köszönöm az eddigi értelmes válaszolóknak! :)

2016. aug. 18. 06:55
 33/76 anonim ***** válasza:
88%

Pedig #31 tokeletesen leirta,az mar mas kerdes h neked NEM FELEL MEG a valasz.

Ha minden klappol,elvenne.


Anyam ultimatumot apamnak 7ev jaras utan,lett hazassag,el is hagyott minket amint lettem en.(kesobb visszatalalt de a kikenyszeritett hazassag nem jott be)


Nalunk adta magat a dolog,a ferjem raadasul nyomatta h apa akar lenni,2 ev mulva megis elege lett a csaladosdibol es lelepett egy gimnazistaval.


Tudom h nem hiszed el de semmire nem garancia ha osszehazasodtok es mutogathatod h teged elvett a szerelmed.


Sokkal fontosabb h 13eve igy megvagytok,bar szerintem vhol santit a dolog vagy vmi nincs kimondva.Az nem normalis h nyaggatod (ertem h 13 ev meg vagysz ra de cseszteted vele es ez megremiti).De ha igaz,akkor orulj ennek.Tobb ismerosom is akkor erezte idejet a lanykeresnek amikor terhes lett a csaj.Bennuk akkor jott el az ido h csaladnak erezze azt ami koztuk van a parjukkal.

En bmennyire is hihetetlen, azt a verziot talalom esetetekben hihetonek h 17evesen jott ossze veled,nem elte ki magat,raparazik arra h "uaz a bugyi marad orokre" es erre nincs olyan nyavogas amivel meggyozod h deeee joooo lesz aaaaz.Vagy felre fog menni h kielje magat hiszen meg mindig csak 30eves es annyi szep no van a vilagban az en csajom meg 2eve a lagzival bsztat,vagy belatja h szeretem ezt a csajt 13eve velem van olyan jo lenne TOLE gyerek,egy kis szertartas vegulis belefer.


Kifogasokat gyart te meg probalod eszervekkel megmagyarazni.Nem fogja bevallani.Ha tovabb nyaggatod,majd egy vita heveben megkapod az igazi valaszt az utilapu melle.


En annyit mondanek amikor majd o felhozza a gyerektemat h persze termeszetesen,elotte egy kettanus eskuvo.


Ha pedig o nem hozza fel,akkor 28evesen boven van idod eldonteni h melyik a fontosabb,a gyuru vagy ez a pasi igy ahogy van.


De egy percig se hidd h aki ra tudja szanni az idot h mas lagzijan tanyert csapkod az nem tudna 30percet az eletebol raszanni a sajatjara...nyugodtan leolthatsz a fennhejaz stilusoddal:)

2016. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:

most komolyan mi honnan tudjuk????


szépen leülteted és megbeszélitek

nem elfutni a lakásból - gyerekes!

2016. aug. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik válaszodban lehet a válasz:


"hiszen 15 éves voltam, ő pedig 17, amikor elkezdtünk együtt járni, "


Nos ez épp elég is arra, hogy azt mondjam, hogy azért ha ő tényleg hűséges volt hozzád 17 éves korától, akkor ez így elég hosszú idő. Te voltál az első barátnője? Azért ez sem mindegy. Szerintem az van, hogy szeret téged, de egyszerűen nem élte ki magát

Nem volt rajtad kivül több nő az életében és hoppá, máris elszaladt 13 év, még mindig semmiféle tapasztalata , hasonlítása alapja nincs, csak te.

Ezt ne vedd rossz néven, de szerintem nagyon ritka az olyan férfi, aki egyből az első nagy szerelmét elveszi, főleg, hogy ennyi éven át hűséges legyen.

Nyilván nem törhetek pálcát a párod felett, hogy biztos megcsal, mert nem szentírás ez, hogy biztos, de én ebből az irányból közelíteném meg felé a dolgot: egyszerűen élni szeretne még, úgy, hogy közben téged is szeret, de elköteleződni nem akar még, mert az egyértelmü fixálás.. örökké.. veled.

És ebbe így igen nehéz belemenni, ha csak te voltál az egyetlen komolyabb nő az életében.

Beszélgess vele erről, hogy pl mennyit járt el bulizni egyedül, haverokkal, mennyit csajozott, hiűnyzott neki a csajozás?

13 év a 17 éves kortól baromi sok idő, az ember rengeteget változik még 2 év alatt is, ő pedig a kamaszkorától kezdve immár a 30as éveiben is veled van.... De nem akar elvenni.

Szerintem ez tiszta sor.

Én ebben látom a probléma forrását, hogy párod nem élte ki magát és fél a következő x év kötelezettségétől, hogy megint jön 13 év, amiben megint veled kell lennie.

Konkértan, nyíltan erre kérdezz rá!

2016. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a kérdezőnek tök jogos a felvetése, ti meg nekiestetek, ahogy szoktatok. Kicsit, csak egy kicsit gondoljatok már bele a helyzetébe ahelyett, hogy okoskodnátok! Kérdező: én biztos, hogy ultimátumot adnék annak a legénynek: vagy elvesz, vagy tervezzen mással zabigyerekeket!
2016. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
100%
Ossze is hazasodtok vagy csak raboljatok egymas idejét? Viccként sokszor felteszem ezt a kerdest a 30 ev körüli pároknak. Jot nevetnek rajta de azert ha tényleg szereti egymast két ember es kozos céljuk van lassan ideje lenne. 13 ev sok idő nem bírom elhinni hogy ennyi idő alatt csak ugy teng leng az ember es nem tudja eldönteni az eletben mi a célja, le akarja-e elni a másikkal az életét? Mi a másikkal a célja? Az oke h nem élte ki magat, akkor tessek el kell hagyni a másikat es nem kell a masik életét vakvaganyra terelni. Utalom ha valaki 30 évesen képtelen felnott módjára gondolkodni. Mivel két ember között a legrövidebb út a kommunikáció, ideje lesz leülni es megbeszélni kinek mi a célja az életben...egyutt elni vagy egymás mellett elni ez a kerdes.
2016. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
59%

ultimátummal mi megy?


le kell ülni beszélgetni!

13 év alatt nem jutottak el oda, hogy megbezséljék ki mit akar az életben????!! ez komoly?? ez kapcsolat?

2016. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül egy komolyabb kapcsolata volt. Egyébként nekem nincs fennhéjázó stílusom, én mindig úgy állok másokhoz ahogyan ők állnak hozzám. Aki alapból úgy kezd, hogy hisztis tyúk vagyok, az ne várja, hogy mosolyogva megköszönjem a kielégítő válaszát. Mindenki ahogy viselkedik, azt a viselkedést várja vissza. Köszönöm azoknak, akik vették a fáradtságot és a kérdésre válaszoltak. Ment a zöld pacsi! :)
2016. aug. 18. 11:09
 40/76 anonim ***** válasza:

Ne akard már ráerőltetni. Ma már sok házasság megy tönkre túl könnyen. Lehet, hogy egyszerűen nem akarja magát még jobban elkötelezni. Én se akarnék házasodni, mi a szarnak?

Az csak egy papír.

2016. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!