Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, párommal 13 éve vagyunk együtt. Minden jól megy közöttünk, jó a szex, szeretjük egymást. Azonban egyszer sem ajánlotta fel, hogy házasodni akarna, pedig többször utalgattam már rá, hogy milyen jó lenne, mennyire örülnék neki. Beszélni akartam vele erről, de amikor felhozom ezt a témát, mindig ideges lesz, és elmegy itthonról. Azzal indokolja, hogy "nincs kedve semmiféle nagy felhajtáshoz". Tudja, hogy a gyerekkori álmom egy csodás esküvő, sok emberrel, vidám lagzival, de én még azt is felajánlottam neki, hogy jó, legyen csak egy hivatali esküvő, ketten leszünk, összeadnak minket, semmi ceremónia, kész. Neki nincs kedve hozzá. A kapcsolatunk egyáltalán nem nevezhető rossznak, nem hanyagoljuk el egymást, szívesen mutatkozik velem akárhol. Mondtam neki, hogy ha szeretne, képes lenne ezt az "áldozatot" meghozni értem, de ilyenkor mindig összeveszik velem, szinte az összes veszekedésünk csak emiatt van. Segítsetek, mit hiányolhat belőlem a férjem? Miért nem akar engem elvenni?

2016. aug. 17. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:
Az a Te véleményed, ez az enyém, és nem tudjátok megváltoztatni azt. Tudsz válaszolni a kérdésemre, vagy sem?
2016. aug. 18. 11:40
 42/76 anonim ***** válasza:
100%

szted az normális, hogy egy elméletileg felnőtt ember dührohamot kap és elhagyja a lakást, ha meg mered kérdezni, hogy mégis mi a terve a jövőtökkel?!


ez neked felnőtt?


van több opció:

simám be van szarva hogy egy pina lesz egész életében

annyira se tisztel, hogy megmondja a véleményét


szóval kötözd meg (ha máshogy nem megy) és szépen beszéljétek meg,

monjuk ilyen óriáscsecsemőt találsz ezret

2016. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 A kérdező kommentje:

"simán be van szarva hogy egy pina lesz egész életében"

Többen írták már ezt, öhm...csak más szavakkal. Ez érdekes. 13 éven keresztül nem volt beszarva, hogy egyedül én vagyok neki? Így, hogy nem vagyunk házasok, így nincs beszarva? Hisz ha meg akar csalni, ugyanúgy megcsalhat házasságban, mint azon kívül, nincs különbség...

2016. aug. 18. 12:02
 44/76 anonim ***** válasza:
100%

véded őt. de minek?


gondold már végig, hogy le se ül veled beszélgetni, hogy mit akar?! ez mire utal? ez egy 30 éves ember vagy egy gyerek? te így tervezel vele? nem feltétlen kell házasság, de legalább beszéljétek már meg, hogy ki mit akar egyáltalán

2016. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 Girgoy ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező! Ha minden olyan jó, akkor akár az is lehet, hogy (tudatosan vagy tudatalatt) beszopott valami házasságellenes agymosó propagandát. Sokan nyomatnak ilyet, áldozatként, korlátként vagy szükségtelen ceremóniaként, papírként feltüntetve a házasságot/esküvőt. Esetleg a haveri körében is vannak ilyenek, akik mossák az agyát.


Pedig hát bocsánat, de a házasság tesz pont emberivé egy kapcsolatot, mert minden másra az állatok is képesek. Ők is szaporodnak, még fészket is építenek és gondoskodnak az utódaikról, stb., csak éppen nem házasodnak össze. Az esküvő azért van az embereknél, mert az emberek összetettebb, magasabbrendű lények az állatoknál. Az emberi életnek nemcsak biológiai és érzelmi, hanem jogi, pénzügyi, spirituális dimenziója is van, és ezekben ténylegesen az esküvőben egyesül két ember. Ez nem egy szükségtelen papír vagy egy nyűg vagy felesleges ceremónia, hanem pont az az aktus, ami két embert minden emberi dimenzióval egyesít!


Na, ez csak némi elméleti alapozás a színvonaltalan ellencsúsztatások ellen, de a lényeg az, hogy a házasság egy érték, amivel két ember önmaguk és midnenki előtt kinyilvánítják összetartozásukat. Értekesebb a házas, mint a szingli vagy az élettárs (jöhetnek a kődobálások, lepontozások), mivel ők gondolják a legkomolyabban azt, hogy egyesülni akarnak, és ők egyesülnek a legteljesebben is egymással (a fenti emberi dimenziók összességével). Az nem áldozat, hanem egy magasabb szintre lépés, magasabb létforma, mert két ember együtt egy önmaguknál nagyobb létezőt hoznak létre (mint pl. 2 atom egy molekulát). A házasság igenis presztízs, mert nem mindenki képes rá.


Szóval szerintem is üljetek le és beszéljetek erről, nem úgy hogy erőltetve, hanem pl. hogy mit szólsz ahhoz, amit olvastam Girgoytól? :) Nem fog kapásból gyűrűvel Neked ugrani, de legalább hall valami mást, mint amivel esetleg az agyát mosták, és ez idővel meghozhatja a maga termését. A házasság jó dolog, és pont azért értékes, mert nem mindenki képes azt meglépni, akármivel indokolj is meg: ezek a nyuszik/csigák dumái.

2016. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Beszéltünk erről. Őneki semmi kedve a macerához, nem akar semmit sem szervezgetni, ruhát próbálni, pénzt kidobni, időt szánni erre. Elmagyaráztam, hogy ez nekem mennyire fontos, hogy ez nekem elvi kérdés, és ha nincs különösebb ellenvetése a házasság ellen, mint a kedvtelenség, akkor legyen szíves összeházasodni velem, utána jöhet a baba. Viszont ha valami miatt ennyire házasságellenes, akkor azt mondja meg most, és megbeszéljük, megegyezünk. Azt mondja, fél attól, hogy egy általam csodásnak elképzelt napot (az esküvőt) elront, rosszat szól, tesz, nem szeretne a figyelem középpontjában lenni. Mondtam, hogy semmi ilyesmitől nem kell tartania, a meghívottak ismerősök, család, barátok lesznek, mindenki max. egy jót nevetne egy kis bakin, senki nem kövezné meg őt. Úgy érzem, ezek mind mondvacsinált indokok.
2016. aug. 18. 12:22
 47/76 anonim ***** válasza:
100%
akkor megmondod neki, hogy két tanúval bementek, aláírtok, szülőkkel egy ebéd és kész. pénzben sem sok, nincsenek vendégek, nincs stressz.
2016. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 A kérdező kommentje:
Hűha, igazán köszönöm ezt a hosszú, részletes választ! :) Valóban lehet, hogy valaki teletömte az agyát...
2016. aug. 18. 12:32
 49/76 A kérdező kommentje:

"akkor megmondod neki, hogy két tanúval bementek, aláírtok, szülőkkel egy ebéd és kész. pénzben sem sok, nincsenek vendégek, nincs stressz."

Ajánlottam neki. Erre az a válasza, hogy nem akarja elrontani álmaim napját, nem akarja, hogy ilyen snassz legyen, viszont rendes esküvő sem lehet, mert attól meg fél. Érthetetlen.

2016. aug. 18. 12:34
 50/76 anonim ***** válasza:

szóval te hajlandó vagy lemondani arról, amit akarsz, és belemész a két tanúsba, de ő meg nem akar elvenni?!


hmm. szóval nem akar esküvőt, ennyi a lényeg.


most pedig dönthetsz: esküvő vagy párod

2016. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!