Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar elvenni a párom?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, párommal 13 éve vagyunk együtt. Minden jól megy közöttünk, jó a szex, szeretjük egymást. Azonban egyszer sem ajánlotta fel, hogy házasodni akarna, pedig többször utalgattam már rá, hogy milyen jó lenne, mennyire örülnék neki. Beszélni akartam vele erről, de amikor felhozom ezt a témát, mindig ideges lesz, és elmegy itthonról. Azzal indokolja, hogy "nincs kedve semmiféle nagy felhajtáshoz". Tudja, hogy a gyerekkori álmom egy csodás esküvő, sok emberrel, vidám lagzival, de én még azt is felajánlottam neki, hogy jó, legyen csak egy hivatali esküvő, ketten leszünk, összeadnak minket, semmi ceremónia, kész. Neki nincs kedve hozzá. A kapcsolatunk egyáltalán nem nevezhető rossznak, nem hanyagoljuk el egymást, szívesen mutatkozik velem akárhol. Mondtam neki, hogy ha szeretne, képes lenne ezt az "áldozatot" meghozni értem, de ilyenkor mindig összeveszik velem, szinte az összes veszekedésünk csak emiatt van. Segítsetek, mit hiányolhat belőlem a férjem? Miért nem akar engem elvenni?

2016. aug. 17. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:
59-es. Nem a pénzére megyek, anélkül is jól élek, nyugodj meg. Külön számlán vagyunk, és megbeszéltük, hogy ez mindig is így lesz. Azért fontos nekem a házasság utáni gyermek, mert ez nálam elvi kérdés. Szüleim se örülnének, ha házasságon kívül szülnék gyereket. Nekünk ilyen beállítottságú a családunk. A házasság nálunk valamilyen szinten szent, és egy gyermek megérdemli, hogy két ember teljes egyesülése után szülessen.
2016. aug. 19. 11:53
 62/76 anonim ***** válasza:
0%

Magyarul nincs szó semmi másról, mint "mit szólnának a faluban, ha kiderülne...".

Grat.

2016. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
80%

párod egyáltalán akar gyereket?

vagy akkor is elrohan hisztizni? :D

2016. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként elárulok egy titkot: a házasság egyetlen valódi célja mindig is a vagyonörökítés volt, hogy a gazdag családok vagyona hosszútávon biztosítva legyen. Nem szólt semmi másról.

Aztán néhány falusi csóró kitalálta, hogy szerelem, meg holtomiglan-holtodiglan meg a házasság szent, ésatöbbi, ami egy kislányoknak szóló tündérmesében jól hangzik, a valóságtól azonban pokoli messze áll.

2016. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 A kérdező kommentje:

62-es, ha csak ezen múlna, már rég szültem volna neki gyereket házasságon kívül is.

64-es. Ne haragudj, de nem tud meghatni a véleményed. Szerinted így van, szerintem meg ez egy bizonyos elköteleződés, ami igenis fontos egy pár életében, ha nagyon szeretik egymást. Írásod alapján valami 50-60 éves megkeseredett, elvált agglegénynek tűnsz, akinek nem jött be az élet. A házasság soha nem a vagyonról szólt, és nem is fog.

2016. aug. 19. 20:29
 66/76 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon el vagy tévedve.

Nagyon.

2016. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:
Szerintem meg te.
2016. aug. 19. 22:11
 68/76 anonim ***** válasza:
14%

15 éves korod óta vagy együtt a pároddal, azaz ahogy már mondtad, 13 év óta. Szerintem ő egyszerűen ennyi idő után már túl kényelmesen érzi magát ebben a kapcsolatban.

Gondolom már együtt éltek évek óta, van köztetek minden ami csak lehet és igazából neki ennyi bőven elég.

Ha ő soha nem hozta fel a házasság gondolatát, egyszerűen ennyi idő után sem, akkor nem érzi szükségességét annak, hogy ezt meg tegye.

Házasság mint fogalom az 1800-as évek óta létezik és előtte Magyarországon nem volt.

Valahol önző a párod is, de nézd, szerintem te is az vagy.

Mert állítólag boldog vagy vele már 13 éve, és önzően rá akarod erőltetni a saját akaratodat.

Lehet van valami a múltjában, ami rossz emlékeket idéz benne és nem akarja, hogy vele is ez történjen.

2016. aug. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 A kérdező kommentje:

"önzően rá akarod erőltetni a saját akaratodat."

Mint azt írtam előbb, én csak akkor hozom fel a házasság témát, amikor ő a gyerekvállalás témáját.

2016. aug. 20. 08:23
 70/76 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk az is érdekes, hogy 13 éve vagytok együtt, de ennyi idő alatt nem akartatok hamarabb gyereket.

Sok embernek van házasságon kívül gyereke. És ahogy azt már egyszer írtam, 1800 éves előtt nem létezett házasság Magyarországon. Akkor tudtak az emberek úgy gyereket szülni? :)

Én azt gondolom, hogy tényleg rá akarod erőltetni. Miért különb az, hogy házasságban élsz, mint ahogy most vagy?

A házasság az egyház egyik hülyesége, amit a mai ember nem tart be úgy se.

2016. aug. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!