Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy győzzem meg, hogy váljunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győzzem meg, hogy váljunk el?

Figyelt kérdés
A feleségemmel 5 éve vagyunk házasok, de sosem szerettem igazán úgy érzem, csak életem mélypontján rátaláltam. Sajnos nem tudtam soha igazán megszeretni. Nagyon tisztelem és becsülöm, gyermekkora óta ismerem, de irritál. Évek óta rebesgetem, hogy váljunk el, hagyjuk egymást élni, de ő azt állítja hogy szeret és nem szeretne elválni. Összekaptunk a napokban azon, hogy ki mikor jön haza meg mennyit van otthon és mondtam neki, hogy ha elválnánk, egyikünk sem bajlódna a másik dolgaival. Ő nem akar válni, a másik indoka az, hogy szerinte nem gondoskodnék a gyermekünkről (ez persze nem igaz) . Én már nem vagyok épp annyira fiatal, bár öreg sem (37 éves vagyok) de ő még csak 26 és sajnálom valahol őt is, hogy viszonzatlan amit érez és nem tudunk boldogok lenni. Mivel győzzem meg hogy végre szabadítsuk fel egymást, hagyjunk egymásnak nyugalmat és váljanak el az útjaink?

2021. márc. 25. 09:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/110 A kérdező kommentje:

30

Nem, gyakorlatilag fél év után házasodtunk össze.

A környezetem bátorított hogy próbáljam meg. Nem sikerült. És ki akarok szállni. Anyaglig támogatom amiben csak kell, ugyanúgy tisztelni fogom de nem akarok többet vele élni és a gyermeke kívül nem akarom hogy semmi összekössön.

2021. márc. 25. 11:33
 32/110 A kérdező kommentje:
Akarok egy normális párkapcsolatot, egy kiegyensúlyozott életet, és újrakezdeni. Ennyi.
2021. márc. 25. 11:36
 33/110 A kérdező kommentje:
És mielőtt valaki megkérdezné, sosem csaltam meg, mert úgy voltam vele, hogy a feleségem és őt aláznám meg ezzel.
2021. márc. 25. 11:38
 34/110 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a kérdést is olvasva örülök, hogy nem egy ilyen nyámnyila, döntésképtelen, mások által erősen befolyásolható ember a férjem. A gyereket viszont nagyon sajnálom. Nem lesz könnyű neki, ha rájön a szülei valódi jellemére.
2021. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/110 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt ember nem köt 'nem jó ez, de nézzük meg, hátha lesz valami' alapon házasságot. (kapcsolatot sem). Felnőtt ember nem vállal egy sosemvolt kapcsolatba "hátha segít a szaron" alapon gyereket valakivel, akit nem szeret. Mindezek után felnőtt ember nem szorul idegenek tanácsára abban, hogy mégis hogy lehetne méltósággal kilépni egy kezdetektől halott kapcsolatból.

Segítő szándékkal mondom, hogy szedd össze magad.

2021. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/110 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolóknak igazuk van abban, hogy egy váláshoz tökéletesen elég egy ember szándéka. Abban idegenekként nem tudunk segíteni, hogy mivel győzd meg, hogy "szabadítsátok fel egymást", hiszen nem ismerünk titeket. De szerintem ha mindazt, amit ide leírtál, változatlan formában elmondanád a feleségednek, nincs az az épelméjű nő, aki ezek után ne hagyna ott magától.
2021. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/110 A kérdező kommentje:

34

Nem vagyok nyámnyila, kedvesem. Nem jött össze a házasságom. Ennyi. Ha neked igen, taps taps, örülj neki.

35

Ez van, én megtettem.

Hiba volt, de megtörtént már.

Én pedig a segítség igénylésével kérdem hogy te pl azt javaslom hogy simán adjam be megbeszélés nélkül a keresetet?

2021. márc. 25. 12:06
 38/110 A kérdező kommentje:

36

Sajnos nem egyszer, milliószor mondtam már neki. Volt amikor annyira megtörtem hogy egy éjszakán keresztül sírtam, hogy hagyjon békén mert nem bírom már. Volt hogy elköltöztem pár napra, de utána jött hogy bármit megtesz csak ne váljunk el, meglátom hogy jó lesz és hogy szuper házasságunk lesz még hogy ez csak kezdetleges pánik (mint a szülés utáni depresszió). Hittem ebben és őszintén ha lehetne egy kívánságom, az lenne hogy szeressek bele ebbe a nőbe, mert fáj hogy "kihasználom" az érzelmeit és hogy ide jutottam.

2021. márc. 25. 12:09
 39/110 anonim ***** válasza:
84%

#35

Ha valóban felnőtt. Kérdezőnk inkább a korai kamaszkorban volt agyilag, amikor házasságot kötött. A házassághoz is kellett neki az útmutató másoktól, jelenleg meg a váláshoz. Még most is képtelen mások véleménye nélkül dönteni. De legalább már eljutott addig, hogy rájöjjön, ez így nem mehet tovább. Lassan, de fejlődik. Talán 70 éves korára eljut az önálló döntések meghozataláig is.

2021. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/110 anonim ***** válasza:
90%
Hát ezt megszívtad apám, rendesen megcsináltad a szart magadnak meg mindenkinek. De ezt már előttem elég sokan szépen megírták. Szerintem most az lenne korrekt, ha otthagynád nekik a lakást és elköltöznél. Csinálhatod fokozatosan is, először csak egy napot nem vagy ott, aztán kettőt... a gyerek még kicsi, majd megszokja ezt. Azt kicsit erősnek érezném, hogy a csajt kivágod a lakásból és megtartod a gyereket is, de tudom, hogy erre ácsingózol mert az első oldalon levő hsz-edből lejön a valós célod. De inkább a gyereked érdekében maradj jóban a nővel és ahogy lehet támogasd is őket. A feleséged még elég fiatal, bármit kezdhet az életével. Nekem az viszont kissé életszerűtlennek tűnik, hogy végig mondod a kapcsolat alatt mennyire válni akarsz, aztán a neked amúgy is kiszolgáltatott nő még gyereket is vállal veled... nem tudom elképzelni ezt. "Drágám nem is szeretlek, elválnék. Jó, akkor csináljunk gyereket." Ennyi idősen lehetne több eszed, dehát most már ez van.
2021. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!