Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy győzzem meg, hogy váljunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győzzem meg, hogy váljunk el?

Figyelt kérdés
A feleségemmel 5 éve vagyunk házasok, de sosem szerettem igazán úgy érzem, csak életem mélypontján rátaláltam. Sajnos nem tudtam soha igazán megszeretni. Nagyon tisztelem és becsülöm, gyermekkora óta ismerem, de irritál. Évek óta rebesgetem, hogy váljunk el, hagyjuk egymást élni, de ő azt állítja hogy szeret és nem szeretne elválni. Összekaptunk a napokban azon, hogy ki mikor jön haza meg mennyit van otthon és mondtam neki, hogy ha elválnánk, egyikünk sem bajlódna a másik dolgaival. Ő nem akar válni, a másik indoka az, hogy szerinte nem gondoskodnék a gyermekünkről (ez persze nem igaz) . Én már nem vagyok épp annyira fiatal, bár öreg sem (37 éves vagyok) de ő még csak 26 és sajnálom valahol őt is, hogy viszonzatlan amit érez és nem tudunk boldogok lenni. Mivel győzzem meg hogy végre szabadítsuk fel egymást, hagyjunk egymásnak nyugalmat és váljanak el az útjaink?

2021. márc. 25. 09:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy én látom, itt sem neked, sem a feleségednek nincs egy szikrányi önbecsülése sem. Külső erők ebből nem fognak kirángatni.

Hiába kéred ki magadnak sértetten mindenki válaszát, egész egyszerűen igazuk van. Tényleg érthetetlen az, akit felnőtt férfi létére meg tudnak győzni a szülei a házasságról, a téves elképzelései a gyerekvállalásról és a nem szeretett felesége sírása arról, hogy maradjatok összeláncolva. Nem a körülmények áldozata vagy.

De ha már így alakult, mit tehetnél azon kívül, hogy végre összeszeded magad, veszel egy nagy levegőt és tényként közlöd a feleségeddel, hogy te befejezettnek tekinted a házasságot, elindítod a folyamatot és megpróbálsz innentől felelős döntéseket hozni?

2021. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/110 anonim ***** válasza:
100%
Most elképzeltem a helyzetet, ahogy az imádott férjem a szemembe mondja, hogy soha nem szeretett, köze nincs hozzám és hagyjam már békén, erre én elkezdek sírva könyörögni és fogadkozni, hogy innentől szuper lesz a házasságunk. Neki lenni valami speciál fogyaték?
2021. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/110 A kérdező kommentje:

41

És mi van ha még tudtak győzni? Igen, mindenhonnan (baráti körből is) az a visszajelzés jött hogy jó lesz ha elveszem. És mélyponton voltam, én is ezt láttam csak kiútnak.


42

Nem, mondtam hogy ő hogy áll hozzá a témához. Szerinte olyan érzelmi válságban vagyok mint egy szülés utáni depresszió, pedig nem, mert 5 éve ezt érzem.

2021. márc. 25. 12:46
 44/110 anonim ***** válasza:
76%

☝️Anyámba már nem megyek. 24 éve halott.

Igen, valóban rossz érzés, amikor fényt gyújtanak a sötétségben, hogy az egész helyzetet te magad idézted elő, és most másoktól várod a buksisimit, megoldást érte.

2021. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
100%
5 éve éltek a kakiban, csináltatok bele a gyereket, mert miért ne?! bocsi, de nem tudlak sajnálni, csak a gyereket. a nőd azért nem akar válni, mert kényelmes neki melletted. te meg itt sírsz, hogy rábeszéltek?! egy csokira talán rá tud beszélni egy haver, de házasságra nem.
2021. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy nem fogod tudni meggyőzni. Te vagy az eltartója, te vagy a pénzcsap. Általad lakáshoz jutott, munka nélkül is elvan, kényelmes, dologtalan életet élhet. Nem fogja ő ezt feladni. Vagy szerinted majd ezt elcseréli egy pocsék munkára és albérletre, csak hogy te nyugodtan élhess?!
2021. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/110 A kérdező kommentje:

45

De, kedves rá lehet. Egy olyan embert aki már az öngyilkosságot fontolgatja egy szakítás után, rá lehet.

46

Akkor én fogok lépni.

2021. márc. 25. 13:07
 48/110 anonim ***** válasza:
80%

Egy vàláshoz nem kell a másik győzködése. A válások többsége az egyik fél döntése alapján zajlik. Nem kell a másik fél véleménye hozzá. A bíróság elválaszt akkor is, ha ő nem akarja. Szívesen.

Itt inkább azt látom, hogy te szabotálod az egész folyamat elindulását, mert gyáván, döntésképtelenül vársz a beleegyezésére. Na ezt várhatod még jó sokáig.

2021. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/110 anonim ***** válasza:
85%

48: köszönjük, a kérdést hamarosan töröljük mivel egyértelműen kitaláció.

szépen beszélsz, ezzel csókolod a gyereked?

2021. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
81%

"Nulla vagy Anyáddal együtt, hogy jössz te ahhoz hogy minősíts? Ki a tököm vagy te? Hol érted te azt el az életben, amit én? Szarházi."

Te egy rettenetesen instabil, rozzant ember vagy, épeszű bíró soha nem ítélne neked gyereket az anyjával szemben, pláne nem a bevett magyar joggyakorlattal szemben.

2021. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!