Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1000 kalória alatt eszem már...

1000 kalória alatt eszem már 3 hete de semmi változás! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mi lehet a probléma? 168-169 cm magas középiskolai tanuló vagyok és szeretnék lefaragni 9-10 kg-t. Nincs időpont kitűzve, annak sosincs jó vége. Nyáron eléggé össze vissza ettem, néhol sokat néhol nagyon keveset. Aztán elrontottam a hasamat Augusztusban és fogytam 3 kg-t amit utána azonnal visszaszedtem, sőt még rá is szedtem úgyhogy amit lefogytam nyáron (2-3 kilóról beszélünk) azt visszahíztam. Augusztus vége óta (pontos dátumot nem tudok) tartom ezt a 1000 kcal diétát de nemhogy nem fogyok de még a mellékhatásai is megjelentek. Mit csináljak?

2019. szept. 15. 14:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és minimum (!) 2-szer 4km-t eljárok futni hetente.
2019. szept. 15. 14:33
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Emeld meg a napi kcal bevitelt 1400 körülire.

Amit csinálsz, az koplalás.

2019. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Hány kiló vagy most?


Az is lehet, hogy nem jól számolod a kalóriákat, nekem volt egy barátnőm, akinél kiderült, hogy végig kevesebbet számolt, mint amennyit elfogyasztott.


Milyen mellékhatások jelentek meg?

Lehet, hogy komolyabb egészségügyi gondok is vannak a háttérben.

2019. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Milyen érdekes, hogy a kilóit senki nem árulja el! Ilyenkor szokott kiderülni, hogy azért nem fogy, mert már nincs miből. Amit leírtál, az fizikailag lehetetlen. Az alapanyagcseréd több, mint 1000, és még aktív is vagy. Az energiát valahonnan nyerni kell, nem a fényből jön. Rosszul számolsz. Írd le egy napi étrendedet.
2019. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

57 kg körül vagyok. Olyan mellékhatások, mint például: anyagcsere lelassulása, havi vérzés megállása, fáradtság.

Lehet igazad van. Múlt hét óta mérem pontosan mérleggel a kajámat de menzás vagyok ott pedig csak saccolni tudom mennyit eszem. Emellett a családom nem tud erről az egészről bár apum megjegyezte, hogy keveset eszem. De mindig sunyiban mérem le azt amit megeszek.

2019. szept. 15. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ideális a súlyod, sőt, pár kilóval alatta van! Erre szoktam azt mondani, hogy szerencsére a szervezeted okosabb, mint te, és nem akar éhenhalni! Azonnal hagyd abba a fogyókúrát! A menstruáció abbamaradása komoly figyelmeztető jel, a szervezetednek már önmaga életben tartására kell az energiáit fordítania, és háttérbe szorul a szaporodás. Mi a célod a fogyással? Hogy jut ekkora zöldség eszedbe, hogy 169-hez 47 kilónak kéne lenned? Ezt hogy sikerült kitalálnod? 16, 5 testtömegindex sovány! Szebb nem leszel tőle, csak egyre csúnyább! Jól vagy úgy, ahogy vagy! És ha pár kiló visszajön, akkor is jól leszel! Ha alacsony az önértékelésed, menj be az iskolapszichológushoz.
2019. szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem vagy megelégedve magaddal akkor irány a konditerem és építs formás feneket, combokat stb.

Nem a koplalástól lesz szép alakod


De azért első körben fordulj szakemberhez a kezdődő anorexiáddal

2019. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdés olvasásakor sejtettem, hogy te leszel az, aki egy másik kérdéshez írt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas_..


Nem véletlenül írtak az emberek olyan válaszokat ott, épeszű ember nem segít anorexiásnak fogyni. Lehet, hogy te nem látod, hogy problémád van, de attól még bajban vagy, maradandóan is károsíthatod a szervezeted.

2019. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mit csinàlj? Tanulj az egészséges tàplàlkozàsról, mert fingod nincs róla. A koplalàsnak semmi értelme. Hosszútàvon nem vezet tartós eredményhez,veszélyes és egészségtelen. A probléma a fejedben van.
2019. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minek akarsz még fogyni? A szervezeted már így is a kapaszkodik abba ami még lóg a csontjaidról.
2019. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!