Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges igy fogyni? (...

Egészséges igy fogyni? ( minél több vélemény annal jobb! Többi lent)

Figyelt kérdés
KÉRLEK OLVASSÁTOK VÉGIG. 2 napja diétázom. Kb 500 -800 kalóriát eszem egy nap, de nem vagyok éhes mert oda figyelek hogy mennyi vizet iszok. Eddig mikor kb napi 0,5-1 liter vizet ittam állandóan de ha nem is állandóan általában éhes voltam. Most hogy napi 2,-2,5 liter vizet megiszok elégnek erzem azt a par száz kalóriát. És írtó gyorsan fogyok 2 nap alatt 2kg!! Mellette persze edzek is egy kicsit de azt hiszem nem viszem túlzásba.

2017. ápr. 4. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem egészséges. Nem fogod ezt sokáig bírni, max 1-2 hétig, utána falásrohamok fognak rád jönni és a leadott kiló dupláját szeded majd vissza.

Az a 2 kg ami lement csak víz, semmiképpen nem zsír, mert a zsír ilyen ütemben nem megy le.

Ha valóban tartani akarod ezt a diétát, akkor azt tudjad, hogy akár visszafordíthatatlan károsodást is okozhat a szervezetednek, főleg az anyagcserédnek. Le fog állni a menstruációd, gyenge leszel, töredezett körmeid lesznek és hajad, valamint az összes izom lebomlik rólad (az éhezés következtében)

Ha visszaállsz a rendes kalóriamennyiséghez, akkor is rohamosan hízni fogsz. Mivel az éhezés miatt raktározni fog a szervezeted.


Szóval semmiképp nem egészséges így fogyni, meg nem is lehet. A fogyásnak nem az a lényege, hogy éheztesd magad. Alapanyagcsere érték alá meg eleve nem megyünk.

2017. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok ehes akkor is eheztetesnek számít?
2017. ápr. 4. 21:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálom ezt ugy kb 1000re felvinni
2017. ápr. 4. 21:05
 4/12 A kérdező kommentje:
Es ha majdnem 3liter vizet iszok egy nap akkor hogy lehet hogy folyamatosan potolom es mégis kimegy vagy mi nem ertem sajnalom
2017. ápr. 4. 21:07
 5/12 sweetchocolate válasza:
100%
Ne igy csinald, nem biztos, hogy sokaig fogod birni. Inkabb fokozatosan csokkentsd az edessegeket, igyal sok vizet, egyel gyumolcsot, zoldseget, csirket. Mozogj. Nekem nem jott be a kaloria szamolgatas
2017. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem pont hogy az jött be mindig is :)) csak most szántam ra magam hogy tenyleg elkezdek egy uj és egeszseges életmódot csak akkor ugylatom akar éhes vagyok akar nem többet kell ennem
2017. ápr. 4. 22:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valasszokat de azért meg írhattok❤
2017. ápr. 4. 22:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ez nagyon kevés.

Ha csak fogyni akarsz oké akkor csináld, de ha valamennyire is számít az egészséged (márpedig a kérdésedből ítélve számít) akkor számold ki az alap BMR-ed és azt a kalóriát minimum edd meg.

500-800 kalóriával egyszerűen lehetetlen fedezni a szükséges tápanyagokat aminek hosszútávon már fentebb leírták milyen következményei lesznek...menzesz elmaradás,hulló haj,bőrproblémák és ezek még csak az első gyenge tünetek.

Én is simán eléltem volna 1000 kcal-on mikor diétán voltam de akkor is megettem az 1600-ot.

2017. ápr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez főleg víz, ne izgulj, a következő 2 kiló lesz 1,5-2 hét.
2017. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekelne, miből áll az étrended, és mekkora vagy (súly, magasság). Enélkül nehéz lenne megmondani, hogy mennyire egészséges a módszered, bár a kalória tényleg nagyon kevés. Az, hogy nem vagy éhes, nem sokat jelent, mert még csak 3 napja kezdted el, hosszabb távon valószínű, hogy ez változni fog.
2017. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!