Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan jössz rá, hogy már...

Hogyan jössz rá, hogy már beteges amit művelsz?

Figyelt kérdés

Úgy értem, fogyókúrázom, 12kg-t vesztettem két és fél hónap alatt. Elvekben csak 68kg-ig akartam lemenni, de képtelen voltam abbahagyni. Még mindig úgy látom, hogy a hasam hatalmas és aránytalan a testem többi részéhez képest, de a környezetem szerint beteges vagyok, vékony és egy kilóval se szabad többet fogynom, de én még szeretnék legalább 4kg-t. Körülbelül napi 1000 kalóriát ehetek, de nem számolom, és még mindig nem eszem rengeteg mindent, még teljes kiőrlésű kenyeret, tejet, sonkát, barna rizst sem. Vicces mert az utóbbi hetekben nem fogytam, valaki azt mondja, hogy azért mert a testem már nem akar megválni a zsírtól. Még is bármerre nézzek nálam vékonyabb embereket látok, a tükörben pedig hatalmas hasat.

Hogyan jöhetek rá, hogy a környezetem reagálja túl vagy valóban be kéne már fejeznem a diétát? Néha elhatározom, hogy igazuk van és megeszek valamit, amit otthon főznek, mondjuk fehér rizst, vagy valamit ami napraforgó olajban sült, de alighogy megettem kövérebbnek érzem magam, mint valaha, fáj a hasam és enyhén rosszul is vagyok. Utána mindig megbánnom és másnap ismét szigorúan fogyókúrázom.

182cm/62kg/64cm derék

Tudom, hogy nem itt kéne zaklatnom a népet, de nem tudom, hova fordulhatnék. Szerintetek sem normális amit csinálok? És ha nem, hogyan érhetném el, hogy én is maradandón belássam? Mondták már, hogy vékony vagyok, de képtelen vagyok elhinni.

Pontosabb vélemény kialakításáért privátban küldök képet.

Kérlek segítsetek! Tanácstalan vagyok!

16/L



2016. ápr. 20. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Testképzavarod van sajnos, s nem tudom, hogy szabadulj meg tőle.


DE azzal semmi baj nincs, hogy nem akarsz tk kenyeret, tejet, sonkát, barna rizst és étolajat enni. Én sem akarok, nem passzol az életmódomba. Ez nem baj. Az a baj, ha nem adod meg a testednek, amire szükség van. Neked már kalóriadeficitben se lenne szabad lenned, nekem az még szabad, sőt tanácsos. De a tápanyagbevitelre nekem is ügyelnem kell.


Nem a te hasad nagy, hanem az enyém, bár ezt úgysem hiszed el. Amúgy fura, hogy nem látod a rengeteg kövér magyar nőt, a testképzavarosak is jól szoktak látni másokat, csak magukat nem... Illetve te kövérebbnek látod magad mindenkinél... Ezt én már nem tudom felfogni.

Hogy működik az ilyen ember, mint te? Nem látod a számokon, hogy nem lehetsz kövér, bármilyen is az agyadban alkotott kép?

2016. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kamu kérdés.
2016. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Szia, küldesz képet? :) 17/l
2016. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

tudod, en 180cm vagyok 88kg es lany! nekem esetleg van hasam... neked nem hiszem!

de ez mar jo jel hogy eszrevetted hogy tenyleg betegesen fogyozol... hidd el masok csak jot akarnak, meg visszafordithato ez a testkepzavar.

2016. ápr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Az már eszedbe jutott, hogy azért nagy a hasad, mert a hasizmod csak akkora, ami a létfenntartáshoz szükséges? Ha túl vékony vagy, és minimális a hasizmod, előfordulhat, hogy a belek azok, amik a hasizmot kitartják..

Ezekkel az adatokkal már így is súrolod a kóros soványság határát! Az ideális súly normál izomzat mellett 74 kg lenne (67-82 közt még jó). 61 kg-tól még éppen egészséges.

2016. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Testképzavar? Nyilván nem tettem volna fel a kérdést, ha nem tartanék tőle, hogy testképzavaros vagyok, még is nehéz elhinni. Az ember nem gondolja, hogy vele is megtörténhet ilyesmi.

Első, az adataimat látom, de valahogy nem hiszek nekik. Bármi tévedhet, ráadásul ha a szemem egyszer mást mond. És nem látok minden nőt nálam vékonyabbak, ha valaki feltűnően túlsúlyos azt én is látom, de érdekes, ha egy lánynak, nőnek, vastagabb is a karja, és a combja mint az enyém a hasát akkor is laposabbnak látom, laposabbnak tartom.

Utolsó, 74kg-ról kezdtem és igencsak nem volt ideális, sokszor megkaptam a családomtól, ismerősöktől, hogy túlsúlyos vagyok. Igaz, akkor még semmi izmom sem volt, mert sosem sportoltam. Az utóbbi hónapban azonban intenzíven sportoltam, sokat hasizomra, még mindig nem vagyok túl izmos, de nem gondoltam rá, hogy annyira minimális lenne. Mindenesetre lehet, hogy ez az oka.

Talán tényleg testképzavarom van, de valahogy nem tudom komolyan venni. Mi van, ha csak minden ellenem szól, de valójában igenis van még túlsúlyom? Talán erősítenem kéne és visszavennem a fogyókúrából.

Egyébként köszönöm a válaszokat!:)

2016. ápr. 21. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Jöhet a kép;)
2016. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!