Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalória égetés ajánlott...

Mennyi kalória égetés ajánlott heti 1kg fogyáshoz?

Figyelt kérdés

2 hete diétázom, ezalatt lement 5kg. Viszont azt mondják nagyobb súlyból könnyebb fogyni.

Mennyi a min.kalória égetés naponta ami kellhet?

Most 1200-as keretet szabtam ki magamnak, de általában 800-1000 között szoktam maradni. Azt olvastam ez meg túl kevés, de azt leszámítva, hogy talán fázósabb vagyok, semmi rosszul lét nincs 1 percre se. Ha meg följebb vinném lehet már csak havi 1-2kg menne le?


2020. jan. 30. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Fontos részleteket hagytál ki. Mennyit mozogsz? Mekkora súllyal indultál?


A túl alacsony keretnek az a veszélye, hogy a szervezeted lekapcsol minden nem életbevágóan fontos "funkciót", lebontja az izmaid stb. és miután elérted a kívánt súlyt, akkor is így marad. Tehát örökké koplalnod kell utána, ha nem akarsz visszahízni, plusz a legyengült izmok miatt romlani fog a tartásod stb., jön a derékfájás és hasonlók.


De ha sportolnál, akkor napi 1500-1800 kcal elfogyasztása mellett is összejönne egy komoly kalóriadeficit, tehát gyorsan fogynál akkor is.


Ráadásul az első pár héten lemegy egy csomó víz általában, szóval lehet, hogy annak az 5 kg-nak csak a töredéke zsír.

2020. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nemed? Korod? Magasságod? Testsúlyod? Napi aktivitás?
2020. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Még nem mozgok :(pont azért fogyózom mert érzem nem vagyok olyan fitt,jön a savam stb. A torna videóknál amit találtam, kiköpöm a tűdőmet, futásnál szintén. Gondolom ha kisebb súllyal próbálom majd, mozgékonyabb leszek. Vagy nem tudom mit lehetne addig csinálni, valami könnyebbet...

Az biztos, hogy vízesedem de még nem igazán indult meg, nem kellett sokszor pisilnem, ebből gondolom. Keveset iszom nagyon, szerintem emiatt tartja vissza a vízet a szervezetem, de igyekszem figyelni majd rá, van vízhajtóm meg próbálok többet inni majd. (a vízhajtót csak hétvégén merem bevenni mikor nem kell mennem sebova, nehogy 5 percenként fussak a mosdóba :))

2020. jan. 30. 16:38
 4/12 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok, 173cm/95kg. Tudom sok :( alapból is könnyen hízok, de a terhesség alatt meg csak úgy repültek fel a kilók, és sajnos utána is. Azt hittem nem eszem sokat, mert reggelizni nem szoktam egy ideje, ebédre egy tányér főtt étel, vacsorára vagy ettem szintén vagy sokszor nem is... Viszont a filmezés közbeni rágcsálás amire rászoktam míg otthon voltam, hát több kalória volt, mint gondoltam. (azóta számoltam...) Ez a legnehezebb része a fogyókúrának, erről leszokni :(
2020. jan. 30. 16:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1 kg fogyás kb. 7500 kalóriának felel meg.
2020. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de tegyünk rendbe pár dolgot.

Először is: nagyon fontos diétánál a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel (víz, cukrozatlan teák). Nem csak azért, hogy ne vizesedj fel, hanem azért is, mert ha valóban elkezdi a szervezeted felhasználni a zsírt, akkor sok más anyag is lebontásra kerül, amiknek ki kell ürülnie, amit többek között a veséd csinál. Ha nem iszol eleget, növeled annak a kockázatát, hogy a későbbiekben veseproblémád legyen.

Másodszor: ennyire kevés kalóriával nem diétázunk, több okból sem. Falási rohamaid, hiánybetegségeid lehetnek, könnyen belassulhat a fogyás, ráadásul a szervezet szívesebben nyúl az izmokhoz, mint a zsírhoz, főleg, ha éhezik, de nem mozog.

Harmadszor: gondolom feszes, csinos tested szeretnél, nem pedig lógó bőrhibás bőrt, fénytelen, megritkult hajat...stb. A kettő között a különbség a türelem, és a minőség.


A helyes diéta:

-napi 2-3 l folyadék, meleg, testmozgás esetén akár 4 l is.

-az aktuális energiaszükségletedhez képest (nem a BMR, hanem az aktivitásodat is beleszámolva) 500-1000 kcal deficit. Ez azért fontos, mert idővel változni fog, tehát nem fog megállni a fogyás, mert éhezik, stresszben van hanem fokozatosan követed a változásait. A gyomrod is jobban alkalmazkodik majd hozzá, ahogy az energiaszinted is. Hidd el, az ehhez szükséges türelmet meghálálja a szervezeted. Nem pár hónap alatt jöttek fel a plusz kilók, nem is fognak gyorsan távozni, adj időt magadnak.

-minőségi ételek. Erről már kissé megoszlanak a vélemények, az biztos, hogy az izmaid érdekében érdemes fehérjedúsan étkezni (sovány tejtermékek, hüvelyesek, húsok). Amíg nem mozogsz sokat 1 g/ttkg (zsírmentes súlyra számolva, ha azt mérés hiányában nem tudod, akkor legyen a célsúlyod +5 kg <<ezt bevallom, csak a hasamra csapva írom, ha valaki tud jobbat, bátran javítson ki>>). Ha már mozogsz, akkor növelni kell, 1,5-2 g/ttkg-ra, hogy fogyás közben megóvd az izmaidat (kivéve, ha köszvényed van, vagy más fehérje emésztéssel kapcsolatos anyagcsere problémád, ezesetben dietetikus kell az étrendhez). A zsíradékok, szénhidrátok arányát neked kell meghatároznod, hogy mi a megfelelő számodra. Mi telít téged jobban, hogyan nem lesznek falási rohamaid...stb. Illetve ott szokott kiderülni, hogy van-e problémád a zsírok, vagy szénhidrátok emésztésével. Az sem elhanyagolható, hogy mivel viszed be, mert zsíros kenyérrel is megoldható, csak kevés lesz az egyéb szükséges tápanyagok, nyomelemek, ásványi anyagok, vitaminok mennyisége.

Ezzel, amit írtam heti 0,5-1 kg fogyás érhető el, ha a vizesedést, és annak megszűnése miatti veszteséget nem számoljuk, tehát a valódi, zsírban történő fogyás. Ezzel a tempóval a bőröd is jobban fogja tudni tartani az ütemet, de szedhetsz kollagént, és multivitamint is, hogy támogasd. Minden más, vízhajtó, hashajtó, sokat ígérő csodatabletták feleslegesek, sok esetben kamuk, és/vagy károsak. Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor a fentiek is, de azokkal kisebb eséllyel ártasz magadnak.

2020. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tanácsot megfogadom őket :)
2020. jan. 30. 19:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, én már annak is örülök, ha egyáltalán valaki megfontolja ezen az oldalon, amit írok :D Az meg, hogy van rajtad felesleg...a fogyókúra topikban vagy. Szinte mindenkinek volt/van ilyen gondja, senki nem fog megszólni ezért. A mikéntről már eltérnek a vélemények.

Mozgással kapcsolatban, ha elfogasz még tanácsot: fokozatosság, mint mindenben. Sétálj minden nap egy kicsit, 1-2 megállót, majd, ha azt már jól bírod, akkor lépcsőzz 1-2 emeletet is. Ha ezek már nem jelentenek kihívást, akkor kezdhetsz otthon tornázni, vagy ha van rá erőd/kapacitásod, akkor úszással is kezdheted ezek helyett, az kíméli az ízületeket. Ha ezek megvannak, keress olyan sportot, amit élvezel. Ha ez kardió, az is jó, de azért legyen egy minimális súlyos edzés. Nem kell hatalmas súlyokat emelgetni, de alapvetően a kardió nem épít, formál izmokat. A fogyásban, erőnlétben segít. Ha az erősítés jön be, akkor csináld azt, akár TRX, kettlebell, súlyemelés, saját testsúlyos, vagy bármi más, viszont egy minimális kardió emellé is ajánlott. Én görkorizni szoktam, a saját testsúly és súlyzózás mellett, idén már edzés szinten szeretném csinálni intervall módon (váltakozó intenzitás), mivel az összes többi kardió irritál. Ekkor már arra figyelj, hogy örömöt okozzon, mert csak akkor fog jól esni, és csak akkor lesz motivációd hozzá. Nem kell profinak lenni, nem az a cél, hanem az, hogy be tudd és akard tenni a mindennapjaidba.

2020. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úszni szeretek, rák vagyok, ha tehetném egész nap vízben lennék :D csak nyilván túlsúllyal az embernek pont nem a fűrdőruha a kedvenc darabja...
2020. jan. 30. 20:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Senki olyat nem fog érdekelni a súlyod, akinek a véleményére érdemes adni. Aki egy minimálisan is ért a mozgáshoz, tudja, hogy a legjobbat teszed magadnak. Aki pedig idióta, azt ilyen esetekben ki kell nevetni.

Én polefitnessre járok, vannak köztünk jócskán túlsúlyosak, soha senki egy szóval se bántotta őket. Hova tovább, az egyik edzőnk is elég telt, de nála kecsesebben, szebben mozogni kevés embert látok, és mindenki imádja, nagyon ügyes, és remek edző. Ha bárki közülünk nekiállna megszégyeníteni mást az alakja miatt, a többiek egy emberként állnának fel mellé. Minimum helyre tennénk, de lehet, hogy ki is zárnánk. Nem bántunk olyat, aki tesz magáért. Mást sem, de "közülünk valót" pláne nem. De mint mondtam, soha nem volt ilyesmi. Szinte mindenki küzködik, ha nem is 20-30 kilóval, de valamennyivel, így inkább a hasznos tanácsokat szoktuk megosztani egymással, tippeket cserélünk, örülünk egymás sikereinek, motiváljuk egymást. De sima edzőterembe is jártam, és mindig csodáltam azokat, akik túlsúllyal lejöttek, és tettek magukért. Ott sem láttam kellemetlen, szégyenítő precedenst.

Szóval csak az egot kell picit legyőzni, mindenki a saját nyomorával van általában elfoglalva, nem máson szórakozik. Én is úgy kezdtem, hogy megvilágosodtam "nem vagyok olyan kiemelkedő jelenség, hogy velem foglalkozzanak mások, önmaguk helyett".

2020. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!