Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1 hónap alatt 2 kiló fogyás...

1 hónap alatt 2 kiló fogyás az jó? Hogyan lehetne kicsit gyorsítani a fogyást?

Figyelt kérdés
167 centi vagyok, 70 kilósan kezdtem 1 hónapja a diétát és életmódváltást, most 68 vagyok. Kaloriaguru szerint a napi kalóriaszükségletem 1800 körül van. Én napi 1100-1200 kalóriát viszek be, főleg zöldségekből,húsokból, krémlevesekből. Cukor az 0, szénhidrát is minimális, 80-120 g körül. Gyümölcsöt egyáltalán nem eszek szintén a cukor miatt (szedek multivitamint, elég durvát) . Az utóbbi 2 hétben heti 3-4 1 órás HIIT edzésre jártam, ezt szintén folytatni fogom. Nagyjából 57 kilóra szeretnék visszafogyni, de ezt a havi 2 kilót elég kevésnek érzem az 'áldozathoz'képest. Hogy tudnám kicsit felgyorsítani? A heti edzéseket vigyem fel 5-6-ra esetleg? A kalóriámat nem hinném, hogy még lejjebb tudnám vinni, mert ezt most épphogy jónak érzem (nem éhezek,de azért jól sem lakom annyira durván, mint előtte).

2020. febr. 3. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A havi 2 kg teljesen jó ütem, ne gyorsítsd fel!
2020. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen korrekt, hagyj magadnak időt, ne akard még nagyobb stressznek kitenni a szervezetedet, mert ellenkező harást fogsz kiváltani. Pláne, mert kb csodával határos, hogy bírod így az edzéseket... Nekem is 1800 a kalóriaszükségletem (csak az alap, plusz a munkát számolva), 1400-1600 között viszek be, és edzésekkel együtt néha még így is gyengének, erőtlennek érzem magam. És amúgy így is megvan a havi 2 kg fogyás nekem is.
2020. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

" napi 1100-1200 kalóriàt viszek be"

Az a csoda, hogy még talpon vagy, mert koplalsz. Havi 2 kg teljesen jó ütem, de nem biztos, hogy egészséges a módszered.

A fogyàshoz idő és rengeteg türelem kell, különben vagy el se éri az ember a célt, vagy csak arra koncentràl, kúraszerűen, de megtartani nem tudja, mert maga az út egy drasztikus fogyókúra volt, amit élethosszig képtelenség fenntartani. Màr most àldozatként tekintesz arra amit csinàlsz, mi lesz később?

De ahogy gondolod.

2020. febr. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Csak így tovább. A Te esetedben havi egy kg. is elég.
2020. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Legfeljebb havi 2kg-t fogyj, többet nem érdemes, és nem is egészséges. Szóval heti 0,5 fél kg. Ha belegondolsz, ez nem kevés.
2020. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Csak azért vagyok elkeseredve, mert ez a 2 kiló karácsonykor jött fel. 6 nap rokon meg anyóslátogatás, zabálás mindenhol, 10 fogás stb. És most tartok ott,hogy a karácsony előtti súlyomat elértem. Az bosszant,hogy 1 hónapig tart leadni 6 nap zabálást. :(
2020. febr. 6. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!