Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért vagyok mindig éhes?

Miért vagyok mindig éhes?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék kb 5-6kg-ot. Ezért letöltöttem egy szoftvert amivel az étkezéseimet kalória és makró, mikro tápanyagok alapján nyomon tudom követni. Ha tökéletesen betartom a testalkatomhoz és fogyási célomhoz kitűzött kalóriát, és még arra is különös figyelmet fordítok, hogy mindezt egészséges ételekből fedezze, akkor miért vagyok folyton éhes?
2020. febr. 14. 13:19
 1/10 Tabbouleh ***** válasza:
54%

Mert deficitben vagy🤦🏽‍♀️

Deficit-->fogyás

2020. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem létezik éhezés nélküli fogyás? Kötve hinném.
2020. febr. 14. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, létezik, de ha csak 1000-1200 kalóriát, ne adj isten még kevesebbet eszel, nem csoda, hogy éhezel.
2020. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1500 kalória amit kalkulált az app.
2020. febr. 14. 16:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából a nagy agyalásba végül leesett a dolog. Ez az alapanyagcsere. Tehát, ha a fizikai aktivitás miatt többet égetek,növelni kellene a bevitt kalóriát. Kérdés, hány %-kal lehet ok max megemelni, hogy még fogyás tartományba legyek, de már ne éhezzek? Holnaptól összekötöm aktivitásmérővel az appot, és remélem megoldódik a problémám.
2020. febr. 14. 16:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Valami nem jó az étrendben. Kevés. Aki kalóriàkon parázik, többnyire sokkal kevesebbet eszik mint amennyire a szervezetének szüksége van. Ha valaki hosszabb ideig szàmolhatja, megvon, nehogy sok legyen az összkalória, a természetes anyagcseréje is kàrosodhat.
2020. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És igen, lehet éhezés nélkül fogyni.
2020. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak rossz alapanyagokat választasz (pl gyors felszívódású CH-t fogyasztasz lassú helyett). Nem kell újrafogyasztani az elégetett kalóriát, csak ha tömegelsz.
2020. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem adj magadnak két hetet kísérletezni, hogy mit érdemes enned, hogy a kalória is kijöjjön és ne is legyél éhes. Ebben az első két hétben ha éhes maradsz, akkor egyél egy kicsit többet az előírtnál. Tehát most is egyél még egy kicsit :-) Lehet, hogy így is fogyni fogsz egyébként, sokaknak már az is elég, hogy az észrevétlen étkezések közötti nassolást a felírás miatt automatikusan elhagyják.
2020. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat. Kicsit túlléptem a megengedett kalóriát, és ez megoldotta az éhezés gondjaimat. (100 kal-Vál) Szénhidrátos válaszra reagálnék. Szénhidrátot próbálok nagyon keveset be inni. Mivel teljesen kiiktatni egészségtelen, így ez nem opció. De nagyon minimális max 70 g. Ezek között van gyors felszívódású valóban pl nyers répa, de finomított dolgokat egyáltalán nem fogyasztok. Csak kis ch tartalmú zöldséget, tojást.
2020. febr. 19. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!