Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egyek többet, ha nem vagyok éhes?

Egyek többet, ha nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés
Izmosodni szeretnék, heti 3 edzésem van, 165cm vagyok, és 56kg. Kalóriát számolok, figyelek arra, hogy meglegyen a fehérje bevitelem, de csak 1400 kcal körül eszem (mindent lemérek, olajat külön adom hozzá, stb.). Tudom, hogy semmi bajom nem lenne, ha lemenne még pár kiló, de nem ez a célom. Többet kellene ennem? (így is tele vagyok)

2019. febr. 5. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A legjobb jelzőrendszer a szervezeted. Ha nem jelez éhséget,akkor ne egyél. Ez a kalóriaszámolás nem túl értelmes. Nem ugyan abban a minőségben fejlődik a tested,ha 200 kalóriát csokiból vagy lazacból viszel be. Csak egy áltudományos dolog,ami ideig-óráig működik,hosszú távon visszaüt.Plusz minden szervezet más,nem lehet egy sablon x kalóriaszükségletet ráhúzni. Ha ennyire komolyan veszed,akkor érdemes egy szakemberrel személyre szabott tervet készíttetni.
2019. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ennyi kalóriából már be lehet vinni minden fontos tápanyagot. Ha nem tudsz többet enni, nem muszáj, de fogynod már nem nagyon kellene. Ha tudsz így súlyt tartani, az jó. Ha nem tudsz többet enni, akkor szerintem nem is kellene ennyire precízen számolni a kalóriákat, csak a makrókra figyelj oda és igyekezz sok egészséges ételt enni.
2019. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!