Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriabázis azt írta 1660...

Savao kérdése:

A kalóriabázis azt írta 1660 körül van a szükségletem. Még se fogytam kevesebbel, pedig ennek fél éve?

Figyelt kérdés

178 cm 80 kilós 18éves lány vagyok, alap anyagcserém súlytartáshoz 1660. Nos rendben, de én 1500akat eszek, sőt 1400nál már meghúzom a határt. Ennek már fél éve! És még se tudok lefogyni 10 kilót...

Az a gond, csalódottságomban 1300-akat eszek most. Tudom nem kéne, de szerintem nem olyan nagyon nehéz tartani, nincs akkora étvágyam. 3x eszek egy nap. 500-400-400 Ez tényleg olyan kevés? Félek nagyon az anyagcserelassúlástól és a megereszkedett bőrtől... nem akarok saggy tits-t se,,, ezért szoktam biciglizni, futni. Nyilván akkor megeszek annyit amennyit leadtam velük.


De tanácstalan vagyok... Én vagyok az egyetlen akinek ilyen elcseszett immunrendszere van? Bent egy lány úgy fogy hogy 2400 kalóriákat eszik. Eszi a chipset a palacsintával... Nem akarok utána következni a wc-ben, de el kell ismernem irigykedek. Life is sucks



#fogyás #kalória #tudom unalmas kérdés #lifeissucks
2020. febr. 18. 23:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jaj, lemaradt a kérdésem :D -> Most akkor a kalkulátor szar? ti hol számoltátok ki, honnan tudjátok mennyi kell nektek? Kiszámolnátok nekem?:(
2020. febr. 18. 23:39
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha sokaig eszel keveset, elkezd a szervezeted tartalekolni - - > nem fogsz fogyni.


Heti 6 napon egyél 1600-ot,es legyen egy csalo napod, amikor azt eszel, amit megkivansz.

2020. febr. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Nálad esélyesen már megtörtént az anyagcsere lassulás. Ha az alap anyagcsere alatt (BMR) eszel, idővel a szervezeted túlélés üzemmódba áll, és ahogy tud, ragaszkodik a felesleghez, mert éhezteted magad és belassul, leáll a fogyás.

Ha a kalóriakorlátozást választod mint módszert, akkor magasabb bevitelről érdemes indulni, nem 1500-1400 meg 1300. Főleg nem ilyen magasság mellett.

Én nem szabtam direkt határt a kalóriáknak. Annyit eszem energiában amennyit a testem kíván (éhség jóllakottság). Csak megnézem, hogy miből származik. Betegség miatt kell nekem az alacsony szénhidrátbevitel, cserébe zsírból fogyasztok többet, és a fehérjebevitelen is emelnem kellett. Emiatt a kombináció miatt az energiabevitelem is magasnak tűnhet ott, ahol ilyen 1000 párszáz kalóriás határt szab magának a többség.

Nagyrészt zöldségeket, húst, tojást, zsírokat, sajtféléket, olajos magvakat eszem. Kalóriában ez 2300 körül szokott kijönni egy nap. Rég nem számolom már a tápanyagokat se, megszoktam az arányokat, így nincs rá szükségem, csak nagy ritkán tartok 1-1 ellenőrzés napot. Ledobtam majdnem 1 év alatt 39 kilót, a többi még folyamatban. Az évfordulóig még van egy kis időm, remélem addig meglesz a 40:)

Hogy a vége felé kell e konkrétan kalóriát csökkenteni, tekintve, hogy 175 centimhez olyan 65 kg a cél kb ( ezt majd a tükör megmondja), fogalmam sincs, ezt akkor tudom meg, ha odaértem, de megoldható nagyobb probléma nélkül, viszont amíg nem muszáj csökkenteni, és még jobban is esik a több energiabevitel, addig minek...

Életmódot váltottam, nem követem el újra azt a hibát, hogy durva fogyókúrákat csinálok amiből több károm származott, mint haszon, ez is egy döntés lényegében, hogy nem rohanok sehová. Adok magamnak időt, amennyi csak kell. Nem akarom elrontani azzal, hogy türelmetlenkedem.

Nekem is elég szar a helyzetem, elég durva elhízásból indultam, felborult hormonháztartással, szar az anyagcserém, nagyon sok hibát követtem el, rossz döntéseket hoztam, sokáig rossz módszerekkel próbáltam fogyni stb stb, de olyan mélyen voltam testileg és lelkileg is, hogy onnan már csak felfelé vezet az út.:)

2020. febr. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Terts csalonapokat. Ne mindig ugyanannyit egyel. Egyel keves kaloriat majd egy nap meg joval tobbet. Bekem okyankor beindul az anyagcserem es a nagywc-ést is elősegíti, illetve lebduletwt ad, hogy folytassam a dietat.
2020. febr. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szóval átlagban max 100 kalóriás hiányod volt naponta "alapból"?


plusz


"azért szoktam biciglizni, futni. Nyilván akkor megeszek annyit amennyit leadtam velük."


Ezt hogyan számolod ki pontosan? Mert kb dekagrammra kellene ismerned a saját súlyod, és méterre pontosan a megtett távot/magasságváltozást, hogy ki tudd számolni, hogy mennyit adtál le.


Így nem csoda, hogy nem fogysz/ nem észlelhető sebességgel, mivel így kb 70-75 nap kell 1 kg zsír leadásához(7500kcal/100kcal/nap), de hogy ezt a sebességet követhesd nem elég pontos a mérleg. Arról nem is beszélve, hogy a számolásnál több mint 100 kalóriás a "tévedési lehetőség".

2020. febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jókat írtak a többiek is, de a helyedben elmennék egy vizsgálatra, hogy a pajzsmirigyeddel minden rendben van-e. Azért ennyi deficit mellett legalább az elején kellett volna valami eredménynek lennie.

Másrészt, miket eszel? Mennyit viszel be makrókból? Hiába a kevés deficit, azért nem teljesen mindegy, miből van. Folyadékbevitel? Alvás mennyisége, minősége?

2020. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mivel cukorbeteg vagyok, meg van adva hány g. szénhidrátot vihetek be.


R - 40

E - 45

V - 45g. ch



E mellett ha ez kevés, akkor állati eredetű ételekkel vegyítem. Abban nincs ch csak kalória. :$


De basszus, akkor alaból lassú az anyagcserém? ha 1600-at eszem felgyorsul? létezne?! De ha netalántán 1400-1500-at ennék újból akkor az egészségtelen?

2020. febr. 19. 16:12
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát rendben, ti vagytok a kalóriaguruk..:D akkor mostantól 1600-akat fogok enni... Majd ha lesz valami változás jövök:D

Nagyon köszi

2020. febr. 19. 16:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk guruk, csupán átlagemberek, akik próbálnak segíteni másoknak.

Ha cukorbeteg vagy, akkor lehet érdemes lenne dietetikust felkeresni, hogy segítsen beállítani fogyáshoz az étrendedet. Illetve, oké, hogy a szénhidrátok ezek szerint adottak, de mi van a fehérjével, zsírokkal? Ha nagyon zsírosan eszel, mellé kevés a fehérje, az szintén gond lehet. Ha túl kevés a zsír, az pedig a hormonháztartásba szól bele, szintén lehet gond. Mi a helyzet a kálciummal? Viszel be eleget? Ugyanis a túl alacsony kálciumszint is okozhat hízást.

Mint látod tényleg rengeteg oka lehet, amit a betegséged még jobban megnehezít. Szakember, teljes vérkép a legbiztosabb.

2020. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Múltkor voltam vérvételen, nagyon megdicsért a doki, egészséges minden. Úgy látszik jól eszem.
2020. febr. 19. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!