Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elég, ha a kalóriákra figyelek?

Elég, ha a kalóriákra figyelek?

Figyelt kérdés

Nos, már sok mindent olvastam. Van olyan aki arra esküszik, hogy a makrók számítanak.

Van aki pedig azt mondja, hogy elég a kalória.


Akár súlytartáshoz akár fogyáshoz.

Azt hallottam már, hogy valaki azért figyel a tápanyagokra jobban, mert attól függ hogy egészségesen fogyunk/tartjuk a sulyunkat.


Hogy is van ez akkor?



2020. ápr. 7. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik módszerrel lehet fogyni, szénhidrátszámolással, kalóriaszámolással, makrózással, mivel mindegyik egy kalóriadeficites állapot, csak a módszer más. Kinek-kinek ízlése, világnézete szerint.
2020. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tíz kilót úgy adtam le, hogy csak kalóriát számoltam. Aztán elkezdtem makrót is, mivel túl sok fehérjét ettem és túl kevés szénhidrátot. Most kalóriát számolok, de figyelem a makrókat is.
2020. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha mondjuk a szénhidrátot, zsírt, fehérjét túl lépi az, aki tartani akarja a súlyát, és tegyük fel, hogy 2000 kalóriára van szüksége, és azt viszont nem lépi túl, akkor úgy meg tartja a súlyát értelemszerűen?


Bocsi, hogy ennyit kérdezgetek, de összezavarodtam és új még nekem ez az egész dolog.

2020. ápr. 7. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, makrókra azért kell figyelni, hogy a szervezet megkapja a szükséges tápanyagokat az egészséges működéshez.

Fogyás simán elérhető mennyiségi korlátozással, de ha a minőségre is figyelsz, akkor tarthatóbb lesz, ill. jobb lesz a közérzeted is.

2020. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!