Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha a kalória keretemen belül...

Ha a kalória keretemen belül mindennap nassolok, az mennyire hátráltatja a fogyásomat?

Figyelt kérdés
Csoki, süti, lekvár, más édességek? Nem sok, nem túllépve sem a makrókat, sem a kalória limitet. Mozgok is.
2020. ápr. 19. 00:51
 1/4 anonim válasza:
100%

Attól függ, milyen gyorsan emészted és mennyi ideje van felszívódni. Asszem a glikémiás index mutatja ezt.


Valahogy úgy mondta az edzőm annó és én is tapasztaltam, hogy ha megettem a zabpelyhes kimért becsületes kajálás közben egy kis csokit (monjuk egy sor milkát a zabpelyhes bögrés sütire olvasztva mint egy étkezés, szóval nem igazán nasi) akkor kimaradt egy kaka. Belassult az anyagcserém egy kicsit és elvileg ekkor kezd el raktározni, akkor bactál rá a diétára. 😏


De lefogytam egész gyorsan. 3-4 hónap alatt 170cm/90-ről 65-re.

Most csalós, nassolós már nem mindent mérős étkezésen vagyok. Édesítőszer, és alapanyagok maradtak, csak most már eszek néha zsírosabb dolgot (pl tejföl és sajt, vagy mell helyett comb, esetleg tarja felvágott) vagy eddig tiltólistás zöldséget (pl kukorica, répa, paradicsom) cukrosabb gyümölcsöt (banán). Valamint nem járok már kondiba és még - meg hát egy ideig, biciklizni sem tudok.

Érzem, hogy plöttyedtebb vagyok, a súlyom maradt, az izmok szottyadtak meg picit, de edzeni sem járok a karantén alatt. Odehaza meg találok tenni valót minthogy rubintrékára ugráljak. A seggemet meg most úgy,se kell mutogatnom, majd ha lesz kinek, feszesítek.


Összességében azt mondom, olyan 5%-kal lassabb, de az kb annyi mintha nem mozognál, igyanis a kaja a lényeg.


Ne azon agyalj, mit nem ehetsz és nassolnál, csinálj érdekes és izgalmas kajákat, ami mellett nem jut eszedbe a nasi. Sült zöldségek valami új izgalmas fűszerrel. Vagy alternatív alapanyagos újra gondolások, kísérletezés.

2020. ápr. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán érdemes minden nap ilyeneket enni. A bennük lévő cukroknak rossz a glikémiás indexe, elkezd tőle ugrálni az inzulinod. Ha ezt minden nap eljátszatod vele, az nem kedvező. Fáradtabb leszel.

De ha mondjuk tejcsoki helyett étcsokit eszel, az máris sokkal jobb, mivel jelentősen kisebb a cukortartalma, de tele van hasznos dolgokkal. Ha a süti zabból van, vagy édesítő van benne cukor helyett, máris sokkal kedvezőbb a helyzet. A lekvár... Hát sose értettem hogy tud valaki belőle rendszeresen enni. Netto cukor, nyomokban gyümölccsel.

Persze, ettől még fogyhatsz cukrosat eszegetve is, de eddigi tapasztalataim alapján, aki túlzottan szereti ezeket, nem mindig fog megálljt parancsolni, könnyen túlzottan elcsúszik rajta.

2020. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok ilyen házi diétás édességekről?
2020. ápr. 19. 09:02
 4/4 anonim válasza:

#1-es vagyok, üdv ismét.


#2-es minden szava igaz. De én pl mint mondtam, a tömény kakaótól rosszul voltam. Megfogta a hasam, bent marad, meg még keményebb is lett. 😅


Házi diétás édesdégek? Naná! Én rengeteget kísérleteztem. Zabkekszek, müzlik, zabkása, bögrés süti, zablisztes palacsinta (az én 30g zp liszt és sütési tudásom alapján 3-4-et sikerült kihozmi. 4 palacsintát meg már azért jó érzés bevágni) Túró, kb bármi olyan tejtermék, ami sovány, pl joghurt, cottage cheese.


Jpn most majd a jóidő. Én azzal szórakoztam, hogy cottage cheese+joghurt+ízesített proteinport összekevertem, botmixerrel összedolgoztam, majd lefagyasztottam. Fagylalt ;)

2020. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!