Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 170 cm magas vagyok és 84...

170 cm magas vagyok és 84 kiló.20 kilótól szeretnék megszabadulni. Napi keretnek 1200 kca-t állítottam be és napi szinten sportolok. Szerintetek ezzel mennyit tudok fogyni egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
Minden nap mínuszosan jön ki a kalória, olyan 400-500-al, pedig nem éheztetem magam. Napi 800-1000 kalóriát szoktam elégetni sporttal. Azok írjanak, akik nem bunkózni akarnak, meg elvenni a motivációmat. Ennyi mozgással plusz étrenddel jól érzem magam. Pajzsmirigy alulműködés, plusz szülés miatt lettem dagi és már baromira unom, mintha nem is az én testem lenne.

2020. ápr. 21. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rossz oldalról közelíted meg. Nem azt kell kérdezni, hogy mennyit fogyhatsz egy hónap alatt, hanem azt, hogy az egészséges mértékű fogyáshoz mennyit kell enned.

Az egészséges mértékű fogyás a testsúlyod kb. 3 százaléka egy hónap alatt, ami a te esetedben úgy 2,5 kg. Ez persze egészséges emberekre vonatkozik. Ha pajzsmirigyproblémád van, akkor az orvosoddal beszéld meg, mi számodra a leginkább megfelelő út!

2020. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából az endokrinológusom ajánlotta az 1200-as étrendet, nem én találtam ki. A pm-re szedem amit felírt, szóval nem kezeletlen a betegségem.

Aki hasonló kalóriabevitellel él, írna a tapasztalatairól?

2020. ápr. 21. 09:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Tehát napi 2-3 órát sportolsz, 1200kcal-al, szerinted meddog tartható ez? Ha már szültél feltételezem felnőtt vagy, aki normálisan el akarja látni a gyerekét is, meg a családot..
2020. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ökölszabálynak jó az 1200 egy nőnek, de én azért azt ajánlom, korrigáld, ha túl gyorsnak bizonyul a fogyás. (1. vagyok.)
2020. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok enervált és ellátom a családom tagjait, ha erre gondolsz. Egyébként sem 40 kilóra szeretnék lefogyni. Most van motivációm és kedvem, úgyis alábbhagy, addig meg próbálok a súlyfelesleg javától megszabadulni.
2020. ápr. 21. 10:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy hete csinálom,1 kiló mínusznál járok. Ismerem a testem, tudom hogy még kb. 1-2 hét és elkezd gyorsan beindulni a súlyvesztés. Ha nagyon gáz lesz, úgyis korrigálni fogom. Köszi a tanácsot! :)
2020. ápr. 21. 10:32
 7/12 anonim válasza:
Én ugyanezekkel a paraméterekkel vagyok. Mégis, nekem napi 1700 kalóriát meg kell ennem ahhoz, hogy rendben legyen az anyagcserém.
2020. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A napi mínusz cca. ezer kalória milyen mozgásformát takar és mennyi időt igényel? Egyébként ha valóban ennyit mozogsz, illetve tartod az 1200 kalória bevitelét (véleményem szerint is kevés ilyen aktivitás mellett, de nem erre irányult a kérdés), akkor akár havi öt-hat kiló is lemehet. Véleményem szerint nem érdemes "siettetni" a fogyást, sokkal jobb a szervezetnek - és nem mellesleg a hosszabb távú siker garanciája -, ha kényelmes ütemben, nem túl drasztikus megoldásokra "kényszerítve" tudja leadni a felesleges kilókat.
2020. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked komoly gondjaid vannak a matekkal. Ha eszel 1200-at, lemozogsz 800-1000-et, akkor a létezéshez marad 400-200kcal, ami az éhen halás széle. A 400-500kcal deficittel fogyás jó lenne, de akkor rossz az összes általad megadott adat.
2020. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

1700-as étrendet ki írta elő, te is pm beteg vagy? Mennyit szeretnél leadni?

Én futással és kerékpározással próbálom magam formába hozni, ami mondjuk napi 7-8 km-t jelent, (kocogás) vagy ~35 km biciklizést 2x17-18 km (időben egy oda-vissza út bő egy óra) takar.

2020. ápr. 21. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!