Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy valaki cukorfüggő? Mi segíthet ezen?

Figyelt kérdés
Állandóan nassolhatnékom van, főleg így este. Egészséges nassolnivalókat nem kívánok, sokkal inkább cukros, zsíros tejcsokikat, nutellát, lekvárt, ilyesmiket. Másra se tudok olyankor gondolni,és addig nem nyugszom, míg magamba nem toltam egy halom cukrot :( Mindig van is itthon mindenből, nem egyedül lakom.
2020. ápr. 21. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a rendszeres mozgás segít. Ha akut súlyos a helyzet, tehát ötpercenként megyek a kamrába egy kekszért, akkor egy rendes egynapos biciklizés vagy kirándulás elmulasztja.


Hosszú távon az segít, ha nem eszem túl sok szénhidrátot (de nem zárom ki teljesen az édesseget, kis adagokat eszem, pl. egy darab 25 g-os kekszet ebéd után). Nekem a 40% zsír, 40% szénhidrát, 20% fehérje vált be tápanyagarányokat illetően, így nem vagyok folyton éhes és nem is akarok állandóan csokit enni.

2020. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Dettó úgy vagyok mint az 1#-es! Nekem is a mozgás segített, (endorfin) és lassan 1éve a minimum ch táplálkozás. Még annyit tennék hozzá, hogy érdemes lenne az ásványianyag, vitamin beviteledre is odafigyelni. Lehet, hogy azért is eszel össze-vissza mindent. Egyébknt persze a szénhidrát az egyik legnagyobb függés, főleg mivel alkohollá alakul a szervezetben. Amíg nem okoz problémát, mozgással tudod ellensúlyozni a hízást, nincs cukrod stb,addig nem gond
2020. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy alakul alkohollá a szervezetben. Mint vegyész ezt azért kikérem szerencsétlen szervezetünk nevében. Ha így lenne, akkor egy üveg nutellától úgy berúgnánk, hogy nem kellene mellé tequila :D Azt hiszem amúgy van ilyen betegség, de egészséges szervezetben ez nem így történik.

Ha falási rohamaid vannak, akkor nincs jól beosztva a tápanyag beviteled. Lehet a makrók is rosszak, de a napi beosztás is lehet a ludas. Nekem akkor volt ilyen gondom, mikor estig nagyon kevés kalóriát vittem be. Jelenleg én úgy diétázom, hogy 2-3g/ttkg szénhidrát, ugyanígy 2-3g/ttkg fehérje, a fennmaradó kalória zsír. Szénhidrátok mennyisége estefelé fokozatosan csökken, fehérje nagyjából konstans. Korábban is aránylag egészségesen ettem, illetve rengeteget sportolok, de ez az új beosztás már 5 nap után eredményt mutat. Mondjuk nem kilókban, azt egy ideje nem mérem olyan kritikusan, csak tájékoztató jellegű, viszont a felső kockám már látszik, 5 napja, sőt, azelőtt soha nem volt ilyen.

2020. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát köszönöm! én eddig ebben a hitben voltam, hogy alkohollá válik. Még valamelyik nap a kolléganőm is meg említette, szóba került az édesség, és hogy aki ennyi cukrot fogyaszt az tulajdonképpen alkoholista, én meg bőszen bólogattam 40 évnyi cukorzabálás után szoktam le a cukorról. De másban is él ez a tévhit, vajon hogy alakulhatott ki, mi a valóságalapja, ha van? Köszi, és bocsi a rossz infóért!
2020. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alkohollá válHAT egyes esetekben, ez leginkább bélflóra kérdése. Ugyanígy, a glutén és a kazein is diszbiózis (felborult bélflóra esetén) az emésztés során átalakulHAT függőséget okozó anyagokká (gluteomorfin, kazomorfin). És megint más kérdés, hogy milyen arányban, mennyiségben.

Régebben olvastam egy sztorit, hogy egy pasast megszondáztattak és a szonda alkoholt talált a vérében, holott nem is fogyasztott alkoholt, csak a fenti eset állt fenn nála (ettől persze még nem biztos, hogy részeg is volt).

Függőség ellen a leszokás segít. 1-2 hétig 0 cukor, és a finomított ch-kat (pl. finomliszt, étkezési keményítő mint adalékanyag) is érdemes hanyagolni. Az első pár nap nehéz lesz, de utána nem fogod annyira kívánni. Gyógyteák is segíthetnek, pl. gyömbér, a diéta mellett.

2020. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg azzal keveri a 2-es, hogy a fruktóz (ami az asztali cukor alkotóeleme és a gyümölcsökben is jelen van, meg a glükóz-fruktóz szirupban, ami az élelmiszerösszetevők között szokott lenni) metabolizmusa az alkoholéhoz hasonló a májban. Legalábbis én ezt olvastam.


Kicsit nehéz megbízható információhoz jutni, mert annyian vannak ráugorva erre az anyagcsere-témára, hogy rengeteg a hülyeség a neten.

2020. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlen a szénhidrát kifejezés. Egészséges szervezetben a glükóz széndioxiddá és vízzé oxidálódik, plusz ATP, ami az energiát szállítja. A darabolódás enzimatikus, a glükóz pedig a mitokondriumban hasznosul. Glikogénként és zsírként tárolódik a szervezetben. Pár esetben keletkezik pirosszőlősav, tejsav, lebontás során, illetve rossz bélflóra esetén tud csúnya dolgokat csinálni, de leginkább tovább rontani az arányokon (pl candida).

De őszintén, most megpróbáltam utánakeresni, mikor lesz belőle a szervezetben alkohol, de egy ilyen linket sem találtam. Ha valaki talál ilyet, belinkelhetné, hogy utánaolvassak. Most már érdekel, mikor rúghatok be a kólás gumicukortól, ami a szekrényben van :D

2020. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van, nálam :D Szilárd formában nem kedvelem, édességet ritkán kívánok meg, tortákat pl szinte egytől egyig utálom. Viszont ha nem viszek be elegendő cukrot, teával, limonádéval, szörppel (szénsavasat nem iszok, csak sört), akkor ájulok. Nem vagyok cukorbeteg! Egyszerűen hozzászoktam :D Szerintem próbáld meg te is folyadékkal bevinni először, mielőtt teljesen lemondasz róla. Az feleannyira sem hizlal, mint állítják egyébként, mert már gurulnék, mert semmi mást nem iszom csak ilyen löttyöket :D
2020. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!