Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi segíti a fogyast jobban....

Mi segíti a fogyast jobban. Minden nap ugyanannyi kcal vagy hol 1200 hol 1400?

Figyelt kérdés

Ha minden nap kB pontosan ugyanannyit eszek az segíti jobban a fogyast, vagy az, ha ingadozik napi szinten?

Nem szokja meg a szervezet az ugyanannyit?


Olyanról is hallottam már, hogy pár hét 1200 után együnk pár hétig 1400-at. (ez csak példa)


Mi legyen és miért?



2020. ápr. 26. 15:20
 1/8 SZücsöm ***** válasza:
Nem ez nem így működik hogy megszokja a szervezeted. A bevitt étel energiaforrás. Tegyük fel hogy a testednek csak hogy fenntartsa a jelenlegi állapotát a jelenlegi mozgásmennyiséged mellett 2000 kcal -ra van szüksége. Ha te 1500 kcal -t eszel akkor addig fogsz fogyni amíg a tested el nem éri azt a pontot amikor már az 1500 kcal kell neki a fenntartásához
2020. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 SZücsöm ***** válasza:

(véletlen elküldtem folytatom innen) ha ez megtörtént akkor csak úgy tudsz tovább fogyni ha még kevesebbet eszel vagy ha az 1500 kcal mellett többet mozogsz.


Lényegében azért csökken a fenntartási kalóriaszinted mert az a zsír(vagy izom) mennyiség amit leadtál már nem igényel energiát a fenntartásához.

2020. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sokat hallani, hogy "belassul az anyagcsere".

Nekem a 1600 körül van a bmr-em, és "csak" 1200-at eszem. Nem fog belassulni?

2020. ápr. 26. 20:10
 4/8 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszod, logikus!
2020. ápr. 26. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:

De, belassulhat ettől, sőt. A hatékonyabb fogyás érdekében érdemes picit izmosodni, ugyanis az izomszövet fenntartása több energiát igényel, mint a zsíré. Ezen kívül a mozgás képes javítani, gyorsítani az anyagcserén. Persze, csak mértékkel, és idővel.

Amúgy naponta váltogatni 0 értelme van, a test nem szokik hozzá a beviteledhez, ha naponta váltod. Ellenben némileg hozzá tud, ezért szoktak javasolni 3-4 hetente 1 csalónapot, amikor megemeled a szénhidrátot.

2020. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SZücsöm ***** válasza:

Attól függ mit értesz az alatt hogy belassulni. Az meg fog történni amit feljebb írtam a fogyás miatt.


Van és volt is egy amerikai műsor a biggest loser ahol az edzőknek nem nevezhető okádmány emberek olyan szinten túltolták a diétát és a testmozgást bőven 100+ kg s embereknél hogy többüknél állítólag maradandó egészségkárosodáshoz vezetett amit velük csináltak.


De ők olyan extrémen túltolták hogy ez nálad nem fog fennállni.


Úgy belassulni ahogy te gondolod viszont nem fog (újabb tévhit) mert már több kutatás is volt róla hogy tökmindegy mit csinálsz amíg kalória deficitben vagy addig fogyni fogsz. És a tested nem tud mágikus úton energiához jutni azaz nem tudja csak úgy hipp hopp lejjebb vinni a kalória szükségletét. Vagy az általad fogyasztott ételekből fogja nyerni az energiát vagy ha nem tolod túl a fogyózást akkor a már elraktározott zsírból is fog energiát venni.


Ha túltolod akkor viszont már az izmokhoz is bőven hozzáfog nyúlni és biztos megpróbál mindent elkövetni a tested azért hogy kevesebb energiát égess (hisz ő úgy veszi hogy éhezel) de érdemben tenni nem tud a fogyásod ellen mivel fenn áll az energia/kalóriadeficit.


Ha az 1. hónap után minden héten kevesebbet fogysz átlagban mint a súlyod 1%-a akkor ne növeld a kalória bevitelt. Ha többet fogysz 1 hét alatt csak akkor kéne többet enned.


De amúgy én úgy vagyok vele hogy nem verseny a fogyás szóval amíg fogysz (de nem túl sokat) addig tök mind1 hogy 1200 vagy 1400 kalóriát eszel sőt az is ha váltogatod. Csak legyen meg a deficit.

2020. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Segített sokat!


Mondjuk a stagnálást akkor nem értem. Régen azt hittem a belassult anyagcsere miatt van.

Miért stagnalunk?

2020. ápr. 27. 19:20
 8/8 SZücsöm ***** válasza:

Ahogy egyre közelebb kerülsz a fenntartási kalória szintedhez (deficitben) annál lassabb lesz a fogyás ennyi. Vagy kevesebb kalóriát kell enned vagy többet kell mozognod.


Továbbá az is fennállhat hogy fogyás mellett izmosodik egy ember ha addig totálisan hanyagolta a sportokat.


És az se ritka hogy csak azt hiszi az ember hogy stagnál pedig csak szimplán türelmetlen. Nekem is másfél hét leforgása alatt akár 2 kg-at is néha ugrál a súlyom fel/le. Szóval ha nem minden nap mérném a súlyom hanem csak amikor úgy érzem és pont olyankor állok a mérlegre mindig amikor többet mutat a mérleg azt is hihetném hogy hízni kezdtem.

2020. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!