Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy kell kiszámolni a ch,zsír...

Hogy kell kiszámolni a ch,zsír és fehérje arányokat?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a kalóriabázis oldalt,de nem tudom mi lenne a jó most úgy van,hogy szénhidrát 100g,zsír 30g,fehérje 50g.Nem gondolom,h ez így jó.Egyébként 164cm vagyok 67kg 27 éves nő.Legalább 7 kilót szeretnék fogyni.Valaki tud segíteni?Ha valaki ki tudná számolni nekem annak nagyon örülnék

2020. máj. 15. 06:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A fehérjét érdemes magasabbra venni diéta alatt, főleg, ha mozogsz/edzel. 1,5-2g/ttkg (számolhatod a célsúlyodra). A zsír-szénhidrát arány már mindenki számára változó, mivel érzi jól magát. 30g zsír a minimum. Ennyi kell a hormonháztartáshoz, de egyénenként lehet eltérés.

Az összkalóriád legyen a napi felhasznált kalória alatt kb 500-al.

Súlytartáshoz 0,8-1g/ttkg fehérje elég, így ilyenkor ezt csökkented, a másik 2 makrót emeled súlytartó kalóriáig.

1g ch, 1g fehérje 4,1kcal, 1g zsír 9,4kcal.

2020. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!