Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen egészséges, cukros-édes...

Milyen egészséges, cukros-édesség-helyettesítő dolgokat szoktatok enni nassolásképpen?

Figyelt kérdés

Csak édes nasi ötletek érdekelnek most, sósak nem.

Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy a nulla kalóriás stevia használatát túlzásba lehet vinni, vagy szabadon használhatom?


2020. máj. 18. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Zsírszegény túrót szoktam kis joghurttal kikeverni, bele folyékony édesítő, és fahéj, vagy mondjuk egy kis kakaópor, vagy gyümölcs, csökkentett cukortartalmú lekvár, stb.
2020. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztíviát is ésszel érdemes, mert nagy mennyiségben hashajtó lehet bizonyos emberek számára. De a jelenlegi egyik legjobb alternatíva.

Én most csináltam protein muffint. 1 db 30-35g, ebből 7g fehérje, 5g szénhidrát (mert van benne banán, étcsoki, mandula, kókusz is a mostaniban, amúgy 2 körül lenne), és 2 g zsír.

Igazából egy banán palacsinta alaptésztából indultam ki, csak natúr fehérjeporral végül a banánt is ki tudom hagyni, ha akarom.

6 db L-es tojás, 50 g zabliszt (zabpehelyből darálom magamnak), 100-150g natúr fehérje (attól függően, hogy van-e benne banán, ha igen, akkor 100, és 2 db banán, ha nem, akkor 150),egy csomag sütőpor. Ehhez, ha kell szoktam egy kevés sztíviát tenni. Minden más ízesítő, ahogy kedvem tartja. 2-3db ilyen arányokkal naponta nekem teljesen belefér makrókba és kalóriába is.

De rengeteg fehérjés sütirecept van a neten. Én most épp ezt maxolom ki, mindenféle ízzel. Párom pedig, aki nem is diétázik, folyton rájár, mert annyira ízlik neki. Végtelen mennyiséget ezekből sem lehet enni, nyilván, de nekem reggelire egy almával, vagy más gyümölccsel egy kis kalóriaszegény joghurttal abszolút kiadós. Nincs is édességvágyam utána. 1 db 60-70 kcal körül mozog, ízesítéstől függően.

2020. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Zabkását holland kakaóporral meg eritrittel.
2020. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Zabkeksz: pépes banán bele zab, magvak, aszaltgyümölccsel, étcsoki reszelék.

Gymbeam mogyoróvaj(cukormentes) kenyérre kenve, rá reszelt alma fahéjjal, kis cukorral.

2020. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem alapeset, hogy a nassolást felejtsd el ha egészségesebben szeretnél táplálkozni!
2020. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindenbe banán pürét tettem. Zabkása, banán palacsinta (banán+tojás megsütve) vagy zabsüti.

De amúgy az egy szelet csoki/túróruditól sincs bűntudatom. Nem azon múlik

2020. máj. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kreáltam egy palacsinta receptet😀:

3 tojásfehérje

2 adag fehérjepor (csokis)

1 ek liszt

1 banán

Pár szem áfonya

Fél tk. szódabikarbóna

2 púpozott ek. holland kakaópor

Édesítőszer ízlés szerint (kicsit többet kell szerintem)

A tetejére mehet porcukor, vagy víz,holland kakaó és édesítőszerből csoki máz.

2020. máj. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, a banánt szétnyomkodva teszed bele?
2020. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!