Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van az, hogyha betartom...

Miért van az, hogyha betartom a diétát, hányingerem van étkezések után?

Figyelt kérdés
Rendesen eszek:reggeli, ebéd levessel és főétellel. Sok zöldség, mindig van kis fehérje forrás mellette (hal, csirke, tojás), a vacsorám pedig ugyanaz, (általában főzelékek, lecsó, zöldségköret fehérjeforrással) A reggeli szénhidrátdús zabpehely amit pici csokis fehérjeporral dúsítok. Ha megéhezek az étkezések közt zöldséget, rágcsálok. Nem tudom hogy pszichés e ez a dolog.. Mindig elkezdem a diétát, de a 3.,4.napon olyan rosszul leszek hogy inkább visszatérek az addigi táplálkozásomhoz. Ez vajon kezdeti rosszullét csak? Sajnos sok cukros, fehérlisztes dolgot eszek,most próbálom elhagyni őket...a vérnyomásom ilyenkor vészesen leesik, szédülök és hányingerem van, így kínszenvedés kitartani az étrend mellett, hiszen azt érzem hogy nem jó a testemnek. Mitől lehet ez?

2020. ápr. 14. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Leírnád a számokat? Testtömeg, életkor, nem, testmagasság, kalóriamennyiség, makrók.
2020. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van hányingerem, ha leesik a cukrom, vicces módon pont a magas szénhidráttartalmú, cukros-tejes dolgoktól. Felugrik a cukor, utána szalad az inzulin és lenyomja a pincébe a cukorszintet. Tippre rossz a diétád, de igazából ennyiből nem lehet tudni.
2020. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, lány, 171cm magas, és 62kgos. Karácsony óta szedtem fel 3kg ot, azt próbálom leadni azóta is, ugyanis előtte jobban éreztem magam a bőrömben. Makrókat nem számolok, így azt sajnos nem tudok mondani, arra szoktam figyelni hogy ebéd/vacsorakor 100g fehérjetartalmú feltét legyen(tofu, hal, tojás stb). Napi mozgás mindig meg van:1 órafutás,edzős videó youtuberól, vagy csak kirándulok egy óriásit. Az étkezés amivel gondok vannak nálam tudom.
2020. ápr. 14. 10:46
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt nem írtam hogy kalóriát pontosan nem számolom,de kábé 1300-1400 lehet a napi bevitelem. Arra próbálok figyelni hogy sok zöldséget fogyasszak (az egészségtelen cuccok helyett) Natúran párolom őket, vagy sütöm, ahogy a húst/halat is. Szerintetek mi lehet rossz az étrendemben? Tényleg nem akaratgyengeségből hagyom abba mindig ezt a táplálkozást, hanem mert rosszul leszek. Volt hogy el is ájultam az ilyen esetekkor, annyira alacsony lett a vérnyomásom, nem tudom min változtassak..

És köszönöm a válaszokat/segítséget előre is!

2020. ápr. 14. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán nem kellene ennyire drasztikusan csinálnod. Az a 3 kg sem indokolja. A vérnyomásodat megmérted? Ha nem, lehet, hogy nem amiatt vagy rosszul, hanem mert túl kevés kalóriát, esetleg túl kevés ch-t viszel be. Nem ártana számolnod a makrókat, és törekedj kiegyensúlyozottabb táplálkozásra.
2020. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így makrók nélkül sokat nem lehet mondani. Tippre kevés a szénhidrát ! És a kalória,úgy összességében .

Meg ha eddig sok cukrosat ettél,annak bizony kemény "elvonási tünetei" vannak kb 1 hétig.

2020. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A vérnyomásomat megmértem, tehát az pontos érték. Valószínűleg közrejátszik a cukor elvonási tünetek is. Elkezdem mától nézni a makrókat is, lehet a kevés ch lesz a gond,nade hogy ennyire rosszul legyek tőle.
2020. ápr. 14. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyomorsavaddal van probléma. BMR szerint eszel? Nem lehet,hogy az aktivitásoddal kicsit kevés az 1300-1400 kcal?
2020. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!