Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha 500g ételt eszek, de annak...

Ha 500g ételt eszek, de annak nem olyan magas a kalóriatartalma, akkor nem lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

Most kicsit belezavarodtam, azt írják, hogy a normál adagok 300-400 g körül vannak. Meg azt is leírják, hogy miből mennyit szabadna.

ami oké, hogy például tésztából nem eszek meg 300-400 grammot...

De teszem fel, hogy ha nagy adagot eszek, de olyan ételből, ami nem magas kcal tartalmú, akkor erre gondolom nem érvénye?


Illetve, ha belefér a keretbe, akkor nagyobb adagot is meglehet enni olyanokból, mint például rizs, krumpli, tészta...?



2020. máj. 21. 12:53
 1/3 Tabbouleh ***** válasza:
81%

Ha megeszel fél kiló uborkát, salátát stb..,az gyomrodnak valószínűleg nem fog tetszeni a nagy térfogat és a sok rost miatt. Ennyi bajod lehet. Mivel a zöldségek általában alacsony kalória tartalmúak, ezért ha az említett zöldségekből ennél ennyit, akkor kb 60 kalóriát juttatnál be a testedbe.

Viszont érdemes elgondolkodni, hogy nem lenne e jobb egy finom tésztát enni(pl 100 grammot), amit megpakolnál sok zöldséggel(nem fél kilóval)? Szerintem kielégítőbb lenne.

Az IIFYM(if it fix your macros) egy olyan diéta, ami azon alapszik, hogy mindegy, mit eszel, ha a nap végére meglesz a megfelelő makró beviteled(fehérje, zsír, szénhidrát). Tehát az utolsó kérdésedre válaszolva, igen, ha belefér, nyugodtan egyél krumplit stb., és ha ügyes vagy, egy fagyit is simán elnyalhatsz mindenféle bűntudat nélkül(ha belefér). Van YouTuben egy testépítő, Torma Valentin. Ő is így érkezik, és meg nem mondanád róla, hogy nem csirkerizsen és brokkolin él.


Ja és az meg, hogy mennyit, hogyan és mikor szabad, szerintem felejtsd el. Mindenki más, más a teste, az igényei, aktivitása stb.

Remélem tudtam segíteni és hasznos volt a válaszom!:)

2020. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! 🙂❤️
2020. máj. 21. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Kalóriát számolj, az a lényeg.


Ehetsz 1kg zöldséget is 200 kalória értékben (uborka, saláta, kel)


Meg ehetsz 100g kaját 500 kalória értékben is (földimogyoró, disznózsír)


Ezért jó például a zöldséges csirkemell, nagy a térfogata, jól laksz vele de nincs benne sok kalória és rengeteg fehérje lesz benne.

2020. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!