Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért mondják hogy a banán...

Miért mondják hogy a banán nem diétás és nem lehet fogyókúrában enni?

Figyelt kérdés

1 db közepes banán kb 100 kalória és 20 g szénhidrát.

Ami szerintem nem sok. Pláne ha jól lakik vele az ember.

Én pl reggelire szoktam enni banánpalacsintát, ami 1 banánból, 1 evőkanál zabpehelyből(vagy lisztböl), és 1 tojásból áll. Ez max 200 kalória, és jól lakok vele, kitartok vele ebédig (pl a sima zabkásától viszont már 10 órakor éhen vagyok halva).

Vagy banánturmixot iszok, ami 1 banán+1 adag fehérje+kefír. Szintén kb 200 kalória.


Oké, mondják hogy sok benne a szénhidrát, de ha ezt eszed reggelire (mint amiket feljebb írtam), akkor szerintem egyáltalán nem sok kb 20 g szénhidrát egy étkezésre.



2020. jún. 19. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Mert hülyék. Én minden egyes nap eszek banánt a diétámban, mivel a kedvenc gyümölcsöm, és még edességpótléknak sem rossz, főleg ha jó érett. És fogyok rendesen.
2020. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ezt maximum az elborult diétázók gondolják..mikor diétáztam én is banánt ettem csoki helyett,erre leb.szott az egyik agyament, szuperfitt mániás kiscsaj,hogy az hízlal meg ugyanaz mintha csokit ennék..
2020. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Régi mítosz

És a zabkásának sajnos nálunk nincs kultúrája, pedig csak tudni kell elkészíteni, én minden egyes reggelt zabkását eszem almával, fagyasztott áfonyával, chiával és lenmaggal és semmi pénzért nem ennék mást reggelire, ja és nem tudom megúnni

2020. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Amikor lefogytam, szinte minden nap ettem 1 banánt. Kb. az egyetlen gyümölcs, amitől nem leszek éhesebb, mint ha nem is ettem volna. A legtöbb vitamin és ásványi anyag szempontjából veri az almát.
2020. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Függ az érettségi foka attól, hogy mennyi cukor van benne?
2020. jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem mondanak ilyet, inkább azt, hogy kerülni kell. A kalóriaszámlálásnak pont az a lényege, hogy bármit ehetsz, de ehhez nagyfokú tudatosság kell. Ha elkezdesz laikusként fogyókúrázni, azt tudod, hogy ne egyél fehér kenyeret, krumplit, meg banánt. Sokan nem is értik, hogy miért nem fogynak, mert azt hiszik, hogy a barna vagy rozsos negyed annyi kalória, és kiló számra esznek gyümölcsöt (kivéve banánt), pláne víz helyett 100%-os gyümölcslevet isznak, mert abban van a vitamin abból baj nem lehet.
2020. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Semmi baj a banánnal. Ha kalóriát számolsz és belefér, tökmindegy mit eszel fogyás szempontjából, egészség szempontjából pedig halmozottan jobban jársz a banánnal mint valami csokival vagy müzli szelettel.
2020. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából ezen az oldalon olvastam nagyom sok kommentben,hogy fogyókúra idején nem jó gyümölcsöt, főleg banánt enni. Sőt,párszor futottam bele olyan kommentbe, aki azt írta hogy almát is tilos enni. Na azon kiakadtam egy picit.

2020. jún. 20. 10:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ez, mert olyanoknak javasolják ahol valamilyen meglévő probléma miatt valóban nem szabad enni, pl cukorbetegség, candida meg tudom is én. Ott tényleg nem szabad. Illetve a testépítő diétába sem fér bele a gyümölcs, mert a napi kalória mennyiség húsban és rizsben van kiszámolva, hogy építsd az izmot. Tehát egy testépítő diétában inkább egyél egy cottage cheeset vagy egy kicsivel nagyobb szelet húst, mint gyümölcsöt.

Egyszer próbáltam, 8 hét után úgy megundorodtam a csirkétől, hogy vegetáriánus lettem másfél évre, mire kihevertem.

2020. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az oldalt ne vedd hiteles forrásnak. Gondolat ébresztőnek vedd.


Fél éve még megvetette az oldal a Testzsír % számolást és csak a BMI-ben hitt. Ma már 50—50 a szint, aki gondolodik máshogy, mint a BMI.


Ettől még, akik hisznek mai napig a BMI tökéletességében, nem lesznek rossz emberek és olyan tudásuk, tapasztalásuk van, ami Gonolat ébresztő.


A banán cukor tartalma függ attól, hogy milyen az érettségi szinte. Ha ch, cukor, vagy candida diétát tartasz, a gyümölcs nem jó dolog.

De! Nem csak cukor diéta van!


Az egy tévedés, hogy minden diéta egyforma. Ebből a tévedésből van vita állandóan ezen a fórumon. Az egyik azt mondja, hogy a banán nem jó. A másik azt mondja a banán jó. És mindkettőnek igaza van ABBAN a környezetben, amiben ő gondolkodik. Csak a környezet ismeretlen. (Többnyire tudatlanság miatt nem osztják meg az emberek, miért gondolják úgy, hogy valami indokolt, vagy nem indokolt számukra, csak a következtetést írjak le és nem a gondolatokat. És nem csak itt. Ez általános az online írott kommunikációban. Feltételezések és félre beszéléseknek ad teret.)


Szóval lehet cáfolni és megerősíteni is a banán fogyasztás hátrányait.

Kálium tartalma elég magas. Ezért imádja Amerika, mert ők másfajta ételeket esznek, mint pl mi. De hatalmas kalium szintje a petrezselyemnek, amit nem ismernek. 4x annyi van a sertés és csirke húsban, mint a marhában. A mákban, dióban, tökmagban, korában (tk termékekben), paradicsom szószokban is hatalmas. Magyarok ezeket eszik odaát nem annyira.


De a banán nem ördögtől való!

Olvassad el egy cikket pro és kontra.


Biotechusa jó néhány fokkal megbízhatóbb forrás, mint a gyakorikérdések. [link]

De figyeld a manipulatív szóhasználatot ott is: "nem kifejezetten" / "alkalmanként kis mennyiségben" - (ez mocsok relatív) / "megtalálható" (nem jelenti, hogy kell, vagy egészséges, vagy elégséges, ezek a legtöbb növényben megtalálhatóak... ) / "lúgosítás" / "friss banán" (amit a fáról szedsz és nem a bolt polcairól? ) / stb stb stb



Szóval amikor egy táplálék kiegészítő reklám oldal nem a saját termékéről beszél, ott sem tud őszinte, illetve Hiteles lenni.


Innen fakad egy egészséges kétkedés a témában.


A kalcium hiányról meg annyit, hogy a túlzott kalcium bevitel érszűkületet okoz! És a magyarok ételei tele vannak kalciummal. Erősen indolokolatlan az átlag magyarnak az extra kalcium bevitel! D vitamin és K2 nélkül ez nem épül be sehova, csak az érfalakat szűkíti.

2020. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!