Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi tegyek ha cukorbetegként...

Mi tegyek ha cukorbetegként nagyon lassan fogyok? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Tini korom óta vagyok 1-es tipusú cukorbeteg (szóval nem kérek olyan kommenteket hogy dagadt vagyok, megérdemled, minek zabáltál annyi csokit stb, mert ez nincs így).


Most 23 éves vagyok, 163 cm, 79 kg. Már 9 hete számolok kalóriát ( ugye a cukorbetegségem miatt szénhidrátot eddig is számoltam), és a 9 hét alatt 3 kg-t fogytam. 82-ről 79-re.


Kb napi 1600 kalóriát eszek, ülő munkám van, naponta 2-szer fél órát sétálok. Lehet sok az 1600 kalória, de egyszerűen nem tudok kevesebbet enni, mert akkor leesik a cukrom és dupla annnyit kell ennem.

Tornázok heti 3-szor, és azokon a napokon még többet kell ennem, hogy ne essen le a cukrom, azokon a napokon 1800-2000 kalóriát is megeszek.


Tegnap is pl tök boldog voltam hogy csak 1400 kalóriát ettem, erre puff lefekvés előtt úgy leesett a cukrom, hogy meg kellett ennem még 300 kalóriát :(


És olyan rossz érzés, hogy mások szépen fogynak, kolléganőm is 4 kilót lefogyott most 1 hónap alatt, én meg a hülye cukorbetegség miatt nem tudok olyan gyorsan fogyni :(



2020. aug. 8. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
GI-re figyelsz? Ha lassan felszívódókat fogyasztasz, a vércukorszinted is stabilabb lesz.
2020. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás ütemével nem lenne gond, de elképzelhető, hogy csak vizet veszítettél, ami viszont nem lenne jó hír, de az is lehet, hogy szépen fogysz zsírból, csak a menzeszed miatt vizet tart vissza a szervezeted, és emiatt ilyen kevés a fogyás. Én még kitartanék a 3 hónapos mérföldkőig, és ha azt látod, hogy akármilyen ütemben, de fogysz, akkor ne változtass, csak maradj az úton, és jönni fog a siker, nem kell másokhoz hasonlítani magad, ez nem verseny. Ha nem moccan tovább a mérleg, akkor dietetikussal, illetve a kezelő orvosoddal kellene konzultálnod az étrended kapcsán, mert itt zömében nem orvosok és táplálkozási szakértők írnak, az átlagembernek meg fogalma sincs róla, hogy cukorbetegség esetén mi a megfelelő és követendő diéta, ha a páciens fogyni szeretne.
2020. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

A fogyás kulcsa a te esetedben az inzulin. 1-es típusú cukorbetegként is lehet kevesebb szénhidrátot enni, ha emellett arányosan csökkented a beadott inzulint. Olvastam több beszámolót olyanoktól, akik így le tudtak fogyni. Ez nagy odafigyelést igényel, az lenne a jó, ha a kezelőorvosod segítene ebben. Csak kalóriacsökkentéssel nehezebb lesz fogyni.

[link]

2020. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes válaszolóhoz hasonlóan nekem is az jutott eszembe, hogy figyelj a glikémiás indexre, hogy minden étkezésedben legyen szénhidrát-zsír-fehérje is. Egyébként lefogytál három kilót cukorbetegként, az szuperjó, gratulálok! Igen, nektek sajnos nehezebb, de nagyon jó úton haladsz, csak így tovább, várj türelemmel. Tehát kitartás és próbáld meg kontrollálni és kitapasztalni, hogy hogyan tudod tartósan fenntartani és lassan változóvá tenni a vércukorszinted. Teljes kiőrlésű, összetett, rostdús ételek előnyben
2020. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon remélem nem csak víz ment le eddig, az szomorú lenne. Mondjuk olyan mintha a lábamon egy pici változást látnék, de az lehet hogy a torna miatt van.


Természetesen alacsony GI-a kajákat eszem. Reggelire pl zabkását, vagy házi muffint eszek, amihez teljeskiőrlésű ill szénhidrát csökkentett liszet használok. Vacsorára kenyeret eszek, de abból is purpurt vagy teljeskiőrlésűt.

Cukrot vagy csokit nem eszek, csak ha leesik a cukrom, olyan kb heti egyszer.

2020. aug. 8. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt tanulj türelmet ( mennyit fogysz mennyi idő alatt) ezt engedd el, ha tartós eredményt akarsz. Nem verseny. Ne màsokhoz hasonlítgasd magad.

Màsrészt, Ha 1- es típusú cukorbetegként súlyfelesleged van, az azt jelenti, hogy rosszul van beállítva az inzulin mennyisége. Túl sok. Ezt meg kéne beszélni orvossal. És a diétához igazítani.

2020. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A diétád teljesej rendben van, egészséges, kiegyensúlyozott. Sajnos cukorbetegségnél tényleg nagyon nehéz, de csak a kitartás segíhet és sikerülni fog. Minden ugyanígy, még pár kiló lemegy, esetleg 50 kalóriával csökkenteni vagy jobban figyelni a napi szénhidrát beosztására. De egyébként jó elsz. Türelem és kitartás. Hajrá
2020. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
60%

Miért esne le a cukrod? Ha kevesebbet eszek akkor kevesebb inzulint adsz be.

Mi van akkor ha pl. eddig adtál 3x15 egységet de lemesz 1300 kalóriára és így nem eszel csak kb. 70-90gramm CH-t naponta és így 3x15 helyett adsz mondjuk 10-6-10 egységet?

Aztán ha lesz olyan mondjuk hetente 1x, h nem bírod ki és egyszerre megeszem 50gramm CH-t akkor az mellé adsz annyi inzulint, h ne menjen a vércukorszinted.

Ez így miért nem jó?

A kaja mellé adod az inzulint és nem inzulinhoz kajálsz. Ha kevés a ch akkor kevés az inzulin is.

2020. aug. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
30%
Vegán étrendet javaslok cukorral is jó
2020. aug. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!