Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet cukorbetegként...

Hogyan lehet cukorbetegként fogyni? ( kérlek olvasd végig hogy megértsd )

Figyelt kérdés

Szóval. 22 éves lány vagyok, 2 ève 1-es tipusú cukorbeteg.(megj.: 1-es tipus: gyerek, fiatal felnőtt korban jön elő,genetikai, nem termel inzulint a hasnyálmirigy, ezért inzulint kell használni, 2-es tipus: felnőtt,idősebb korban jön elő az elhízás, egészségtelen tàplálkozás miatt). Úgymond meg sem lepődtünk hogy az lettem mert apum is 1-es tipus 25 éves kora óta.


Mikor apum az lett, (180 cm volt és kb 65 kg szóval kis cingár), egy èv alatt hízott 20 kg-t majd az évek alatt még többet, a max súlya 120 kg volt. Aztán lement 100-ra, most egy ideje 90-92 között van.


Én mikor az lettem 162 cm voltam és 68 kg. Azóta két év alatt 8 kg-t híztam. 2 hónapja fogyózom, lement 3 kg-t. Na erröl majd késöbb többet.


Szóval. Benne voltam facebookon pár cukorbeteges csoportban, ahol párszor szóba jött hogy ki mennyit fogyott mióta cukorbeteg. És csak olyan válaszok jöttek hogy " 3 hónap alatt 15 kg, 1 éve alatt 20 kg, volt aki azt írta hogy 1 év alatt 40 kg". Vegyesen voltak 1-es és 2-es tipusúak is. És ami a legérdekesebb hogy mindenki azt írta hogy csak attól fogyott le hogy ráàllt a 120-150 g ch diétára. És nekem ez olyan furcsa. Anno apàm is, na meg 2 éve én is ugye ráaltam erre a kb 120 g ch/nap-ra. Mert ugye muszàj, meg van adva hogy mennyit g ch-t lehet enni egy nap. És mint koràbban ìrtam, apàm is hízott a betegsége óta, meg én is.

Aztán ugye írtam hogy ő is fogyott meg én is. Egyetlen módszerrel sikerült mindkettőnknek: kalóriaszàmlàlás. Semmi más nem segített.


Kérdésem tehàt az,hogy ez mitől lehet? Miért van az hogy màs cukorbetegek,miután elkezdenek normàlisan, napi 150 g ch-t enni rögtön lefogynak, nekünk meg csak kemény munkával, kalóriaszàmlálással sikerül? Genetika lehet az oka?

( olyan válaszokat nem kérek hogy kérdezzem meg az orvosomtól )


2018. szept. 16. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok cukorbetegnek a 150 gramm ch automatikusan jelentős kalóriadeficitet hoz... Sok cukorbeteg, ugye, kövér, nem kis kalóriaigénnyel. Ha nem eszik rengeteg zsírt, adott a kalóriadeficit és fogy.

Részben genetika, hogy mekkora a kalóriaigényed, de azért természetesen sok más tényező is van.


Én (aki nem vagyok cukorbeteg, de itt most a fogyás feltételeiről van szó) 30 gramm ch-val sem fogytam, pedig az is olyan étrend, hogy egyesek már azt hiszik, az automatikus gyors fogyást hoz. Nyilván nem, ha nincs kalóriadeficit, nincs fogyás. S akkor már nem voltam kövér, akkor épp nem voltam aktív, zsírt pedig ettem rendesen, mint mindig. Ezért nem fogytam, nem volt ebben semmi meglepő.


S nem mindenki fogy egyformán könnyen, még azonos adatokkal sem. Az egyik keveset eszik és elvan, a másik minimális deficitben is kaparja a falat az éhségtől. Az élet ebben sem fair. Neked keményen kell tenni érte, míg van, akinek lazán megy. Bár lehet, hogy neked is könnyebb lenne más módszerrel, ki tudja?

2018. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
150 g chval az atlag embernek szerintem azon kell kinlodni, hogy meg legyen a minimum kaloria, nem az hogy atlepje... legalabbis en ha magambol indulok ki biztos, hogy nem tudnek husbol meg zoldsegbol, stb annyit zabalni 150g ch mellett, hogy sok legyen a kaloria. Nagy husevok lehettek vagy nem tudom tenyleg
2018. szept. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokból sokat lehet fogyni. Ha valaki 90-100 vagy még több kiló, abból nem nagy kunszt lefogyni 15-20 vagy még több kilót, megfelelő bevitellel. Ha te 73-75 kiló körül vagy, az a testmagasságodhoz alapvetően sok, de messze nem olyan túlsúly, amikor csak úgy ugrálnának le a kilók.

A másik fele meg igen, genetika. Ez olyan, mint amikor minden kolleganőm mekis kaját zabál napi szinten ebédre mellettem, és tudom, hogy egyik sem jár edzeni, mégis én vagyok a tehén, nem ők. :) Sajna az élet kegyetlen. :D

Harmadrészt meg, nem írtál semmit az étkezésetekről a ch-n kívül. Ha valaki amúgy nem figyel oda a tápanyag arányokra, akkor hipp-hopp betolhat egy csomó szénhidrátot, én is meglepődtem, mikor el kellett kezdenem számolgatni, pedig én mindig úgy gondoltam magamra, hogy "nem olyan rosszul" étkezek. Ehhez képest, ha mérnie kell a ch-t valakinek, látványos lehet a különbség. -- Ha ti előtte sem túltátok túl a szénhidrátot (márpedig nyilván nem, ha apud mellett nőttél fel, akkor magától jön az odafigyelés akkor is, ha amúgy nem diétázol), akkor lesz olyan éles a differencia, mint akikről a csoportban írsz.

2018. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"2-es tipus: felnőtt,idősebb korban jön elő az elhízás, egészségtelen tàplálkozás miatt"


Ez így nem igaz, simán lehet valaki örökletesen 2-es típusú. Van ilyen családtagom, négy éves kora óta 2-es típusú, sose volt elhízva.


Kérdésre válaszolva: Az, hogy csak 150g szén-hidrátot viszel be, még nem eredményez azonnali fogyást, hiszen fehérjével és zsírral simán be lehet még vinni feleslegben tápanyagokat.

Természetesen számít a genetika is, hogy milyen volt a születési anyagcseréd, s az életed során ez hogyan változott, mit szúrtál el vele te az életmódoddal stb. Ahogy a napi mozgásod is, idegállapotod.

2018. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2: Nem szoktam húst enni, kevés ch mellett pedig főleg nem fér bele, így is szeret elszállni a fehérje. A kalória lelkesen jön zsíros ételekkel is. Ha kevés a ch, a fehérje pedig elég fix, nyilván sok zsírral lehet csak megoldani a sok kalóriát. Nem mindenkinek megy ez, persze, de van, akinek igen. Még csak tocsogós ételekre se kell gondolni, a tojásban vagy a dióban is rengeteg zsír van s egy zöldségétel kalóriatartalma is jöhet főleg zsírból, miközben szinte az egész kalóriaszegény zöldség, így könnyed ételnek hat.

Aki szereti a zsírt és bírja kevés szénhidráttal, az minimális ch mellett is be tud vinni 2000, 3000, de akár 4000 kcalt is. Persze ez egyre vadabb étrendeket ad, de 2000 még simán megoldható (az én ízlésemmel és működésemmel legalábbis), márpedig azzal már nem akárki fogy.

150 gramm ch a legtöbbeknek már zsírszegény műfaj, úgy persze elég kötött a kalóriabevitel, nem is akárkinek működik, hisz kinek 1300, kinek 2500 kcal kell fogyáshoz, nem mindegy, ugye.

2018. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most tuti le leszek huzva na mindegy.probáld meg a ketogén diétát..apukám 1-es tipusu cukorbeteg,ráállt a ketora,ujra termel inzulint a hasnyálmirigye..

Az ilyen xgrammos ch diétát álltalában azért irják ki a dietetikusok,hogy mellette szükség legyen még inzulinra és gyogyszerre.

Egyre több a pozitiv tanulmány a ketoval kapcsolatban,fb-n is vannak csoportok ahol szintén olvashatsz sikersztorikat.

2018. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha valóban 1-es típusú lett volna, akkor nem termelne inzulint, mert az immunrendszere minden sejtet elpusztított volna. Ha valóban van a vérében inzulin, akkor nem 1-es típusú cukros.
2018. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
20évig minden évben vizsgálták minden papirjára feketén fehéren 1-es tipusu van irva.inzulint is és gyogyszert is használnia kellett..de ha egy hozzáértöt megkérdezel arrol,hogy lehetséges e nem fog nemet mondani..sokat változott az orvoslás az elmult 30évben,de még mindig ugyan azt a sz*rt tömik az emberek fejébe,akik el is hiszik..
2018. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Másnál is megesett már, hogy 2-es volt, csak rossz állapotú. Nem lehet ezt olyan pontosan megállapítani mindig.
2018. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!