Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Okozhat az ingerlékenységet...

Okozhat az ingerlékenységet valamint nagyobb éhségérzetet ha kalóriadeficitben vagyok?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kalóriaszámlálást régen és ezzel sikerült is lefogyni 10 kilót viszont még szeretnék fogyni 1-2 kilót de tartottam pár hónap pihenést szóval ugyanúgy számolva a kalóriát megettem azt amennyitől nem hízok meg nem is fogyok, na viszont most ugyanúgy eszek 1900 kalóriát csak annyi a különbség hogy eljárok futni és azt amit akkor elégetek nem eszem le általában 500-600 kalóriát futok le amit nem eszek le, viszont észrevettem hogy kissé ingerlékenyebb vagyok és az utolsó étkezésem után 2-3 órával megéhezek ami amúgy nem szokott lenni ha nem futok hanem csak simán megeszem az 1900 súlytartós kalóriát

szóval röviden tömören annyi hogy lassan 3 hónapja 1900 kalóriát eszek amitől nem hízok nem is fogyok és nem is vagyok ingerült és az utolsó étkezésem után se jön rám az éhség pár órával, de ha lesportolok 500 kalóriát de ugyanúgy csak 1900 kalóriát eszek meg akkor miért vagyok éhes és ingerült?



2020. aug. 11. 03:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen
2020. aug. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg kevés szénhidrátot viszel be, és ez sportnál kell. Próbáld meg úgy elosztani a kaját, hogy futás előtt 1-2 órával szénhidrátdúsabb legyen, illetve utána is.
2020. aug. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
A futás miatt. Ahhoz, hogy 500 kalóriát elégess azért nem elég 30 perc kis kocogás, szóval gondolom hosszabban vagy nagyobb tempóban futsz. Ez nem csak kalóriát éget, de egyéb módon is hat a szervezetre (viz, ásványi anyagok..stb). Én úgy osztom el ilyenkor az étkezéseket, hogy előtte legyen ami energiát ad és utána is olyan étkezés ami visszatölt. Egy nap 3szor-4szer eszem, ha futás van akkor 5ször és más beosztásban kb ugyanazt vagy minimálisan több kalóriát.
2020. aug. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
A kalóriadeficit önmagában nem okozza ezt, de ha lemegy a vércukrod, az már igen. Lehet, hogy túl nagy a kalóriadeficit vagy rossz az étrended összetétele. Ha most kezdted, akkor egy-két hét alatt kiderül, milyen tempóban fogysz így. Ha túl gyorsan, akkor a túl nagy deficit volt a baj. Ha nem, akkor valószínűleg az étrend összetétele. Érdekes módon sokaknak (nekem is például) a túl alacsony, fel-le ingadozó vércukorszint legjobb ellenszere a kicsit kevesebb szénhidrát. Ha viszont extrém kevés szénhidrátot eszel, akkor próbáld megnövelni, hátha neked az a jó.
2020. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!