Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Okos karkötő mennyire méri...

Okos karkötő mennyire méri pontosan az elégetett kalóriát? Ha nagy a súlyfelesleg, lehetséges hogy legalább megközelítőleg pontos az elégetett kalória?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha sok hülyeséget írok, nagyon kezdő vagyok. Biciklizésről van szó és én úgy tudom elég nehéz kalóriát égetni. Lehetséges hogy a nagy súlyom(140kg) miatt többet tudok égetni mint mondjuk egy vékony alkat?


[link]


2020. aug. 17. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez így tuti nem reális, még 140 kilósan sem. Bár nem derül ki, hogy esetleg hegymenet volt-e, meg milyen pulzuszónában voltál, de alapvetően 15 perc ilyen tempójú tekerés sík terepen jó ha 40-50 kcalt eléget. A te súlyoddal is max 100-at mondanék, ha nagyon kifullasztott a dolog.
2020. aug. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Meri a pulzust is?


Amúgy a kép nettó baromság. Napi több órát biciklizek a munkám miatt, nem is lassan, ha ennyi kalóriát égetne el ez a mozgás típus, kb xs méretem lenne

2020. aug. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen méri, itt éppen 134bpm-et ír.

Nekem is soknak tűnik azért írtam ki. Amúgy az nem tudom mennyit segít hozzá, de nagyon vastag pulcsiban csinálok mindent hogy jobban izzadjak.

2020. aug. 18. 08:05
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Aha... Na és annak mi értelme? Mert azt ugye nem gondolod komoylan, hogy a zsírt izzadod ki?
2020. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Izzadni a súlykategóriák szerint versenyző sportolók szoktak, hogy verseny előtt könnyebbek legyenek. Az nem valódi fogyás, hanem vízvesztés.

Neked a vastag pulcsi legfeljebb akkor segít, ha jó nehéz, és így pár kilóval többet kell felcipelned a hegyre. De ehhez nem kell belebúji, elég, ha a csomagtartóra rakod. De szerintem ilyen jellegű plusz terhelésre nincs szükséged.

2020. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez valamit nagyon félreszámol. A pulcsinak pedig tényleg nincs semmi értelme, sőt ilyen időben és ezzel a túlsúllyal csak azt kockáztatod, hogy rosszul leszel. Ráadásul a 15 perc mozgás sem sokat ér. Ne a sebességre menj. Most még, amíg ilyen nagy a súly próbálj olyan mozgást végezni, amit bírsz 30-40 percig csinálni. Legyen az gyors séta vagy lassú tekerés.
2020. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ez melyik óra?


Illetve leírnád te, hogyan csinálod kalóriát számolsz stb? Érdekelne engem ez is bocsi, hogy ez nem teljesen a kérdésedhez vág de tényleg érdekel mert énis fogyni szeretnék hasonló súlyról.

2020. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Énis gyanakodtam hogy valami nem jó. A 15 perc, nem enmyi szokott lenni hanem legalább 1óra. Ez egy próba volt.

Az óra Honor Band 5

Amúgy kalóriát számolok,1400-1500kcal/nap. Eddig 7kg-t fogytam 6 hét alatt, aztán megjött 2 hete és ott borult minden, megállt a fogyás. Azért kezdtem el biciklizni persze ez meg nem mutat reálisan 🙄

2020. aug. 18. 16:10
 9/10 anonim válasza:

Nem érzed kevésnek ezt a kalóriát?


Nekem is honor band 5 van igaz én nem szoktam biciklizni elliptikus trénerezni szoktam nekem 40-50 percre mutat 500-600kcalt.


Szerintem a kulcs ott van, hogy ki kellene számolni a saját zsírégető pulzustartományod: [link]


Majd az egészségappban az én pulzusbeállításoknál beállítani és lehet utána már reálisan fogja mérni.


Alapból nekem is tök rosszul volt beállítva bár nem néztem, hogy emiatt eltérő kcalt számolt-e.

2020. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A pulcsit hagyd. Pont lassítod vele a fogyást. Fogyni attól fogsz, ha több kalóriát használsz el. De ha meleged van, akkor a szervezeted, hogy hőgutát ne kapj, lekorlátozza a teljesítményed. Tehát kevesebb kalória fog elhasználódni...


A zsírégetőnek nevezett pulzustartomány szintén irreleváns a számodra. Igaz, hogy alacsonyabb intenzitásnál nagyobb _arányban_ használ fel zsírt a szervezet, de összességében magasabb intenziásnál _több_ zsírt használsz fel. Ahogy nő az intenzitás, mind a zsír, mind a szénhidrát felhasználása nő, csak a szénhidráté gyorsabban, ezért tolódik el az arány. Ráadásul a szénhidrátfelhasználással ugyanúgy nyersz, mert így a következő étkezésnél a kiürült szénhidrátraktárakba kerül a bevitt szénhidrát, ahelyett, hogy a máj zsírrá alakítaná.


Olyan ez, mint hogy a 100 ezres tévénél az 5% leárazás többet ér, mint a 15 ezres porszívónál 20%-os akció, pedig az előbbi szemre kisebbnek tűnik. Csak nem mindegy, minek az 5%-a, meg 20%-a.

2020. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!