Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a legjobb edzés a jelentőse...

Mi a legjobb edzés a jelentősen nagy súlyfelesleggel rendelkezőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 174 cm, jelenleg 142 kg-mal rendelkező 20 éves fiú vagyok; a fenti kérdésen kívül feltennék még párat! :)


2 hónappal ezelőtt jöttem rá igazán, hogy ez így nem mehet tovább és tenni akarok ellene, így elkezdtem kevesebbet enni, amiket meg nem szabad enni, próbáltam letenni, és mellette mozogtam is, pontosabban jelenleg is mozgok, nem adom fel. Először rendes tesi óra jellegű edzést csináltam (guggolás, hasprés, lábemelés, stb...), illetve a végén 1-1 kg-os súlyzóval lezártam, ezt hétfőn, szerdán és pénteken csináltam, 1 órás volt az edzés. Tudom jól, hogy a sok éves felrakódás nem másfél hónap után megy le, tisztában vagyok, de semmit sem változott, csak a dekák mozogtak fel, le. Így mozgást váltottam, a Fitness Blender nevű Youtube csatornán találtam a


"1000 Calorie Workout for 2 Million Subscribers! At Home Workout to Burn 1000 Calories"


című videóra, amit szintén az előbb említett 3 napon csináltam, de akkor sem történt, 2 hónap után még 1 kiló sem, pedig az interneten mindenhol írták, hogyha minél nagyobb a felesleg, annál előbb látsz egy kis eredményt. Mondom, nem a csodára vártam, nem szeretném a jojó effektust, illetve szeretném, hogyha visszahúzódna a bőröm. Magával a bőrrel kapcsolatban is lenne egy kérdésem.

Felléptem a kalóriabázis.hu-ra, ahol minden egyes nap felviszem, amit eszem, illetve a napi súlyomat, a vízfogyasztásomat, és hogy mit és mennyit mozogtam. Persze nem a kalória csökkentés miatt várom leginkább a fogyást, ezt csak az ún. határvonal meghúzására csinálom, hogy mennyit ehetek, lássam, hogy 1 nap mennyi kalóriát ettem. :)

Illetve még annyit a kérdéseim előtt, hogy leginkább otthon szeretnék edzeni (max. a későbbiek során futni, jelenleg sétálok), terembe nem szívesen mennék, bár szerintem ez érthető! :)


A kérdéseim, ha esetleg tudsz rá válaszolni, vagy ötleted van, azt megköszönném, ha leírnád:

1. Milyen edzés a legjobb erre a nagy súlyfeleslegre?

2. A fenti Youtube videó cím megfelelő az én adataim alapján ez a mozgás, fogyhatok vele?

3. Tudtok esetleg egy olyan oldalt, ahol fogyókúrás receptek találhatóak? (a 3 edzést 5-re szeretném a közeljövőben emelni, tehát hétfőtől péntekig, mellette pedig 1500 kcal-ra csökkenteni a bevitt energiát)

4. A BMI-számítás alapján olyan 65-70 kiló nekem a normális testsúly, ha sikerül elérnem ezt az álomsúlyt, mennyi az esélye annak, hogy nem húzódik vissza a bőr és lógni fog, vagy vissza tud még húzódni heti maximum 1 kiló fogyással? (olvastam erről is, és nem igazán szeretnék plasztikai sebészhez menni)

5. Előfordulhat az is, hogy ez alatt a kb. 2 - 2 és fél hónap alatt azért nem volt eddig szinte semmi siker, mert esetleg "valamim" rosszul működik? Gondolok itt például a pajzsmirigy-alulműködésre.


Egyelőre ennyi, ha esetleg felmerül még kérdésem, akkor a későbbiek során utánanézek, ha nem találok rá választ, akkor itt felteszem, hátha valaki tud segíteni! :)


Köszönöm szépen, hogy elolvastad, ezt a hosszú kiegészítést, és a választ előre is köszönöm! :)



2018. jún. 3. 18:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen súllyal nem kell még mozogni . Az étrendenre kéne fókuszálni,akkor is nagyon sok fog lemenni (kéne neki) . És igen,simán lehet,hogy van valami eü. bajod is,nem ártana kivizsgáltatni magad .

A bőröddel kapcsolatban,nem akarlak áltatni,lógni fog .

50-70 kiló fogyásról beszélünk .

De szerintem ezzel ráérsz majd akkor foglalkozni,ha már ott tartasz.

2018. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Értem.

És ha nem az "egészséges" tartomány a cél, hanem a felesleggel rendelkező túlsúlyos (leginkább a 100 alatti, esetleg 80-90 kg körül), annál nagyobb az esély, hogy akkor még talán tudna a bőröm lépést tartani, és nem lógni, minthogyha az optimális testsúly lenne az álomcél és ott már lógna?


Köszönöm szépen válaszod!


Ha valaki tud még információt írni, szívesen fogadom! :)

2018. jún. 3. 19:32
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Persze nem a kalória csökkentés miatt "várom leginkább a fogyást"


Pedig amiatt kellene, a fogyás 80%-ban a kaján függ.


A legjobb mozgás neked a gyaloglás. Ha mindenképp otthon akarsz mozogni, akkor én Leslie Sansone videóit ajánlom. És nagyon figyelj a karjára, ne tervezz alá és ne egyél félre. Menni fog az. Ja, és igyál eleget.

2018. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én a teremről tudok nyilatkozni. Szoktam személyi edző irányítása alatt látni hozzád hasonló embereket és ők egészen más edzést csinálnak, mint a normál súlyúak. Biztosan van oka. Pl. az ízületeidnek nem tesz olyan jót, ha eddig nem guggoltál, most meg hirtelen 140kg-al guggolsz. Ha nem mersz egy random terembe elmenni, akkor keress olyat amiről biztosan tudod, hogy járnak oda sorstársaid. Szerintem elég a személyi edzővel pár alkalom, amiben megtanítja neked, hogy mit csinálhatsz biztonsággal.


Én a helyedben lehet, hogy egy ilyesmi vérvételre is elmennék:

[link]

2018. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon meg van nyulva a borod, ha leszalkasitod 20% testzsírszazelekra, akkor ugyis logni fog a borod.
2018. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Az még segíthet, hogy fiatal vagy, sokkal rugalmasabb a bőröd. Most tényleg ne ezzel foglalkozz, sajnos az elhízásnak rengeteg életet veszélyeztető kockázata van. Inkább lógó bőrrel élve, mint feszes bőrrel a koporsóban...


Én azt javaslom, hogy látogasd meg a háziorvost. Először ki kéne zárni, hogy valamilyen szervi ok miatt nem pont úgy működnek nálad a dolgok, ahogy kéne. Nem tudom, hogy a tb támogatja-e, de lehet hogy dietetikushoz is be tud utalni, meg esetleg gyógytornára, mert például a tartásjavítás is biztosan jót tenne.


Ha a kalóriabázis.hu-t vagy más hasonló oldalt használsz, arra mindig figyelj, hogy egyrészt a mozgás miatt elégetett plusz kalóriamennyiséget gyakran túlértékeli, másrészt sok étel adatai rosszul vannak megadva. Ha értelmetlennek tűnnek a számok, akkor nézd meg más forrásban is. Arra is figyelj, hogy amit iszol, abban is lehet kalória - gondolom, beleszámoltad ezeket is, csak biztos, ami biztos alapon írtam.


A lényeg tényleg az, hogy tarts ki, és esetleg kérj szaksegítséget, ha kell. Azt jó ha tudod, hogy sok egészséggel kapcsolatos kockázat, amit a kövérséghez kapcsolnak, valójában az edzetlenséggel függ össze. Szóval már azzal is, ha csak edzettebb leszel, sokat teszel az egészségedért.

2018. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a kímélőbb edzések jók, gyaloglás, úszás, biciklizés... Erősítő edzés is mehet (jó biztosítani, hogy ne veszíts sok izmot s ennek a terhelés megtartása az egyik oldala), de óvatosan, bár kezdőként úgyse kezdesz nagy súlyokkal.

Az jó, hogy nem futsz, az és az ugrálósabb tornák nem lennének jók.


Ez hatalmas fogyás lesz, borítékolható, hogy nem húzódik vissza a bőr, de a bőröd rugalmasságán s egyebeken múlik, hogy mennyire lesz vészes.

2018. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak! :)
2018. jún. 3. 20:39
 9/21 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy tőled 10 centivel alacsonyabb férfit, aki állítása szerint 140 kiló is volt már. Én mikor megismertem őt 125 kiló volt, szépen diétázott, edzőterembe járt, le is ment elég tisztességesen a súlyfelesleg. Igaz, csak ruhában láttam, de nekem nem olyannak tűnt fogyás után, mint akinek lógna a bőre. Neki csak nagy pocakja volt (most is az, mert visszahízott) fogyás előtt, majd mikor kezdtek leolvadni róla a kilók, sem tűnt úgy, hogy lógna ott a bőre, elég kis pocakja volt a fogyás végére. Persze csak ruhában láttam.
2018. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Értem. :)

Egyébként igaz, amit a többiek fentebb írtak, elég majd akkor ezzel foglalkozni, ha már ott tartok, hogy lefogytam! És genetikán is függ, hogy lóg-e vagy sem, illetve, hogyha lóg, akkor mennyire fog! Én inkább abban reménykedek, hogyha lógni fog, akkor nem túlzottan, nem annyira látványosan!


Köszönöm szépen válaszod! :)

2018. jún. 3. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!