Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Pajzsmirigy alulmüködés és...

Kérdezi kérdése:

Pajzsmirigy alulmüködés és kalória számlálás, müködik valakinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, első sorban azokhoz szólna most ez a kérdés, akik pm alulmüködéstől szenvesnek és esetleg szednek is rá gyógyszert. Szeretnék fogyni, de mint tudjuk, ha valakinek pm alulmükődése van az rohadt nehéz... Sokat olvasgattam "diétákról" és a kalória számlálás az ami nekem tartható lenne, hosszú távon is. Szeretném elkezdeni, de előbb azért informálodnék, hogy müködik e ezzel a betegséggel, és van aki már fogyott is így?🤔


Köszi! 😊


2020. aug. 21. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem van pajzsmirigy alulműködésem ( is). Egy ideig szedtem gyógyszert, nem sokat segített. Le is tettem.

Számolgattam kalóriát régebben, de nem volt működőképes a dolog, főleg nem hosszabb távon, én nem bírom a kalóriaszegény étrendet. Éhes, fáradt voltam mellette, számomra nem fenntartható életmódszerűen. Ettől még te kipróbálhatod, lehet neked jó lesz. Nekem más jött be. 1,5 éve Szénhidrátszegény életmódra tértem át, és így fogyok. Ez nekem élhető simán.

2020. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


25 éves nő vagyok, 175 cm magas.

Pm alulműködésem van, 75ug Letrox-szal kordában tartva a tsh-m szépen 1,5 körül mocorog. Miután ezt az állapotot sikerült elérni, de továbbra is levert, fáradt voltam, kiderült, hogy D-vitamin-hiányom is van. Ezt nagyjából 3 hónap alatt kaptuk rendbe, napi 3000 NE D-vitamin bevitelével, és akkor álltam neki a kalóriaszámlálásnak. 100 kilóról indultam, fél év alatt 30 kilót dobtam le, úgy hogy eleinte napi 1200 kalóriát fogyasztottam, mellette napi szinten sportoltam (eleinte napi fél óra szobabicikli alacsony fokozaton, majd kb 1 hónap elteltével 45 perc magas fokozaton vagy 60 perc alacsony fokozaton + 20 perc erősítő edzés + heti 1-3 alkalommal a szabadba is kimentem tekerni 20-50 km-t, ahogy időm engedte).

A kalóriakereten egy hónapja kellett emelnem, 1200-ról 1500-ra, mert kb. mióta beléptem a normál súlytartományba, azóta megint nagyon erőtlennek éreztem magam. Ez segített, sokkal jobb a közérzetem, de a fogyás így sem állt meg.


Összegezve: pm alulműködéssel sem lehetetlen fogyni, csak fontos, hogy legyen jól beállítva a gyógyszered, illetve nem árt tudni, hogy van-e más nehezítő tényező, pl. az említett D-vitamin-hiány, ne adj isten inzulinrezisztencia. Ezeken túl már csak az elhatározásra van szükség, meg persze az sem mindegy, hogy milyen kajákból áll össze az a napi 1200 vagy 1500 kalória, amit elfogyasztasz. Nálam sajnos már az inzulinrezisztencia is felütötte a fejét, így a kalóriaszámlálás mellett a gyors felszívódású szénhidrátokat kizártam a mindennapi étkezésemből, de ez sem jelenti azt, hogy ne fogyasztanék mondjuk el egy tésztaételt vagy egy szelet csokit, ha mondjuk eg, héten egyszer megkívánom, és belefér a keretembe.

2020. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kipróbálom. 😊 Sajnos nem tudom, hogy van e mellette más is, mert egy ideje a háziorvos kezel, és elég "leszarom" típusú, elküld vérképre és meg mondja,hogy szedjem tovább a gyógyszert. Én l-thyroxint szedek, 115mg-ot sajnos. Most úgy néz ki, hogy ezzel "jól" müködik minden. De ki tudja! Azért döntöttem a kalóriaszámlálás mellett, mert iszonyat édessszájú vagyok, és emellé enni is szeretek. Sokszor esek túlzásba, laza 6kg-tól szeretnék megszabadulni, egyenlőre! Nem vagyok túlsúlyos de van egy kis felesleg. Szóval, valamit ki kell próbálni. És igazából azt olvastam, hogy az 1200kcal ajánlják de nekem igazából nincs szükségem annyira, ha ki tudom bírni, hogy ne egyek egy nap édességet akkor kb 800-900kcal bőven elég nekem. Csak úgye az édesség a szenvedélyem. A kalória számlálással az édességet is megpróbálom elhagyni. Olvastam még az Időszakos böjtölésről is, arra is vevő lennék.
2020. aug. 21. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A 8-900 kalória eléggé kevés, biztos jól számolsz?

Az 1200-at jó lenne tartani, mellé inkább sportot iktatnék be, főleg, ha ilyen kicsi a felesleg, akkor bátran lehet sportolni. Egy kis állóképesség sosem árt, és az alakodnak is jót fog tenni. :)

2020. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriaszámlálás nélkül, étrendváltoztatással fogytam. IR-em is van, így nekem is a ch csökkentés vált be, plusz egészségesebb táplálkozás és némi mozgás. Gyógyszert már nem szedek.

Utólag számoltam ki, hány kalóriát vihettem be akkoriban, ez átlag 1500 kcal körül mozgott. Most ennél többet eszem valamivel (átlag 1700), mégis tartom a súlyomat. Gondolom, ez amiatt lehet, mert javultak a pm hormon értékeim.

Lehet, hogy 800-900 kcal-t is elégnek érzel, de ezt akkor sem szabad csinálni. Ennyi kalóriából kizárt, hogy minden fontos tápanyagot bevigyél a megfelelő mennyiségben, még nagyon jól megtervezett étrenddel is. Hiánybetegségek kialakulását kockáztatod. 1200 kcal a minimum egy felnőttnek, ha egészségesen szeretne fogyni.

2020. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Saját tapasztalattal nem szolgálhatok, de anyukám tapasztalatát szívesen megosztom. Anya 164cm/82kg-ról indult mikor kiderült hogy pm alulműködése van. Diétázik, egy idő után megszokta a szervezete. Így fogyott négy kilót kb. 9 hónap alatt. Az orvos azt mondta, hogy örüljön, mert ennél több nem nagyon fog lemenni és ha nem diétázna ez a négy kiló pluszba menne fel.

Remélem segítettem!

2020. aug. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
#6-os: anyukádnak javaslom, hogy keressen fel másik dokit, aki normálisan beállítja a gyógyszerelését, és segít elindulni a továbbiakban. 164 centihez a 78 kiló is nagyon sok, még idősebb korban és pm alulműködéssel is, biztosan lehet ebből még faragni, csak megfelelő szakember segítségét kell kérni.
2020. aug. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!😊

Kedden megyek magánrendelésre, egy endokrinológushoz, mivel a háziorvos nem nagyon figyel rám oda. Majd ő tisztább képet ad a dolgokról. És talán a gyógyszerem is letehetem, majd... / kiderül. 😊 Bizakodom. Szimplán csak az a baj, a diétákkal, hogy nem tudom őket tartani. A kalória számlálást azért némileg könnyebb, mert ott úgye mindent ehetek, csak keveset. Kipróbálom, kíváncsi vagyok mennyit tudnék fogyni vele. Egy próbát megér!

2020. aug. 22. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!