Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi kb. 1100-1200 kalória...

Napi kb. 1100-1200 kalória éhezésnek számít?

Figyelt kérdés

Napi maximum 1200 kalóriát fogyasztok, minden nap kb. 1 órát futok mellé, van, hogy picit többet. Pl. Így néz ki egy átlagos napi étkezésem:


Reggeli: 1 dl espresso kávé, 2 dl 1,5%os tej, pici vegán fehérjepor + hozzá valamilyen gyümölcs, pl. egy őszibarack és egy szilva


Nasi: cukormentes müzliszelet


Ebéd: rántotta 2 tojásból + egy kicsi tonhal konzerv saját levében + paradicsom/uborka, vagy ha nem ezt eszem, akkor pedig két szelet fehérjekenyér csirkemellsonkával, sajttal, kukoricával ilyen melegszendvicsként megsütve


Vacsora: görög joghurt banánnal+pár szem olajos mag, vagy zabkása bogyós gyümölccsel, vagy egy cukormentes kakaós csiga + hozzá egy alma


Ezekből szoktam válogatni általában, és igyekszem minél több vizet fogyasztani.

Ellenben soknak szoktam érezni ezt a mennyiséget, és bűntudatom van, ha túllépem ezt a kalória keretet, ilyenkor mindig kompenzálok úgy másfél óra futással.


Sokszor szédülök, állandóan fáradt vagyok, nehezen tudok koncentrálni, pedig szerintem “tisztán” étkezem, és tényleg rendesen sportolok. Többet kellene ennem?


20/L



2020. aug. 27. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
A kakaós csiga szerintem nem túl jó. Oké cukormentes, de leveles vagy blundel tésztából készül, ami lisztet, margarint tartalmaz. Csupa szénhidrát. Ha csaló napon eszel, egy normál kakós csigát akkor sem lesz bajod , még ha 500kcal is van benne. :D Nyilván a te dolgod, nem kötekedésből. Kicsit kevésnek érzem, nyugodtan mehet 3-4 tojásból is rántottád. Ehetnél még egy kis tofut, vagy túrót. Én pl banán turmixot szoktam csinálni :D Illetve rendes csirkemellet is fogyaszthatsz! Veszel mondjuk egy kilót (kb 800ft), elnégyeled, vagy elfelezed aztán a többit lefagyasztod. Egy adagnyit meg sütő zacsiba raksz, vagy alufóliába , befűszerezed és megsütöd sütőben. Nagyon finom és nincs hozzá adott zsiradék. Vehetsz bulgurt, vörös lencsét stb. Nagyon jó köreteket össze lehet hozni! Kicsit többet egyél! Nem szendvicsből, hanem fehérjéből, zsírból! :)
2020. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Szédülés, állandó fáradtság lehet vitaminhiánytól is. Ilyen gond nincs?

De egyébként igen, elég kevés ez a kalória egy átlagos testalkatú felnőttnek.

2020. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom eldönteni, hogy direkt tetteted a butát vagy tényleg ennyire nem látod a helyzetet? Bárki, aki képben picit a fogyókúrákkal, diétákkal, felismeri a tápanyag hiány jeleit. Soknak szoktad érezni? Hiszen a szervezeted egyértelműen jelzi, hogy ez kevés. Azért írtad ki, a kérdést mert nem vagy benne biztos, hogy éhezés-e. Látod ezt a kettősséget? Soknak érzed azt, amiről amúgy felmerül benned, hogy éhezés. Ez baromira nem egészséges. Simán ehetnél többet. Nem írod a súlyod, de gyanítom elég kevés. Napi másfél óra futás,pláne ilyen étkezés mellett csak tönkreteszi a szervezeted. Még a maraton futók is tartanak szünetet meg pihenőnapokat.


Egyértelműen az anorexia felé sodródsz.

2020. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

1200 kcal akkor lenne jó, ha nem sportolnál egyáltalán. Így 1600-1800 kéne minimum, de ha másfél órát futsz, akkor akár 2000 vagy több. Függ a testsúlyodtól is, azt is leírhattad volna.


Szóval igen, ez éhezés. Önmagában nem lenne az, de ennyi sporttal már igen.

2020. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ez kevés és valószínűleg pont ezért szédülsz meg emiatt vagy folyton fáradt. Egyél többet. Ha a mennyiséget nem tudod növelni, mert nem esik jól, akkor egyél kalóriadúsabb ételeket. Bár nem írtad mennyi a súlyod és milyen magas vagy, de így látatlanban azt mondanám, hogy a mozgás mellett még egy 500 kalória kéne pluszban. Amúgy vannak kalkulátorok, amik kiszámolják, hogy kb. mennyit kéne enned naponta.
2020. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
68%

#3 szerintem eleg egyertelmu hogy eveszavarral kuzd a kerdezo.

(ezert is az ellentmondo reszek a kerdesben)


Valaszkent pedig igen, keves ez a napi kaloria bevitel (foleg ugy hogy sportolsz is...) es ahogy mar mas is irta, lehet hogy vitaminhiany ilyen etrend mellett.

Szerintem emelj a napi kaloria beviteleden, illetve keress fel valakit ez ugyben..mert a szervezeted eleg egyertelmuen jelzi hogy ez keves, viszont az kicsit aggaszto (legalabbis engem) hogy egybol buntudatot erzel emiatt.

Valoszinuleg nem fog a problema megoldodni csak annyitol hogy tobbet eszel napi szinten..

2020. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!


180 cm vagyok és 59 kg

2020. aug. 27. 13:55
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Akkor ez el is dőlt. Keress egy orvost. Tényleg.
2020. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
#7-es Igen, éhezel. Eleve sovány vagy, csak a súlytartáshoz, ha meg sem mozdulnál 600-700 kalóriával többet kellene enned. Érdemes volna pszichológust keresned!
2020. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Jézusom...Hova a rossebbe akarsz te még fogyni? Nem a számot kéne önmagában nézni, hogy “jesszus, mindjárt 60 kiló vagyok”, mert nem elhanyagolhatóan magas vagy. Vagy szerinted egy 170 cm-es nőnek is rendben van, ha 49 kg és még fogyózik továbbra is?

Tényleg kezdődő testképzavarod van, a rosszullétek pedig azt jelzik, hogy a szervezetednek nincs annyi felhasználható tápanyagforrása, amennyire alapból lenne szüksége, hát még napi egy óra futáshoz is.

2020. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!