Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi kb. 1100-1200 kalória...

Napi kb. 1100-1200 kalória éhezésnek számít?

Figyelt kérdés

Napi maximum 1200 kalóriát fogyasztok, minden nap kb. 1 órát futok mellé, van, hogy picit többet. Pl. Így néz ki egy átlagos napi étkezésem:


Reggeli: 1 dl espresso kávé, 2 dl 1,5%os tej, pici vegán fehérjepor + hozzá valamilyen gyümölcs, pl. egy őszibarack és egy szilva


Nasi: cukormentes müzliszelet


Ebéd: rántotta 2 tojásból + egy kicsi tonhal konzerv saját levében + paradicsom/uborka, vagy ha nem ezt eszem, akkor pedig két szelet fehérjekenyér csirkemellsonkával, sajttal, kukoricával ilyen melegszendvicsként megsütve


Vacsora: görög joghurt banánnal+pár szem olajos mag, vagy zabkása bogyós gyümölccsel, vagy egy cukormentes kakaós csiga + hozzá egy alma


Ezekből szoktam válogatni általában, és igyekszem minél több vizet fogyasztani.

Ellenben soknak szoktam érezni ezt a mennyiséget, és bűntudatom van, ha túllépem ezt a kalória keretet, ilyenkor mindig kompenzálok úgy másfél óra futással.


Sokszor szédülök, állandóan fáradt vagyok, nehezen tudok koncentrálni, pedig szerintem “tisztán” étkezem, és tényleg rendesen sportolok. Többet kellene ennem?


20/L



2020. aug. 27. 11:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy alapjáraton éhséget sem nagyon érzek (maximum reggel), a futás szokta kissé növelni az étvágyam, de ha nem sportolnék, valószínűleg feleennyi kalórián is ellennék (amit mondjuk még bűntudat nélkül meg tudnék enni), de többre egyszerűen nem vagyok éhes.
2020. aug. 27. 14:43
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Szépen el kell kezdened az evéshez szoktatni magad. Nem kell gigászi adagokat leküldeni, kezdetnek iktass be napi 5 étkezést, legyen először csak egy-egy müzliszelet vagy 2-3 pogi vagy kis saláta. A lényeg, hogy gyakrabban egyél, utána már az adagokat is könnyebb lesz növelni, mert nem kevesebb alkalom alatt kell nagyobb mennyiséget bevinni a szervezetedbe.
2020. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%
Megfogsz halni ha nem változtatsz az étkezési szokásaidon! Alultáplált vagy! Nem viccelek, ha a gyermekem lennél már a pszichológus és én is elbeszélgettünk volna veled. Kérj segítséget, míg nem késő!
2020. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha bűntudatod van az evéstől, akkor anorexiás vagy.


Nekem betegség miatt volt kóros étvágytalanságom, mégis tudtam, hogy keveset eszem, bűntudatom sose volt. Amint érzékeltem a problémát, orvoshoz mentem, pedig fiatalabb voltam, mint te.

2020. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha az evéstől bűntudatod van, akkor mindenképp fordulj orvoshoz vagy legalább pszichológushoz. Ez semmilyen esetben nem normális, akkor sem, ha 120 kiló vagy. Az egészséges, szép testhez egészséges lélek is kell.
2020. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!