Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi szénhidrátot kellene...

Mennyi szénhidrátot kellene bevinnem egy nap? Mindenhol más adatot találok. 16 éves vagyok 170 cm és 71 kg. Fogyni szeretnék még. Olyan 140-160 gramm jó vagy sok?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 18:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

10.

Hogy ne legyen olyan fényes a kioktatásod, hozzátenném: a genetika nagyon sokat számít, az hogy te sokat ettél és jöttek fel a kilók, az csak a te egyéni példád, más zabálhat össze-vissza, nem hízik.

:)

2020. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11


Mert mozog, illetve az sem mindegy mit eszik.


Alacsonyabb testsúlyú embereknél a kutatások szerint is jóval nagyobb a fizikai aktivitási ráta.

2020. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

10


"Ezt mivel tudod alátámasztani?"


Azzal, hogy voltam tizenéves. A barátaim is voltak. Az ismerőseim is. A szüleim is. Így gondolom te is.



"..hogy de voltam kamasz, nem is annyira rég"


Látszik, hogy a fejed lágya még mindig nem nőtt be, a tisztelet pedig a kanyarba sincsen.


"csak házikosztot ettem, egészséges ételeket, csak annyit amennyit jól esett, rohadt sokat tudtam enni, és tudok a mai napig, mentek fel a kilók rendesen."


Magyarul nem az átlagba tartozol, hanem egészségügyi problémáid vannak. Tehát nem a kaja miatt híztál, hanem más miatt.


"Egy forrást azért kérnék arra, hogy milyen hormonális ingadozások azok amik egy kamasznak a súlyát változtatják átkezéstől független."


Kérlek: nyiss fel egy általános iskolásoknak szóló 7. - 8. biológia könyvet, és tanulmányzod át, hogy milyen biokémiai folyamatok zajlanak le egy serdülő szervezetben, és ezek mire vannak hatással (súgok: mindenre)

2020. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13. "Azzal, hogy voltam tizenéves. A barátaim is voltak. Az ismerőseim is. A szüleim is. Így gondolom te is."


Egy erősen biológiai mechanizmust írtál le, mégis milyen alátámasztás az, hogy voltál kamasz? Nem inkább azt kéne leírni, hogy milyen kamaszokban végbemenő hormonális folyamatok írják felül az étkezést? És milyen módon?


"Látszik, hogy a fejed lágya még mindig nem nőtt be, a tisztelet pedig a kanyarba sincsen."


Ezek szerint jóval idősebb vagy, ennyi idősen miért kell ennyire tudománytalan baromságot írni?


"Magyarul nem az átlagba tartozol, hanem egészségügyi problémáid vannak. Tehát nem a kaja miatt híztál, hanem más miatt."


Mégis milyen egészségügyi problémám volt? Az hogy nagy volt az étvágyam? Valóban egészségügyi probléma. Durva, hogy ha több kalóriát viszünk be, mint amennyit felhasznál a szervezetünk, akkor hízunk, ha kevesebbet, akkor fogyunk...mert ez történt.


"Kérlek: nyiss fel egy általános iskolásoknak szóló 7. - 8. biológia könyvet, és tanulmányzod át, hogy milyen biokémiai folyamatok zajlanak le egy serdülő szervezetben, és ezek mire vannak hatással (súgok: mindenre)"


Örülnék ha tudnál linkelni egy erről szóló cikket, kutatást, szakirodalmat, bármit ami hiteles anyag vagy egy szakaszt ezekből a könyvekből lefényképezni és beküldeni ide ahol arról írnak, hogy a kamaszokban lezajló hormonális változások olyan mértékű anyagcsereváltozást okoznak a szervezetben, hogy nem számít mennyit eszel.

2020. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

11.


"Hogy ne legyen olyan fényes a kioktatásod, hozzátenném: a genetika nagyon sokat számít, az hogy te sokat ettél és jöttek fel a kilók, az csak a te egyéni példád, más zabálhat össze-vissza, nem hízik."


Ez minden ember problémája, másnak gyorsabb az anyagcseréje genetikailag, ők nehezen híznak, egyesek nagyon nehezen, és irdatlan mennyiségű ételt kell megenniük hozzá, de ez nem mond ellent annak, amit én írtam.

2020. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"Egy erősen biológiai mechanizmust írtál le, mégis milyen alátámasztás az, hogy voltál kamasz? Nem inkább azt kéne leírni, hogy milyen kamaszokban végbemenő hormonális folyamatok írják felül az étkezést? És milyen módon?"


Forrást kértél tőlem, adtam forrást, még is azon kötözködsz, hogy miért nem írtam le neked azt, ami az általános iskolás biológia könyvekben is benne van.


"Ezek szerint jóval idősebb vagy, ennyi idősen miért kell ennyire tudománytalan baromságot írni?"


Baromság az, hogy egy átlag tizenéves aki mozog, egész nap zabál az kéthavonta elhízhat és ugyan olyan gyorsan lefogyhat függetlenül a kajától (ha nem szemét)?


"Mégis milyen egészségügyi problémám volt? Az hogy nagy volt az étvágyam? Valóban egészségügyi probléma. Durva, hogy ha több kalóriát viszünk be, mint amennyit felhasznál a szervezetünk, akkor hízunk, ha kevesebbet, akkor fogyunk...mert ez történt."


Tizenévesen annyit ehetsz amennyit akarsz. Nem fogsz elhízni. Nem tudsz annyit enni (csokival, mekivel igen, ha minden nap hányásig eszed magad)


"Örülnék ha tudnál linkelni egy erről szóló cikket, kutatást, szakirodalmat, bármit ami hiteles anyag vagy egy szakaszt ezekből a könyvekből lefényképezni és beküldeni ide ahol arról írnak, hogy a kamaszokban lezajló hormonális változások olyan mértékű anyagcsereváltozást okoznak a szervezetben, hogy nem számít mennyit eszel."


Majd te kinyitod, és elolvasod hogy működik a serdülő szervezet.

2020. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A forrás egy linket jelent az interneten, egy odaböfögés, hogy itt van a könyvekben, nem forrás.


" Baromság az, hogy egy átlag tizenéves aki mozog, egész nap zabál az kéthavonta elhízhat és ugyan olyan gyorsan lefogyhat függetlenül a kajától (ha nem szemét)?"


Igen, mert függ a kajától.


"Tizenévesen annyit ehetsz amennyit akarsz. Nem fogsz elhízni. Nem tudsz annyit enni (csokival, mekivel igen, ha minden nap hányásig eszed magad)"


A magyar kamaszok 25.-a elhízott. Erre ennyit mondok.


"Majd te kinyitod, és elolvasod hogy működik a serdülő szervezet."


Igen ezt megtettem rengetegszer, nem olvastam sehol ilyet, azért kértem, hogy mutasd meg hol írnak ilyet.

2020. aug. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Már fogytam több, mint 10 kgt, most megállt sajnos lassan 2 hónapja, és azért szeretném pontosítani, hogy már az utolsó kgokat nehezebb leadni ugye
2020. aug. 28. 12:38
 19/19 anonim ***** válasza:
Mennyi kalóriát fogyasztasz egy nap összesen?
2020. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!