Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tegnapi kajám : reggeli : 2...

Tegnapi kajám : reggeli : 2 szelet csirkemellsonka, pár kis kocka sajt, 1 paradicsom, 1 paprika. Ebéd : 1 dl húsleves, 4 dkg párolt csirkemell. Uzsonna : 1 dl 1,5 tej, ízesítetlen zabkása. Ezután elmentem futni, sétálni. Este nagyon éhes voltam ?

Figyelt kérdés

Megettem 1 banánt, 1 őszibarackot, ittam egy dl tejet, 1 müzlit és fél rozskenyeret sonkával és paradicsommal.

Ezzel mindent elrontottam ? Hány kcal lehetett ez ?


2020. szept. 9. 10:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Ne éheztesd magad. Ez mondjuk 500 kcal volt, de lehet, hogy 800. Ha még futni is voltál, akkor jó eséllyel legalább 2000 kcal-t kéne enned naponta. Nem csoda, hogy éhes voltál.
2020. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Ez a mennyiség, amit leírtál, nagyon kevés, koplalás, azért vagy este farkas éhes.

A 3 éves 14 kilós gyerekem többet eszik.


Semmit nem rontottál el, csak át kell gondolni az étkezésedet.

2020. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Ez a plusz vacsorával együtt volt kb 650 kcal (felfelé kerekítve), ha csak ennyit eszel, rövidesen kórázban kerülsz!


Ennek minimum a duplájára lenne szükséged ahhoz, hogy ne koplalás legyen!

2020. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát, fogalmam nincs, mi volt velem. Máskor este nem vagyok ennyire éhes. Meg szoktam enni este 1 paradicsomot, 1 paprikát, 1 szelet csirkemell sonkát, fél dl tejet. Most nem volt elég.

Akkor ez szerintetek kevés volt egy napra, azért voltam éhes ?

Mondjátok már el légyszi, hogy ez a futás dolog hogyan müködik ? Most az esti futásaimmal az addigi kalóriákat égetem el ( legalábbis valamennyit belőle ) és amit utána eszek, már " rajtam marad "?

Most ha tegnap futás után bevittem mondjuk 5-600 kalóriát, akkor semmit nem ért a sportolásom ? Bocsi, lehet, hülye kérdés, de nem értem.

2020. szept. 9. 11:27
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

#4-es Nem az a cél, hogy annyit egyél, amennyit lemozogsz, a testednek ahhoz, hogy levegőt vegyél, dobogjon a szíved, mozogj, tanulj, dolgozz is energiára van szüksége.

Jelenleg olyan keveset eszel, hogy a tested alapvető működéséhez sem elég. Ezt így nem szabad csinálni, káros az egészségedre, és egyenes út ahhoz, hogy később még többet visszahízz.

Nemed, magasságod, súlyod, korod? Mi a cél súlyod?

2020. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. 30 éves nő vagyok, 162 cm és 59 kilo.

10 kilot szeretnék lefogyni. Nagyon elkeserdtem a tegnap este miatt.

A banán, barack is tele van cukkorral, a műzli is.

:(

2020. szept. 9. 12:24
 7/34 A kérdező kommentje:
Meg a kenyér. Teljes kiőrlésű, de akkor is. Legalább ezt ne ettem volna meg.
2020. szept. 9. 12:25
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, úgy képzeld el a szervezeted, mint egy autó, aminek folyamatosan jár a motorja. A járó motor akkor is folyamatosan használ fel benzint, ha amúgy a kocsi csak egy helyben áll. Ugyanígy, a te szervezeted is a nap 24 órájában folyamatosan használ fel energiát. Ha ettél, akkor először azt, ha nem, akkor a raktárhoz nyúl: az elraktározott szénhidráthoz és zsírhoz (egyszerre használja a kettőt, de változó arányban, attól függően, hogy mit csinálsz). Mivel a te motorod egész nap és éjjel is jár, folyamatosan dobog a szíved, lélegzel stb., ez az "alapjárati" energiafelhasználás elég sok. Egy átlagos személy esetén 1200 kcal körül van, de ha izmos az illető, akkor jóval több.


Ha sportolsz, akkor nagyon megnő a fogyasztásod. Mintha az autópályán repesztenél a kocsival. Ez az alap kcal felhasználáshoz még hozzáadódik.


Ha pedig nem eszel eleget, és nagyon fogy már a benzin a tankban, akkor a szervezetedet túlélő módra kapcsol. Ha kocsi lennél, akkor letiltanád a légkondit, lekapcsolnád a világítást, nem engednéd, hogy 20 km/h-nál gyorsabban hajtsanak. És persze ledobnád a fölösleges plusz súlyt, pótkereket, miegymást, hogy azzal is kisebb legyen a fogyasztás.


A szervezeted is, ha nem eszel eleget, akkor elkezdi fölhasználni az izmaidat is. Ezzel lecsökken az alap kcal igényed. A súlyod kisebb lesz, de vékonyabb nem leszel, mert az izmok térfogata sokkal kisebb, mint ugyanannyi tömegű zsíré. Plusz formátlan leszel. Ettől még valamennyi zsír marad rajtad, mert azt nem használja fel az utolsó cseppig a szervezet ebben a fázisban még. De mondjuk a szívizmodat is legyengíti, takarékosságból.


Végül, ha teljesen kifogyott minden tartalék, vagy ha túl jól sikerült a "felesleges" izmok lebontása, akkor leáll a motor, vagyis meghalsz. De sajnos itt már - az autótól eltérően - nem lehet helyrehozni a dolgokat azzal, hogy mégis töltünk a tankba egy kis benzint.

2020. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Hu, nagyon szépen köszönöm utolsó és mindenki !

Akkor talán úgy gondoljátok, hogy ez tényleg kevés kalória ?

Nem akarok beteg lenni, meghalni meg főleg. Egyek néha tojást ? Egyek főtt húst ? Van itthon főtt hús ( levesben van csirkemell, comb. )

Pár szem szőlőt ?

2020. szept. 9. 12:41
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Amit ettél futás előtt, az nem volt 500kcal, ezért voltál éhes, összességében az egész nap 800kcal, kevés, és egészségtelen. Minden sport nélkül heti 0,5kg-ot tudsz fogyni 1200kcal-val egészségesen, a sporttal még emelheted is 1-200-al a kereted. Ebbe teljes étkezések beleférnek, nem csak a csipegetés, amit most csinálsz, gyakorlatilag ezen felül egy normál főételnyi kalória mennyiség kimaradt, amit megehettél volna.

Ha kalóriát számolsz (ezek szerint nem teszed), érdemes úgy csinálni, hogy szétosztod a mennyiséget az étkezések között, hagyva köztes étkezésnek keretet, ebbe sok minden belefér, az általad felsoroltak is.

2020. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!