Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tegnapi kajám : reggeli : 2...

Tegnapi kajám : reggeli : 2 szelet csirkemellsonka, pár kis kocka sajt, 1 paradicsom, 1 paprika. Ebéd : 1 dl húsleves, 4 dkg párolt csirkemell. Uzsonna : 1 dl 1,5 tej, ízesítetlen zabkása. Ezután elmentem futni, sétálni. Este nagyon éhes voltam ?

Figyelt kérdés

Megettem 1 banánt, 1 őszibarackot, ittam egy dl tejet, 1 müzlit és fél rozskenyeret sonkával és paradicsommal.

Ezzel mindent elrontottam ? Hány kcal lehetett ez ?


2020. szept. 9. 10:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
87%
A 10 kiló fogyással nagyon vékony lennél, de most is normális az alkatod, elég lenne a régi étkezési szokásaidra visszaállni, vagy kicsit visszavenni a szénhidrátból az eszetlen koplalás helyett.
2020. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
71%

A magasságodhoz ajánlott súlytartomány: 48.6kg - 65.3kg


Szóval a 10 kg fogyás még éppen belefér, de határeset. Nem jó ötlet az ajánlott tartomány alját nagyon megközelíteni, mert elkapsz egy súlyosabb betegséget, és nincs tartalékod. Szóval szerintem 54-55 kg alá ne fogyj, és azt is lassan, mert ilyen kis feleslegnél nem szabad sietni.


Nekem az vált be, hogy előre megtervezem, hogy mit fogok enni másnap, és akkor tudom, hogy a 75 kcal-os joghurt belefér-e. Ehhez persze egyszer le kell mérned, hogy te hány gramm vajat kensz a kenyérre stb. Utána már elég jól tudsz tervezni, és többet nem kell minden egyes tápanyagcímkét a stressz miatt 200-as pulzussal olvasnod.

2020. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi mindenkinek. Sok jó és hasznos tanácsot kaptam. Megfogadom ezeket.

Akkor holnaptól ezt a kalória elosztást figyelembe fogom venni és írom, hogy mit ettem, mit tervezek. Néha elfelejtem, hogy jajj, még egy pogácsát is ettem és tiszta össze-visszaság van a fejemben nap végén.

2020. szept. 9. 15:46
 24/34 anonim ***** válasza:
71%
Hát, megértelek, én is bele tudok zavarodni. De az a tapasztalatom, hogy ha valahogy - bárhogy, akár pontatlanul is - sikerül beírnom a programba, hogy miket ettem, akkor a nap végére kevesebb jön össze. Ha föladom azt is, hogy írjam, akkor estére érezni szoktam, hogy ez most extra sok volt (az éhségérzetem/degeszség érzetem elég jól összefügg a bevitt kalóriákkal). Még az is segít, ha a program megjegyzés részében fölsorolom, miket ettem. Mindennek legyen nyoma, ennyi elég nekem, ettől már fogyok :-)
2020. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Ja, meg az is bajom, hogy néha ( ritkán ) óriási édességehetnék tör rám. Ilyenkor mit kellene enni ? Banán helyett jó lenne valami. Tegnap sem tudtam a banánnak, baracknak ellenállni. Az is olyan édes volt, akár a méz.

Mire ez a nagy édesség utáni vágy ?

2020. szept. 9. 16:16
 26/34 anonim ***** válasza:
79%

Ne a kalóriákat számláld, hanem a makro és mikrotápanyagokat. Sokkal átfogóbban fogsz tudni számolni,a kalória bevitel csak iránymutató, de ne az legyen az alapja, ha jól csinálod úgy is kijön a matek. Amúgy arra is figyelj oda, hogy a napi szükségleted meglegyen.


Tehát: 1. Hagyd el a kalóriabűvészetet 2. Legyenek meg a bevitt makro és mikrotápanyagok 4. Tervezz előre, írd össze egy héttel korábban, hogy mit szeretnél majd enni, számolj mindent össze és le van tudva egy hétig 3. Több helyről tájékozódj, ne innen (itt még én is okos vagyok) 4. Csak így tovább!

2020. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
69%
A banán sem sokkal jobb, mint egy csoki. Ha naponta az étrendedbe belekalkulász egy csokit, akkor sincs semmi baj, csak akkor benne legyen és ne egyél mellé. :)
2020. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
84%
#25-ös Semmi baj a banánnak, barackkal. Nem értem, hogy miért nem világos neked, hogy éhezteted magad, amikor itt már leírták, eltáncolták, elfütyülték neked; persze, hogy falási rohamaid vannak, ha normálisan ennél, akkor nem lenne.
2020. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen édességmaratonjaim nekem is vannak. Akkor is voltak, mikor 2000 kcal fölött ettem naponta, és ehhez annyit mozogtam, hogy lassan fogyjak (a mozgás adott volt a munkám miatt). A legerősebb fegyverem ellene mindig mindent felírni. Mert így néha elszalad a ló, de segít megállni. Nincs az, hogy ha már megettem ezt a fél tábla csokit, akkor nyugodtan megehetem a másik felét is, ígyis-úgyis ez egy elrontott nap. Ha írom a dolgokat, akkor szubjektíven is érzem a különbséget a fél tábla meg az egész tábla között, és így sokkal hamarabb meg tudok állni.


A másik, hogy csak a kedvenc édességeimet eszem, és ebben elég válogatós is vagyok. De azokból már kialakítottam, hogy mi a normál adag a számomra. Például ebéd után mindig eszem 1 db kekszet (ez nagy, 28 g-os), vagy pudingot (kávéscsészényi, 75 g), vagy kókuszgolyót (50 g) stb. Minden kedvenc édességemből megvan, hogy mennyi egy adag, ami 100-150 kcal, és mivel ez számomra szokás, könnyen meg is tudok állni ennyinél. Kialakítani pedig úgy tudtam a szokást, hogy a munkahelyemre vittem minden nap egy adag édességet, és ott megettem ebéd után. Így állt rá az agyam a fix adagokra valahogy. Néha segít, hogy ha megkívánok egy édességet, akkor a másnapi ebéd utánra azt ütemezem, de persze nem mindig bírom ki addig, és van hogy egy nap több adagnyit is eszem, de most már legalább nem jellemző, hogy egy félkilós csomag keksz eltűnne pár óra alatt.


A makrotápanyagokról: ha kalóriaszámláló programot használsz, akkor az a legtöbb esetben számolja ezt is. Szóval látni fogod, hogy állsz, és ezt érdemes is figyelembe venni. Mivel a makrotápanyag összetételből kiszámítható a kalóriatartalom, ha makrotápanyagokra van kereted, akkor a kalóriára is van. Egy adott kalóriakeret, ha rögzítjük a makrotápanyagok arányát is, akkor pedig makrotápanyag-keretet is ad. Szóval hülyeség a kettőt szembeállítani, de az igaz, hogy érdemes odafigyelni a bevitt makrotápanyagokra is, ne essen nagyon messze az arány az ajánlottól.

2020. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer mindenkinek, hatalmas zöld pacsi. Igen, valószìnűleg igaz, hogy keveset eszek kicsit.

Utolsó, hát ez kiváló ötlet. Én is ezt fogom csinálni, hogy rendszert viszek az édességevésbe. Én is ebéd után fogom megenni az adagot. :)

Megkérdezhetem, hogy te milyen főtt ételeket ettél ?

2020. szept. 9. 20:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!