Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tegnapi kajám : reggeli : 2...

Tegnapi kajám : reggeli : 2 szelet csirkemellsonka, pár kis kocka sajt, 1 paradicsom, 1 paprika. Ebéd : 1 dl húsleves, 4 dkg párolt csirkemell. Uzsonna : 1 dl 1,5 tej, ízesítetlen zabkása. Ezután elmentem futni, sétálni. Este nagyon éhes voltam ?

Figyelt kérdés

Megettem 1 banánt, 1 őszibarackot, ittam egy dl tejet, 1 müzlit és fél rozskenyeret sonkával és paradicsommal.

Ezzel mindent elrontottam ? Hány kcal lehetett ez ?


2020. szept. 9. 10:54
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30: persze :-)


A járvány előtt egyszerű dolgom volt, mert ennek a menzának a közelében dolgozom:

[link]

Érdemes a google térképén is megnézni, mert egy csomó kép van az ételekről, lehet ihletet meríteni: [link]


Szerintem nagyon jól főznek, és nagyon megkönnyítette a dolgom, hogy kiteszik a honlapjukra az ételeik kalóriatartalmát. Általában zöldségkörettel ettem valamilyen húst vagy vega főételt. Azért is jó étterem, mert nagyon sok különböző zöldségköretet készítenek, szóval az sem lesz unalmas. Ha tetszett a főzelék, akkor azt választottam, gyakran a vega feltéttel. Mindig ettem levest is. Általában úgy igyekeztem választani, hogy legalább hozzáadott cukor ne legyen benne (mert az ételek cukortartalmát nem tüntetik fel sajnos). A nagyon magas szénhidráttartalmú ételeket kerültem, de azért néha befigyelt egy milánói sertésborda. Mivel biciklivel jártam dolgozni, jutott 700-800 kcal ebédre, abba egy kis leves, kis főétel meg a vitt csokis keksz belefért simán. Az adagméret is fel van tüntetve, szerintem az az egyik legfontosabb, tulajdonképpen az adagméreteket kell megtanulni a súlytartáshoz.


Most itthonról dolgozom és az allergiaszezon miatt nem is járok ki hobbiból sem biciklizni, szóval ebben a pár hétben örülök, ha nem hízom, vagy nem túl sokat. Magunkra főzök, és így sokkal macerásabb a méricskélés, feltéve hogy nem fagyasztott félkész ételeket akarunk enni. Bonyolítja a helyzetet, hogy a férjem vegetáriánus, de szerencsére nem válogatós. Néhány kedvenc főzelékünket szoktam készíteni (sok zöldség, kevés rántás/habarás), répafőzeléket, sárgaborsófőzeléket, zöldbab/zöldborsófőzeléket üveges borsóból vagy paradicsomos káposztát. Feltétnek sütőzacskóban készítek csirkecombfilét, lefagyasztom úgy, hogy egyenként elő tudjam venni (a férjemnek is van lefagyasztva vega feltét). B variáció a párolt zöldség vagy zöldségsaláta ugyanezzel a hússal. Heti egy-két, esetleg három alkalommal van tészta, tejberizs vagy más olyasmi, amit a férjem is hajlandó elkészíteni. A kis adag maradék tésztát pedig összepárosítom a maradék zöldséggel, és rakott zöldségként újrahasznosítom. Ha nem rohanok nagyon, akkor főzök valami egyszerű zöldséglevest is (répa és/vagy borsó és szárított zöldségkeverék+só vagy vegeta vagy leveskocka). Ilyen a zöldségkeverék, ez minden zöldséges ételen javít egy kicsit, nagyon bevált nálunk: [link] Ha palacsintát, császármorzsát, ilyesmit szeretnék enni, akkor pedig lencse- vagy bablevest főzök, az lesz a főétel, és a palacsinta stb. inkább csak desszert. A lencse/bab rosttartalma miatt elvileg így lassabban szívódik fel a szénhidrát meg a cukor az édességből.

2020. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Szuper vagy, köszönöm szépen mégegyszer. Rengeteg hasznos ötletet kaptam ! ♥️♥️

A kenyeret teljesen hanyagoltad, vagy néha valami pékáru belefért neked ?

És hány kilot fogytál, mennyi idő alatt ? Lehet, az a baj velem, hogy túl türelmetlen vagyok. :/

Pedig a gyors fogyásnak nincs gyors eredmenye. Most csak 70 percet sportoltam, ebben volt séta, kocogás, futás. Ezután megettem egy negyed sajtos kiflit, fél deci tejet, 1 paradicsomot, fél répát. 2 szem nyers krumplit. Imádom ezt is.

2020. szept. 9. 22:43
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Müzlit meg zabkását ettem reggelire és vacsorára, a kenyeret nem szeretem. Tejet viszont ittam bőven, pedig azt se szokták javasolni, de nekem semmi problémát nem okozott. Néha tízóraira vagy uzsonnára ettem egy zsömlét (egy kicsi dobozban vittem egy adag vajat, sajtot vagy más rávalót, a zsömlét meg a munkahelyem melletti boltban vettem). Nem siettem, 71-ről 63 kg-ra fogytam, havi 1 kg-ot kb. Ehhez 173 cm vagyok.


Mivel már így is az ajánlott tartományon belül vagy, semmiképp se akarj gyorsan fogyni. Szerintem neked még a heti fél kg is gyors lenne, szóval havi 1 kg-nál több fogyást ne tervezz.

2020. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

Ez komoly ? 1dl leves meg 4 dkg csirkemell ????

Ez egy ebéd ???

Te jó isten gyere le, a világ megérett a pusztulásra. És csodálkozik, hogy éhes ....

2022. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!