Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ekkora kalória mennyiséggel...

Ekkora kalória mennyiséggel tényleg lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni 20 kilót. Eddig sikeresen ment a diéta és a fogyás, ami persze érthető, mert az elején jól megindul és utána megáll ugye. Ránéztem mennyi kalóriát is kellene ennem és eléggé "megdöbbentem". Kiszámoltam és ahhoz, hogy fogyni tudjak ismét 3100kcal-t kellene megennem. De a lényegek


22 éves fiú vagyok 200cm magas, 106 kiló. 140-ről fogytam le, de még messze a cél. Hetente 3x sportolok 90 percet, ami súlyzós edzésből áll. Minden edzés végén van 20 perc taposó. Viszont 1 hónapja megakadt a kiló és nem akar lemenni az alábbi étrendel

Reggeli: 3 tojás + 1 magvas zsemle

Tízórai: itt bármi ami nem nagyon cukros (pl. Gyümölcs, zéró joghurt)

Ebéd: 250-300g csirkemell + egy két marék rizs

Uzsonna: egy adag fehérjepor

Vacsora: csirkemell sonka vagy az ami reggeli


Reggelre van, hogy a Scitec fehérje palacsintájából készítek 2 adagot



Nagyjából így néz ki egy nap. Számoltam a kalóriát és még így is 2000-2500+-ra jön ki a kalória, de már ha ezeket is megeszem már hányni tudnék úgy tele vagyok. De ez a 3100 kalória "diéta"... Ezt valaki próbálta. Tényleg beválik?



2020. szept. 11. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Amit a számolóprogram mond, az egy becslés. Szélsőséges esetben nem mindig jó. Szóval ha úgyis tudod, eddig mit és mennyit ettél, akkor indulj ki abból. Csökkents rajta 10%-ot, ha két hét alatt nem fogysz, akkor újabb 10%-ot stb.
2020. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
ezt most nem értem. most eszel 2000-2500 kalóriát egy nap és megállt a fogyás, ezért át akarsz állni 3000+ra mert akkor majd megindul? ez csak nekem tűnik hülyeségnek? szerintem te beállítottál magadnak egy heti 1 kgos fogyást, és valamiért nem tudod ezt tartani, most meg a 3100al át akarsz állni heti fél kilóra. szerintem ne azt nézd milyen gyorsan történjen meg mert vissza fogod pakolni rövid időn belül. kezdhetted volna 3100al rögtön...
2020. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Állítólag attól is le tud állni a fogyás, ha keveset eszel. A szervezet azt hiszi, hogy el kell raktároznia az ételt, mert kevés jön belőle. Emiatt gondoltam, hogy megnövelem a kalória számot
2020. szept. 11. 21:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Kevesebb energiabevitelről indultál mint kellett volna, ha hirtelen emeled, fel fog menni a súlyod. Csak mert megáll a fogyás ( ami időnkênt termêszetes), nem szabad a végtelenségig csökkenteni az energiabevitelt. Bakker, 2 méter magas vagy és pasi... kell az energia. Legyél türelmesebb, ilyenkor se szabad feladni, ha épp nem fogysz.

Én nő vagyok, csak 175 cm, de nekem is kell 2300-2500- as energiabevitel, különben a falat kaparnám az éhségtől és nem óhajtok egy életen át éhezni. Nem is egészséges. Most vagyok 109 kg és 170-el kezdtem. És nekem is volt hogy 2 hónapig stagnált de aztán újra beindult.

A fogyás ilyen, nem vagyunk gépek, nem egyenletes és nem kiszámítható pontosan, ahogy az energiaszükséglet sem. A kalkulátor csak becslés. Nehogy csökkentsd a beviteled, azt semmiképp, nem koplalni kell. Várj egy ideig. Ha nagyon nem folytatódik a fogyás, esetleg változtass valamit az összetételen, pl zöldségköret nem ártana, és vagy csinálj másmilyen mozgást akár. De ne egyél kevesebbet. Ha növelni szeretnéd akkor nagyon lassan növeld a kaját, szerintem ez amit eszel, egy ilyen szép szál pasinak nagyon kevés, eleve az volt már az elején is, ha így kezdted. Ha valaki túl keveset eszik hónapokig, lelassulhat az anyagcsere, és kevesebb energiát fog a teste felhasználni.

2020. szept. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként bocsi, de hova akarsz még 20 kgt fogyni??? 86 kg akarsz lenni 2 méterrel? Miért??????
2020. szept. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: az még a normál tartomány a magasságához (200 cm) a BMI értéke szerint:


Kívánatos szélsőértékek:

82.0kg - 106.0kg

2020. szept. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden nap ezeket eszed? Nekem ez nagyon egyhangúnak tűnik, nem csoda, ha hányni tudnál, mire ezeket megeszed. Hiányolom a zöldségeket, meg a normális főtt ételeket ebédre.

Én azt javaslom, szakadj el kicsit a megszokott diétádtól, és egyél változatosabban. Nem baj, ha kicsit több lesz a szénhidrát és/vagy a zsír, és valamivel kevesebb a fehérje.

Egyébként nem tudom, hogy jön ki ebből 2500+ kcal, bár nem írtál mindenhez konkrét mennyiségeket.

2020. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6. Köszi. Nekem elsőre nagyon kevésnek tűnt az a 86 kg.
2020. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: igen, mert az ember ránézésre a magasság-100 képletet használja az ideális súly becslésére. De ez alacsony embereknél lefelé torzít, magasaknál meg fölfelé.
2020. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!