Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálásnál tényleg...

Kalóriaszámlálásnál tényleg mindegy, hogy mit eszek? Csak az számít, hogy mennyit?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, de azért nem mindegy hogy 3 tábla csokit eszel egész nap, vagy zöldséget, húst, normális ételeket. Mármint az egészséged szempontjából.

De amikor kalóriát számoltam, én is ettem mindet, édességet, péksüteményt is, csak keveset és beleszámítottam a napi keretbe természetesen. Fogytam.

2020. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és nem. Szerintem sokkal közelebb jár az "if it fits in your macro" megközelítés. Vagyis, ha van egy megadott makró kereted, akkor abba azt illesztesz be, amit szeretnél.

Nyilván, ha fogyási tartományban van a kalóriabiveteled, akkor kevesebbet fog mutatni a mérleg, pont. Ebből a szempontból igaz. Ellenben ez messze nem jelenti azt, hogy kevésbé lettél zsíros, jobb lett a formád. Ha szinte csak szénhidrátot eszel, zabot (vagy más egyenértékűt), zöldséget, gyümölcsöt, tehát még egészséges forrásból is viszed be tulajdonképpen, akkor is éhezni fogsz minőségben, mert szinte semmi fehérje meg zsír, holott ezek is rettenetesen fontosak. És hiába fogysz, elkezdesz elzsírosodni, ugyanis az evolúció szerint a zsírod fontosabb, mint az izmaid. Az izmok nagy energiaigényűek, és alapvetően feleslegesek a napi szükséges aktivitást igénylő mennyiségen felül. Ellenben a zsír szigetel (mind termo, mind mechanikai védelmet adva), raktároz, és alacsony energiaigényű. Ez persze a mai viszonylatban, a világ nagy részén funkcióját vesztette,de attól még a szervezeted erről nem tud.

Az egészséges forrás a mikrók miatt fontos, (illetve az éhségérzet, felszívódás gyorsasága miatt) de a valóságban manapság a gyümölcsöknek, zöldségeknek jelentősen kisebb a vitamin és nyomelem tartalma sajnos. Egyszerűbb és olcsóbb megvenni egy multivitamint, mint annyi növényt betuszkolnod az étrendedbe, amennyi kellene.

Szóval kiegyensúlyozott (makrók!), deficites étkezés kell az egészséges (főleg zsírból történő) fogyáshoz, az igazán jó formához pedig emmellett nagy intenzitású edzés is.

2020. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!